kick box - muay thai

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve xasitürkx tarafından 16 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. xasitürkx

xasitürkx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    arkadaşlar ben 16 yaşındayım ve 5 sene filan futbol oynadım şimdi değişik bir spora yönelmek istiyorum ve bu iki spor arsında kararsızım benim yazın 3 ayım var 3 ayda hangisi ban daha çok katkıda bulunur ve size göre hangi spor daha iyidir söylerseniz iyi olur muay thai derseniz okul zamanındada gitmeyi düşünebilrim teşkkürler :) ( birazda vücudumu geliştirmeme katkısı olursa iuyi olur )

2. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Eğer çevrende iyi bir hoca varsa muay thai veya kick boks fark etmez ikisinden birine gidebilirsin önemli kriter hocanın iyi olması
    6 ay içerisinde vücudundaki farklılıkları görmeye başlarsın şimdiden hayırlı olsun.

3. betreal

betreal Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Mertcan44 e katılıyorum ancak muay thai de kick box dan fazla olarak 1-2 teknik daha bulunur.Ancak hangisinin hocası daha iyi ise onu tercih etmelisin tabiki.Ayrıca ilk 3 ay da tüm teknikleri adam akılli yapmaya yeni başlarsin aşaği yukari bu tekniklerin çoğunu oturtmak için 5-6 gibi bir süre gerekir.Vücut geliştirme kadar olmasada tabiki vucudun gelişir...

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. xasitürkx

xasitürkx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    ben bunlardan birine gitmeyi çok istiyorum o yüzden 5-6 ayımı ayırmamda sakınca olmaz :)

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    5-6 ayda sadece teknik oturur :D daha kondisyonu var kuvveti var dayanıklılıgı var :D Tavsiyem en az 2 yıl git :D ( hem fiziki açıdan baya güçlenmek hemde kavga vb. Durumlarda baya yardımcısı olması açısından :D ) ve tabi 5-6 ayda çok gelişme bekleme sabretmelisin :D

6. xasitürkx

xasitürkx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kardeşiö bn 5-6 futbol oynadımdan dolayı güç ve daynıklıklık açsından fena değilim ama tabiki gelişmem gerekiyor peki kardeşim 5-6 ayda ne derece gelişirm ? sn hngi sporlar uğraşıyosun

7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Küçükken 2 yıl yüzme yapmıştım :D sonra 6 ay muay thai yaptığım oldu :) şuan powerlifting yapıyorum. Muay thai da ne kadar gelişirsin heralde en iyi ben bilirim :D sonuçta bıraktım öncesi ve sonrası izlenimi anlatıyım :D önceden baya güçsüz cesaretsiz biriydim hatta çok ezildigim oldu yurtta felan ondan gitmistim :D güç olarak çok artış ulaşamadım doğrusu o 6 ayda :) ama tekniklerini az çok kavradım. Cesaretim arttı :D sonra evde sınav barfiks tarzı hareketlerle de baya kuvvet kazandım :D yani ne istedigini anlamadım 6 ayda ne kadar gelişirim derken sadece fiziki yönden mi yoksa ruhsal olarak da mı :D yanı fiziki olarak refleksin hızın biraz artar. Teknikleri öğrenirsin ( tabi öğrenmek en iyi haliyle uygulayabilmek değil :D ) öz güvenin felanda artar :D bide gücüm yerinde demişsinde ben orda kalflardan bahsetmedim :D sonuçta futbolcu da olsan Tekmen gelişmiştir yumruğun değil :D tabi zamanla hepsi. Zaten başlarsan devamı gelir ya güzel spor :D

8. xasitürkx

xasitürkx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kardeşeim çok teşekkür ederim son olarak fiyatı ne :)ve de sen hangisi tavsiye edersin :)

9. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    fiyatını bilemem o çok değişebiliyor :D yani her hoca kat kat farkla ücret alabilir onun için net birşey demiyim :D durumun el veriyosa gidersin zaten :D çevrendeki diğer yerlere bak onlara göre uygun olanı seç :D tabi hoca seçimide önemli bi kariyerlerine bak biraz vücudu var diye gitme hemen :D veya iyi konuşuyo diye :D eğer istanbulda oturuyosan mecidiyeköyde taylan hoca var (taylan keser) biraz araştır görürsün tavsiyemdir adamın dibi :D ayrıca tavsiyeme gelirsem bence muay thai daha iyidir :D sonuçta ekstra olarak diz ve dirsek var. yani hayatta kavgalarında çok daha işine yarar :D diz dirsek hem çok daha iyi hasar vermeni sağlar hemde tekniği diğerlerine göre daha kolaydır :D yani gücünde varsa biraz da tekniğin geliştimi affetmezsin :D kickboksda aksine sokakta kavga etsen tekme atman çok zor olur :D (açık alanda neysede kapalı bir ortamda olsa yumruk da düzgün atamazsın güreş pozisyonuna felan gider zorlanırsın :D ) ama muay thaide adam ne yaparsa yapsın her türlü saldırma imkanın olur :D yani muay thai a öncelik ver ama hocana bağlı :D muay thai gitcem diye rezil birinden dersde alma :D

Mertcan44 bunu beğendi.
  10. xasitürkx

xasitürkx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    baya yardımcı oldun teşkür ederim kardşeim :)

abseto bunu beğendi.
  11. betreal

betreal Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Mma neden hiç düsunmuyosun muay thai ye ek olarak gures teknikleri var hic bir farki yok...

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    parası ? :D bizim orda 2 katı fiyatınaydı :D tabi bizim hocanın farkıda var mma de :D ve tabi söylemeyi unuttum durumun el veriyosa mma de iyidir :D

13. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    dövüş sporları candır <3

abseto bunu beğendi.
  14. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Adamım hangi sporda ne kadar iletleyecegin sana bağlı bak kardeşim ben 5 aylık sporcu olup 3 yıllık sporcuyu yeneni gördüm muay thai de hoca çok önemli istek çok önemli hırs lazım azim lazım hareketleri sökmen lazım tekniği ezberlemek lazım 6 ay değil kendini aydan aya videoya çek değişimi görürsün ama teknikleri unutma uygula bol bol gölge boksu yap

15. xasitürkx

xasitürkx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    teşekürler kardeşim peki ankara tavsiye edeceğin var mı

16. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Ankaranin neresindesin

17. xasitürkx

xasitürkx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    altındağ kardşeim buralara pek yakın yok ama ewn azından 30 daklık yol olsada sıkıntı dğeil :)

Sayfayı Paylaş