Kick Box Mu Capoeira mı ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve OrhanGencebay tarafından 8 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    merhaba arkadaşlar;

sizce vücut geliştirme ile tüm kasları çalıştıran kick box sporu bir arada yapılır mı? yoksa bir arada yapan birinin kas kaybı mı olur ya da gelişemez mi şişemez mi?
    1 senedir vücut geliştirme yapıyorum
    22 yaşındayım
    boyum 178 kilom 76
    yağ oranım %12
    mesela ben 22 yaşındayım gökhan saki ya da badr hari gibi k1 ci olmak istiyorum
    burada bir kick box salonu buldum ama adam kick box un kuşak sistemi ile olduğunu söyledi
    benim bildiğim kick boxda kuşak sistemi yoktu
    amacım müsabık olup 5 6 ay içinde müsabakalara çıkmaz
    zaten kas kütlem iyi 1 yıldır vücut geliştirme yapıyorum...

-Kick Box MU
    -Capoeira mı
    Bana uygundur
    kick box hakkında bilgili olanlar
    ve kick box yapanlar bizi bu durumda bilgilendirirse sevinirim

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    aslında müsabakaya çıkmak için kickboks da veya muay thai de dünyada %90 ülkelerde "kuşak sınırlaması "yoktur...isteyen ,kuralına uyar ve çıkar...ama, maalesef ülkemizde böyle bir uygulama mevcut...

maça çıkmak için "k.kahverengi kuşak" zorunluluğu mevcut...

ancak, bu konuda şanslı sayılabilirsin ,zira federasyon "denklik olayını" gündeme getirdi yeniden...başvurabilirsin...

ama, 5-6 ayda müsabakaya çıkmanız tavsiye edilmez..)

capoeria ise ,artık "dövüş sisteminden "çıkmış ,tamamen "estetik, görsel ,muzikal formatta "uygulanan bir disiplindir... aslı tabi ki böylesi bir format içermez...)

OrhanGencebay bunu beğendi.
  3. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    anladım
    yanlız denklik sistemi derken ben vücutçuyum,body building sporu kick box a endekslenemez herhalde,nasıl bir denklik olabilir ki benim için,yani federasyonun çıkarttığı bu denklik sisteminden nasıl ve ne yönde yararlanabilirim?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:04 ----------

gerçekten yardıma ihtiyacım var!

4. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm :Antrenman:Bodybuilding & Fitness

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yakında bir "kick boks anternörü "bulun yardımcı olur...burası türkiye?...(

6. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    vücut geliştirme yapmaya devam edeceğim bu arada yanında kick box mu capoeira mı yapayım diye sordum
    body ile capoeira yapmak ya da kick box yapmak kas gelişimimi engeller mi?
    vücudum geriler mi?
    hangisini yapmalıyım nasıl yapmalıyım?
    amacım kick box cu olup aslında gökhan saki gibi olmak

7. nikko

nikko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    orhangencebay, öncelikle ercan gürgöze arkadaşımızın bahsettiği denklik meselesinin senin vücut geliştirme yapmanla alakası yok. tamamen yanlış anlamışsın. yurtdışında ki federasyonlarla denklik geldiğinde müsabakalara katılman için kuşak alınmasına gerek olmayacak diyor direk seninle alakalı bir konu değil yani.

8. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    1 senelık sporcuyken ılk macıma k1 contacttacıkmıstım il sampıyonasında
    sözde k1 contacttı kaval koruyucu takılması gerekıyordu ama bıze ole bırsey olmadıgnı soledıler sadece kask short eldiven verıp rınge atmıslardı
    sonuç 3 hafta yürüyemedım bıle doğru düzgün ama güzeldi:)gercekten ıyı bı tecrube oldu ılk macta bolesıne sert dövüşmek

9. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    günümüz capoeirası ercan gürgöze'nin de dediği gibi işlevselliğini kaybetmiştir, bu bağlamda bize verdiğin seçenekler içinde kick boks tek kalır ama imkanın varsa muay thai denemeni öneririm.

10. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    bu yaştan sonra k1 e katılman için çok çalışman gerekecek öncelikle yakınında bir kickboks ant. bul ve denklik olayından yararlanmak istediğini söyle hoca tamam derse 10-30 lira arası bir parayla fotoğraf ve nüfüs cuzdanı fotokopisi ile bu işi halledersin kendine lisans çıkarırsın ardından salonda eğitime başlarsın denkliğin olduğu için iyi bir sporcuysan 6-7 ay içinde hocan seni maçlara götürebilir büyük ihtimalle ilk maçına light contackt da çıkarsın yani vuruşlar devirmek içindeğil puan almak için olur nakavt yasaktır ve ring yerine minderler üstünde yapılır bu maçından sonra light contack ile tatmin olmadıysan full contacka çıkarsın nakavt serbesttir kask ve kaval korucu gibi ekipmanlar giyilir(antisteroid senin bahsettiğin budur yoksa ilk maçına k1 contackta çıkamassın) ve oradan sonra low kick contack gelir bu bölüm full contack ile tamamen aynıdır tek farkı low kick tekniğide serbesstir (bu tekniği yedikten sonra maçı bırakan çok sporcu gördüm) ve ondan sonra istersen k1 e çıkarsın olay bundan ibaret sormak istediğin veya anlamadığın yer varsa sorabilirsin

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:08 ----------

ve ayrıca sana şunu söyliyeyim badr hari Muay thaicidir k1 e her daldan katılabilirsin bende k1 de sana bu iki spordan başka birşey öneremem muay thai kickboksa nazaran daha serttir ek olarak diz ve dirsek vuruşları vardır fakat k1 de dirsek olayını kullanamazsın çevrende gerçekten iyi bir muay thai hocası varsa(yani federasyona bağlı il temsilcisi falan) muay thai yapmanı öneririm daha avantajlı olursun fakat iyi bir muay thai hocası yoksa kickbokstan başka bir dala kaçma

Sayfayı Paylaş