kick boksmu? muay thai? boksmu

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Gнσѕт_σƒ_Dαякηєѕѕ tarafından 19 Haziran 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Gнσѕт_σƒ_Dαякηєѕѕ

Gнσѕт_σƒ_Dαякηєѕѕ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    kick boksmu? muay thai? boksmu sizce hangisi daha iyi sokak dövüşüne yakın olan veya sokak dövüşünde avantaj sağlayan hangisi acill yardım... yaşım 19 hiç uğraşmadım bu spor dalları ile fakat fitnes ile uğraşıyorum 1 senedir boyum 1.80 lütfen yardımcı olun...

2. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Bende aynı sorudaydım ama boyun uzunsa direk boksa git bence ki zaten bu avantajdır kickboks için orta boy bile olabilirsin hiç sıkıntı değil sen sokağa yakın diyorsan muay thai bunları nazaran daha serttir diz dirsek felan var bunlar çok can yakıyor antremanlarıda çok zordur tabi diğerleride çok zor burda kıyas yapmıyorum sokağa göre diyorsan muay thai ama hepsi işine yarar sonuçta ülkede dövülşmeyi bilen yok azıcık bilsen döversin ama sokak için başlayacaksan hiç yapma başarısız olursun zaman kaybı olur o kafayla yapma.

Delikanlı111 bunu beğendi.
  3. Gнσѕт_σƒ_Dαякηєѕѕ

Gнσѕт_σƒ_Dαякηєѕѕ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    tek sokak için değil ileriye taşımayıda istiyorum lisans olsun dereceler olsun acaba hangisi iyi olur ki

4. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Sokakta kolay kolay kavga olmaz. Çok fazla kullanabileceğini sanmıyorum.
    İşe yararlık diye bir şey yok. Kimin kimle karşılaştığı önemli.
    Ama kendi hayatım açısından şunu diyeyim. Benim hem Kick Boksta hem de Judo da lisansım var ama hep amatörde kaldım. Okul hayatım yüzünden master,doktora, post-doktora derken bir türlü profesyonel düzeye çıkamadım. Çünkü, 24 saatini ona ayırmalısın. Sonradan MMA, Karate branşları da ilgilendim. Spor olarak yaparsan, hepsi de güzel. Boks yapmadığım için birşey diyemem. Amerikadaki salonda Meksikalı olimpiyatlara katılmış boksörlerle tanıştım, arkadaş olduk arada onlarla hafif boks antremanları yapıp,onlardan taktik alırdım.
    Hatta bir tanesinin oğluna matematik ve fizik öğretiyordum, o da bana Boks konusunda ipuçları veriyordu.

Sokakta etkili olsun diyorsan, Karate Kyokushin derim. Ama zevk alayım diyorsan, o ayrı. Kick Boks ve Judo beraber müthiş gidiyor. Çok zevkli oluyor. Tavsiye ederim.
    Eğer akademik hayatım olmasaydı, Kick Boksta profesyonel dövüşmeyi çok isterdim.

5. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Bu arada benim boksa yeteneğimin çok olmadığını anladım. Eğer boksa yeteneğin varsa, boks çok elit bir spordur. Ama ben kazma gibi boks yaptığımı fark ettim. :)

Dediğim gibi sokakta etkili olsun diyorsan, Karate Kyokushin i tavsiye ederim. Ama büyük hedeflerin olacaksa, boks çok saygın,elit bir spordur.

6. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    muay thai ve kickboksta para yok geçimini kazanmak istiyorsan mma-boks iyidir

7. Gнσѕт_σƒ_Dαякηєѕѕ

Gнσѕт_σƒ_Dαякηєѕѕ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    tamamdır teşekkürler

8. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Doğru düzgün bir hocadan öğrenme şansın varsa Karate en iyisidir Karate savunma sanatı ve ya dövüş sporu değildir Karate direk öldürmek için geliştirilmiş bir Savaş Sanatıdır ama bu ülkedeki Karateden de bir bok olmaz bizzat denedim Nukite kullanmadan karate mi yapılır ... Bir çoğu Kick Boksun Karateden iyi olduğunu sanar ama ne yazık ki bu bir hayal çünkü Kick boksun tarihine bakarsan 17-18. Yuzyılda olması lazım Japonyada Kyokushin Karatesi alan amerikalıların kendi ülkelerinde öğrendiklerini sadeleştirmesi sonucu ortaya çıkmıştır Kickboks ama dediğim gibi doğru düzgün bir eğitim gerek mümkünse Japonyada ama pek mümkün olmadığı için ikinci alternatif Boksu öneririm boks güçle veya fizikle alakalı değildir muay thai e nazaran strateji işidir boks ve göründüğünden zordur Kick boks ile tek farkı tekme diye düşünülsede aslında çok farklı şeyler Kick boks dövüşçüsünün yumruk seviyesi 70 ise boksörün doğal olarak 100 dür çünkü sadece yumruk çalışıyorlar ve sende sokakta dediğine göre şöyle bir açıdan bakmakta fayda var olaya otobüs gibi dar alanda kavga edersen kick boks dövüşçüsü olarak , en iyi silahın kullanılamaz halde çünkü tekme için boş alan gerekir ama ortalama bir boksörsen otobüste adamlarla dans edersin :))) kroşe vurmana bile gerek kalmadan K.O ! :) buna ek olarak diğer arkadaşın dediği gibi Judo da iyidir top oynarken bile yere düşmek canını yakıyor adamın seni omzunun üstünden yere sırt üstü çarptığını düşün , düşüncesi bile nefes keser. Birkaç tane öğreneyim dersen bana göre en iyi karma şöyle olur Boks - Taekwondo - Güreş/Judo/Aikido adeta ölümsüz olursun :D hadi kolay gelsin

9. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Boks ve yanina bir gures veya judo,bjj tarzi sporla ugrasirsan cok saglam olursun.
    Tabi 2 dalda biseyler ogrenmek yillar alir.

10. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Benim kickboksa başlama sebebim bacaklarımın çok kalın oluşu ama birde ben çok tekme kullanıyorum buda önemli bir etken Tabikide kickboksu hafife almıyoruz. Teketekte güreş çok iyidir sonra arkadaşın dediği judo kesinlikle ilerde judo'da yapacağım. Sonuçta kickboks ve judo yapsam bişey olmaz judoyu eklesem bi zararı olmaz yani.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Temmuz 2018 ---
    Dostum savaş sanatı öğrenmesine ne gerek yok dövüş sporuyla ilgilense yeter. Adam öldürme felan gerek yok :) Güreşe git boksa git judo güzeldir bunlar yeter ağlatmak için.

Son düzenleme: 22 Temmuz 2018
    PapillonV bunu beğendi.
  11. Meraklı sporcu

Meraklı sporcu Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Boks çok iyi bir spordur.Bi boksorun karşısında hiç kimse dayanamaz.Kareteni kötülemiyorum ama bizim mahellede kyokushin karatede siyah kemer alan birisini,2 yıl boks yapan bir abi ölene kadar dövdü.Az kalsın lisansı elinden alınsın ama kavgayı kyokushin karateçi başlatdığından alınmadı lisansı.Sana şöyle diyeyim sokakta hiç spor yapmayan birisine karşı kyoushin iyi ama boks hepsinden daha iyi.Konudan çok uzaklaşmayayım sana tavsiyem eger ireli gideceksen bir kariyer oluşturmak istiyorsan boks yap kesinlikle.Yok işte sokakta kavga ediyim her kesi döveyim falan o zaman önce muay thai sonra mma yap.Ama sana söyleyeyim boyun iyi boksda iyi avantajın olur.Yanında judo yaparsan ooooooooohhooooo.Benim bi arkadaşım öyle yaptı hem boks hem judo karşısında hiç kimse dayanamıyor bu yakınlarda bi muay thai dövüşçüsünü dövdü lisansı elinden alındı.Bende üzüldüm.Ölümsüz olmak istiyorsan BOKS+JUDO
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Temmuz 2018 ---
    Yukarıda da söylendiği gibi kickboksorün yumruğu 70-se,boksörün ki 100-120 falan.Bi boksörün yumruğu sokakta silahdan beter

Son düzenleme: 23 Temmuz 2018
  12. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    bende onu diyorum işte bu ülkede uzak doğu sanatları pek işe yaramıyor karate taekwondo fln çünkü eğitiminde dayak yemiyorlar ben karate yaptım tek bir darbe bile almadan nasıl dövüşmeyi öğrenir insan şimdi boks yapıyorum yediğim dayağın haddi hesabı yok :D insan darbeye karşı direnç kazanıyor :))
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Temmuz 2018 ---
    acaba bir boksör birine muşta ile kroşe vursa beynine kadar sokabilir mi :d

Darksafir2 bunu beğendi.
  13. Meraklı sporcu

Meraklı sporcu Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Zaten beynine kadar sokmaya gerek yok.O kroşeni yiyen şahıs zaten oradaca rahmetlik olacaq.Şöyle söyleyim boksöre karşı yalnız 10-15 yıl shotokan karate ile uğraşmış birisi belki bir şeyler yapabilir,ama kyokushin hiç bir şey yapamaz.Ushiro mawashi geri(roll kick)denilen bir tekme var kyokushinde.Eğer bir kyokushin dövüşçüsü o tekmeyi ata biliyorsa o zaman işin rengi deyişir tabii.Ama boksör bi boşluk tutdumu işi bitdi.Eğer türkiyede karate yapmak istiyorsanız size tavsiyem shotokan yapın.Şahsen gözümle bir boksöre karşı direne bilen bir shotokan dövüşçüsü gördüm.Yani diger karate stilleri arasında shotokan en iyisi.Ama şimdi ustalık seviyesi denilen bir şey var.Mesela profosyonel boksörle profosyonel kickboksör/muay thai dövüşçüsü ringe çıksa boksörün işi biter yani onuda hesaba katmak gerek.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Temmuz 2018 ---
    Kariyer yapmak hemde dövüşmek istiyorsan-boks
    Dövüşmeyi bilmek istiyorsan-kickboks
    Sokata kavga istiyorsan-muay thai
    Ölümsüz olmak istiyorsan-BOKS/JUDO birlikte yap.Sonra mma ya geçersen karşında hiç kimse duramaz.

Darksafir2 bunu beğendi.
  14. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Arkadaş güzel açıklamış kariyer demek para demek zaten kickboks ta vs. para yok ama boksta iyi işler çıkarırsan dünyaya açılırsan çok ilerde kesinlikle paranda olur. Ben dövüşmeyi öğrenmek istediğim ve bacaklarımı inceltmek istediğim için kickboks seçtim yoksa bende boks seçecektim arkadaşın dediği gibi boksörün yumrugu kickboks cudan daha iyidir çünkü mantıken öyle olması lazım biz tekmede atıyoruz o full yumruk çalışıyor ayrıca boksörlerin refleksine eskivlerine hayranım. Burda kickboksçular yapamıyor demiyorum ama kişiye yetecek kadar öğreniyosun bana sorarsan sokakta boks yeterli ama bence tekmelerde önemli sonuçta 1 tekmeyle adam bile öldürebilirsin. Ben zaten 84 kilo adamım 95 ten düştüm düşün zaten iri yarıyım kemiklerim kalın tekmelerimin çok sert olduğunu söylüyorlar yumruklarımda güçlü ama daha 5 ay oldu bakalım ilerde neler olacak . Ben sokakta kavga etmek için spor yapmam çektiğim eziyete değmez bu kafayla dövüşme zaten şuanda kickboks yapıyorum ama ilerde kesinlikle judo yapacağım çünkü sokakta judo yeterli düşünsene herhangi bir uzvunu alıyorsun zaten kavgayı bi judocu o tuttuğu yeri kırar net yani acıdan ağlatırsın. Benim önerim sokakta judo - boks . Neyse buraya kadar neden yazdım bilmiyorum yazasım geldi kbyın :) Bu serserilerden nefret ediyorum birini dövsem belaya girecek başım ama gerek yok napalım diyoruz. Salonum bağcıların göbeğinde hergün 50 tane keko görüyorum artist birine çatarım diye korkuyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Temmuz 2018 ---
    Dostum normal bir kroşe bile adamı etkisiz hale getirir. Boksörün kusursuz bir kroşe vurduğunu düşün heleki ağırsıklet ? Nolur söyleyim mi adam ölür :) Çünkü dün antremanda benden zayıf arkadaş hafif kroşe attı dalgınlığıma geldi kulağım çınlıyor :)

PapillonV bunu beğendi.
  15. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    bende boksta bir madalya aldıktan sonra grapling türüne geçmeyi düşünüyorum ama kararsız kaldım ya Judo / Aikido (direk eklemleri kırmak üzere oluşturulmuş baya sağlam aslında doğru yerden öğrenirsen) /Güreş /Jiujitsu arasında karar veremedim ama Judo daha yakın geliyor nedense

16. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Ben spora kişisel olarak bakıyorum yani boks kickboks diye değilde mesela iyi boksörde var kötü de var iyi kickboksçuda var boksörde var ben şahit oldum boksörün kickboscuyu döbdüğüne ama tam tersinede şahit oldum bokscu 1 yumruk atamadı kickbokscu dövdü yani boks ve kickboks ayrıma gerek yok onu diyorum. hepsi iyidir türkiyede yaşıyorsun sonuçta kim kavga etmeyi biliyoki :)

PapillonV bunu beğendi.
  17. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    aslında öyle sporların yada sanatların değil kişilerin üstünlüğü daha çok

18. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Bana sorarsan mma felan düşnüyosan boks yapma. Çünkü dövüş stilin karışabilir. gökhan sakinin hali ortada :) mma düşünüyosan ilerde kesinlikle ayakta muay thai graplling güreş veya bjj yanında judo koyarsan iş biter.

Judo daha yakın çünkü bjj de yerdesin güreştede güç lazım kaldırıp atacaksın aikido ya hiç bulaşma derim en iyisi judo dur hem ayakta rahat zaten izlersen musabık judocuları yere bile düşüremiyorlar zordur yani. Adam ayakta 2 saniyede acıdan kanırtıyor bakma yumruk boks diyoruz ama vücutta kaç tane kemik eklem var yani birini kırarsan adam zaten acıdan duramaz.

19. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    yok mma gibi sefil bir organizasyonda işim olmaz :) yerdeki adamı yumruklayan korkaklar olarak görüyorum açıkçası :))) kendimi ve çevremdekileri korumak için öğreniyorum boks ise türkiye birinciliğini kafaya taktığım için :)

20. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Dostum korumak diyosun o zaman kesinlikle teketek olmayacaksınız güreş yapma derim güreş 1 v 1 de herkesi alırsın ama sayı arttıkça işler değişebilir. Benim tercihim boks yada muay thai. Bizim salonda bir hocamız var yani ders veriyor uzun zamandır kickboks yapıyor ciddiyim 1 basit yan tekmeyle adamı nereye uçuruyor bak uçıuruyor diyorum bi kere karşısındaydım model gösteriyordu o zaman 90 kiloydum ve ringe ucmustum :D ama muay thai ye bakarsan daha sert her maç kaburga kırıklarıyla bitiyor. daha sert yapar seni kaval kemiği çok kullanıyorsun kavalla bir kere vursan zaten sakat :)

PapillonV bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş