kicboxs

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve by-Exo tarafından 24 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
 1. by-Exo
  Offline

  by-Exo Üye

  Katılım:
  8 Eylül 2010
  Mesajlar:
  53
  Beğenileri:
  24
  Ödül Puanları:
  18
  İyi günler arkadaşlar benim bir sorum olcaktı sizlere . Sigara ve alkolün başlıca zararlarını bılıyoruz Ama benım dıyeceğim şu ve iki maddenin kickboxs yapan bırıne nasıl zararı olu ? Şimdiden teşekkürler
   
 2. Gwindor
  Offline

  Gwindor Üye

  Katılım:
  6 Ocak 2011
  Mesajlar:
  112
  Beğenileri:
  21
  Ödül Puanları:
  0
  öncelikle kick boks veya kickbox olarak yazılır.ikincisi nefes konusunda ciddi sıkıntı yaşatır ve kickboxta nefes gerçekten çok önemlidir nefesini ayarlayamadığında hiçbişey yapamassın.üçüncüsü çok çabuk yorulursun vücut direncin düşük olur.
   
 3. ercan gürgöze
  Offline

  ercan gürgöze Üye

  Katılım:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  2.033
  Beğenileri:
  1.332
  Ödül Puanları:
  123
  basit bazı noktalar:

  **sigara: kısaca izahla, ciğerlerin içi"oksijen absorbsiyonunu sağlayan "alveollerle "doludur...yani , "aynen bal peteğine "benzerler...buraya giren havanın içindeki oksijen absorbiyonu bu alevollerde gerçekleşir...ve siz , içeceğiniz sigara nın içindeki maddeler kümülatif olarak bu alveollerde birikerek ,bu petekleri sıvar, tıkar ,oksijen absorbsiyonunu engeller, vücut yeterli oksijeni alamaz, kondüsyon seviyesi düşer...ayrıca, şunu da hatırlatmakta fayda var 2 adet sigaraının çıkarttığı kümülatif "krbonmponoksit "miktarı bi ata veridiği taktirde at ölür!...(tabi, sigara ara ara içildiğinden ölmüyorsunuz...((ama yined egiren karbonmonoksiti unutmayın)

  **içki, makul ve dozunda ,arada sırada olduğu taktirde pek bir sorun olmaz...ancak, aşırı ,sürekli kullanım durumunda "kilo ve dehidratasyon (su kaybı) yüzünden yine metabolizma dengesi ve kondüsyon çıkmaza girer... 1 gr alkolün 4.2 kcal enerji verdiğini de unutmayın...ayrıca, enerji absorbsiyonu olarak hemen vücut atarfından emileceğinden glikemik açıdan pek makbul bi durum ortaya çıkmaz...sahoşluk vb de eklenirse vb vb
   
 4. Michaeljai
  Offline

  Michaeljai Üye

  Katılım:
  13 Aralık 2011
  Mesajlar:
  46
  Beğenileri:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Sıgara ve alkolmü :D bir maçtasın ve karacigerine feci darbeler aldın ve nefes alamıyorsun toparlaman imkansız alkolle sigaraylamı adamı pert ettmissin 2 3 yumruk sonra yerde ama bi bakıyorsun sen yerdesin çünkü nefes almayı unutmuşşun arkadaşlarımın çok başına geldi bunlar.
   
 5. Telekinesis
  Offline

  Telekinesis Üye

  Katılım:
  7 Şubat 2011
  Mesajlar:
  25
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Sigara idmanına inanılmaz derecede etki eder. İdmanlarda uzun süreli sürekli birşey çalışamazsın. Zırt pırt dinlenmen gerekebilir buda yaptığın idmanın hiç bir yararı olmıyacağını gösterir.

  Alkol karaciğeri zayıflatan bir etkendir zaten, ki karaciğerin zayıfsa ve bunu rakibin fark ederse direk yerde bulabilirsin kendini.

  Ben çok gördüm sigara içip başlayıpta, sonra sigarayı bırakmak isteyenleri biz kum torbasında çalışırken durup serii nefes almaktan bayılacak olanları.

  Çok çok büyük şekilde etki ediyor.
   

Sayfayı Paylaş