Kick Boks Ve Judo

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Süavii tarafından 4 Nisan 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Süavii

Süavii Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    17 yaşındayım.Elazığlı’yım.Bir ay kadar önce Kickboks’a başladım ve 3-4 haftalık emekten sonra salona benden önce giden bütün sporculardan daha iyi hale geldim diyebilirim.Hocam yorulmadığımı ,kondisyonumun çok yüksek olduğunu ve vücudumun çok uyumlu olduğunu söylüyor.Omuzlarım geniş ve kollarım uzun olduğu için Judo sporuna çok uyumlu bir vücudumun olduğunu söyledi.Bir gün Judo’ya bir gün de Kickboks’a gicedeceğim.Sizce iki branşta da emek vererek Türkiye’de derece yapabilir miyim yoksa tek bir branş ile ilgilenmem daha mı iyi olur ?

2. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Kardesim yanlış anlama da 1 ay gidip bir dövüş sporunda iyi olup olmadığına karar veremezsin. Merak ediyorum sparring yaptın mı yani antreman maçı serbest sekilde bu süreçte . Judo grappling sporudur. Uzun bir yol ister iki branşta ilerlemen zor ama birinde ilerleyebilirsin . Ben 1 buçuk sene boks 4 ay kickboks yaptim . Şuan 6 aydır brazillian jiujitsu yapıyorum .Biz brazillian jiujitsu da ayakta takedown konusunda judo ve güreşte faydalanıyoruz .İlla birini sececeksen ben sana judo öneririm . Judo daha zevkli ve uzun yıllar yapabilecegin bir savunma sporu. Kickboks öyle ya da böyle öğrenirsin ama judo öğrenmek daha zordur . Judo yapmani tavsiye ederim . İkisin de ayrı ayrı ilerlemeye çalışan senin hem motivasyonunu hem başarıni düşürür.Cevrende brazillian jiujitsu eğitimi veren biyer varsa ona da gidebilirsin. İlla ikisini yapacam dersen ise bu zaten MMA olur

Süavii bunu beğendi.
  3. Süavii

Süavii Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Estağfurullah abi ne yanlış anlayacağım.Kick Boks'ta Sparring yapmadım ama salona geleni bir MMA ci ile yerde antreman arası kapıştık.Yıllarca güreş yapmış.Açık ara baskın çıktım.Biz farketmeden hocam dikkatle incelemiş.Antreman sonrası anlattı bize.Aslında güreş yaptığım kişinin daha güçlü olduğunu ama benim ayağımın yere çok sağlam bastığını ve hareketlerimin Judo sporuna çok uyumlu olduğunu söyledi.Bir öneri olarak Judo sporunu önerdi bana ve bana baya mantıklı geldi.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Nisan 2021 ---
    İkisine birden gitmeye karar verdim.Hangisinde daha yetenekli olduğuma bakacağım.Omuzlarım geniş ve kollarım uzun olduğu için vücut olarak Judo'ya daha uyumluyum.Bakalım birine karar vereceğim ve dediğin gibi 1 yıl çalışıp,iyi beslenip kendimi şampiyonalara hazırlayacağım.Diğer branşı da hobi olarak haftada 1-2 gün ilgilenmeyi düşünüyorum.
    Judo daha baskın
    brazillian jiujitsu öneren oldu ama çevremde spor salonu yok

Musclemad41 bunu beğendi.
  4. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    O zaman Judo senin için çok iyi bir seçim olur . Judo tekniğe dayalı bir savunma sporu. Judo da sparringlerden de çok keyif alirsin . Kendini iyi gelistirirsin . Başarılar dilerim yolun acik olsun

5. Süavii

Süavii Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Çok Teşekkürler abi.Ben sınava hazırlanıyorum ve başka bir şehirde okumayı planlıyorum.Gittiğim şehirde Bjj veya Sambo ile ilgilenmeyi planlıyorum.Bakalım

Musclemad41 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş