Kick boks ve fitness hakkında

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Shu4Mustafa tarafından 27 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Shu4Mustafa

Shu4Mustafa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar kick boks ve fitness yapıyorum antremanlarım iyi geçiyor aslında ama bazen yorgunluk oluyor sizlere bi danışmak istedim programım hakkında yanlış gördüğünüz şeyler varsa söyleyin lütfen öncelikle belirtiyim asıl amacım kick boks fitness i güç ve dayanıklılık için yapıyorum haziran ayında prof maçım var ve bunun içinde koşulara başladım o yüzden de yorugunluklar oluyor beslenmemden sorun oldugunu sanmıyorum iyi besleniyorum bu yorgunluk sanırım programda şöyle

Pazartesi-sabah 5 de koşu 1 saat 10 km - akşam 8 kick boks - 2 saat
    salı : fitness az tekrar cok ağırlık - gögüs -onkol
    çarşamba-sabah 5 de koşu 1 saat 10km --akşam 8 kick boks 2 saat
    perşembe-fitness az tekrar çok ağırlık -sırt-arka kol-omuz
    cuma-sabah 5 de koşu 1 saat 10 km -- akşam 8 kick boks 2 saat
    cumartesi-sabah koşu 1 saat 10 km -- öğlen fitness çok tekrar az ağırlık -- gögüs ön kol---akşam kick boks 2 saat
    pazar-- fitness çok tekrar az ağırlık---- bacak--- omuz--- arka kol

program bu şekilde bazı günler halsiz oluyorum nedeni ne olabilir

2. Mete Özkay

Mete Özkay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar yardım edermisiniz bu konu hakkında bende bilgi edinmek istiyorum

3. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Nedeni aşırı antrenman yapıyor olman. Yerinde olsam Pazartesi - Çarşamba - Cuma sabah koşusu + kick boks, salı - perşembe - cumartesi günleri ağırlık çalışması yapardım, az tekrar çok ağırlık çalışman isabetli bir karar, öyle devam edebilirsin, her kas için 30 tekrar toplamını geçmemeni tavsiye ederim, kas gruplarını haftada 1 defa çalıştırman da yeterlidir. Ayrıca beslenmenin de bu tempoya uygun olması lazım, daha fazla protein ve kaliteli karbonhidrat almalısın.

Shu4Mustafa bunu beğendi.
  4. Shu4Mustafa

Shu4Mustafa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Fitnesi Hafifleticem dediğin gibi haftada bir kez çalıştırıcam her kası diğer türlü kaslar çok yoruluyor teşekürler sağolasın :)

5. versiyon3

versiyon3 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Selamlar,
    Anladığım kadarıyla musabık bir sporcusun ya da müsabık olma yolunda ilerliyorsun.
    Sana naçizane tavsiyem her adele grubunu haftada bir kere çalışmak yerine fitness yaptığın günlerde tüm vücut antrenmanlarını fazla ağırlık olmadan yapman. Bunu bu şekilde haftada iki kere yaptıktan sonra boş olan diğer fitness gününde de daha çok cross training tarzı bir idman yapman.
    Sabah koşusu kondüsyon için önemlidir lakin düzenli beslenmezsen kickboxing ve bu koşu olayı enerjini ciddi anlamda tüketir.
    Beslenmene ve uykuna dikkat edersen hiç sıkıntı olmadan haftada 3 gün fitness 3 gün kickboxing/muaythai yapabilirisin.
    Sadece vücut geliştirme yapan birisi yaptığı sporu çok sert ve yorucu sanabilir fakat bir kickboxing/muay thai gerçekten insanı bitirir bu nedenle vücut geliştirme + martial arts yaparken çok iyi beslenmen lazım. Kuruyemişini, etini, sütünü, yumurtanı, balını, pekmezini kesinlikle ihmal etme yoksa ters teper fena yorulursun.
    Yaptım ve hala yapıyorum ordan biliyorum :)

6. TrPasha

TrPasha Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kayseri
    Merhaba,
    Kardeşim Fitness Yaptıgın Günler Şöylede Çalışabilirsin: Mesela Salı Günü Üst Bölge Perşembe Günü Alt Bölgeni Çalıştırıp Cumartesi Günü Squat-Deadlift Gibi Tüm Vucüt Anterenmanları Yapabilirsin Pazar Günüde Koşunu Yapıp Dinlemeye Ayırabilirsin..

Sayfayı Paylaş