Ketojenik Yağ Yakımı Günlüğü (Tecrübelerimi Aktarıcam)

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve fatiko15 tarafından 21 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar.3 yıllık vgciyimve naturalim.Yurtdışında yaşıyorum. Öğrenciyim 20 yaşımdayım boy 180. Bu spora 68 kg ile başladım ilk 2 seneyi binicsiz git gel yaptıım ve 3-4 cm dısında kol ölcüsü dahi elde edemedim 2 yılda.Sonra kendimi geliştirdim ve 1 yıldır ilerleme kaydettim ama vücut büyümesi yavasladı 3. sene olunca.2 seneyi bos gecirmiş olduk.
    2014 kasım ayında kilo alımına basladım, bel cevrem 93cm di, kilom 78di kolum 38cmdi.
    Diyete girmeden önce 82 kgydim. Bel çevrem sabahları 94 cm, kol çevrem 39,5(creatini bırakınca 39 oldu gecen hafta).Nisan ayında reflü ve gastrit belirince midemi fazla zorladııgmı farkettim ve yavas yavas definisyona girmeye karar verdim.25 gun sonra Türkiyeye gideceğim pek vaktim yok bu yuzden ketojenik diet uyguluyorul 1 haftadır.
    Ölçülerim : Boy 180, Kilo 83(sabah), kol çevrem 39,5(creatini gecen hafta bıraktım 1 haftada 0,5cm gitti), bel cevrem 94 cm vicarı sabahları.
    2 hafta boyunca günde 200-250 gram karbonhidrat, 200 gram protein ve yüksek miktarda yağ aldım.
    Son 1 haftadır günde 50 gram karbonhidrat, 200 gram civarı protein ve 130 gram civarı saglıklı yag olmaya calıısyorum.
    Antremanlarım sıkı ve kısa. 2 günde bir karın calıısyorum ayrıca haftada 2 gün HITT krardiyom var ac karnına.

Bu 2 hafta sonunda : Kilom 80-81, bel çevrem sabah 89, kol ölçüm 38,5( bu moralimi çok bozdu.Acaba vücut su atıyor diye mi böyle oldu ? )

Takviyeler : Body en Fit marka BCAA(Günde 3 kere), Optimum nutrituon şekersiz whey(günde 1 ölçek), L- Carnitine(Antreman öncesi) ve Arginine(3x1,5gram günlük).

Yarın Universal Cut almayı dusunuyorum.Önerilerinizi beklerim. Şu kol mevzusunu acarsanız sevinirim. Yazılar devam edecek.

2. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Günlük derken, günlük yediklerinin listesini yazarsan daha iyi olur.

3. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yazıcam devam edicem merak etmeyin :) Bazı sorularımın cevabını alsam tam emin olarak yazmaya baslıcam :)

4. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Savaş Cebeci'nin bir yazısını okuyordum kol ile ilgili. Kol gelişimi duran veya azalan birkaç kişi uygulamış ve sonuç almış. Diyor ki ; kollar gün içinde kollarınız sürekli çalışır. Siz gidip çok tekrar ve orta ağırlıkla gelişmeyi beklersiniz ve tekrar fazlalığından dolayı bir süre sonra duraklarsınız. Ve şunu öneriyor. Az set, az tekrar ve maxxximum ağırlık.

5. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Sorunum kol gelişimi değil.Definisondayım ve sorum şu ; kafama çok takıldı. Normalde kolum 39 cm di. Creatin aldım 39,5 oldu. 3 hafta önce creatini bıraktım. 2 haftadır da diyeteyim. Günlük 50 grak karbonhidrat, 135 gram yağ, 170 gram protein. Ortalama 2000 kalori alıyorum bu şekilde.Ketojenik diyet bu. 2 haftadır yapıyorum. Yüzüm filan inceldi. belim 4 cm inceldi. Kolum 38,5 e düştü. 1 cm gitti koldan. Vücut su mu kaybediyor kas mı ? Glikojen depoları boşaldı diye mi bu sekilde oldu acaba ? Korkmaya basladım

6. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Ketojenik diyette kas kaybı olmuyor diyordu yapan arkadaşlar. Eğer öyleyse yağ kaybın olması lazım

7. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    2 haftada 1 cm cok gibi geldi bana. Nezaman yükleme filan yapmalıyım bilemiyorum. Konuları inceledim forumda ama anlamadım karısık geldi

Sayfayı Paylaş