Ketojenik diyete başladım tavsiyeleriniz...

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve ketojenikhamza tarafından 29 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ketojenikhamza

ketojenikhamza Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    PATRON
    Yer:
    İSTANBUL
    Merhabalar sevgili arkadaşlar ben 26 yaşındayım foruma an itibariyle katıldım.Uzun bir süredir üye olmadan uzaktan takip ediyordum forumu lakin artık üye oldum ve karar verdim bugun itibariyle sabah 2 adet yumurta sade bir şekilde yiyerek başladım ketojonik diyete,diyetle alakalı olarak karar vermemde coyote isimli kullanıcının yazıları çok etkili oldu her ne kadar protein ve özellikle yağ ağırlıklı beslenmem gerektiğini biliyor olsamda kafama takılan sorular var cevaplarsanız çok memnun olurum..

Öncelikle kilom 120 boyum 174cm
    Amacım yağ depolarını kullanarak yağları yakmak ve fazla kilolardan kurtulmak ilk aşama bunu hedefledim.
    Yumurta acaba marketten aldıgımız örnek keskinoglu gibi markaların yumurtalarını tüketmemiz zararı varmı ketojenikliğe.
    Et olarak yine et olarak markette satılan banvit,erpiliç gibi markaların etlerini tüketerek yaptıgım ketojenik diyete bir zararı varmıdır
    Kuruyemişlerden bana ilk üç olarak tavsiye edicek olsanız ençok hangilerini önerirsiniz.
    Yağ olarak ayçiçekyağı tamamen mi çıkmalıdır hayatımdan yoksa azda olsa yemeklerde tüketebilirmiyim ve markette satılan kanola yağı var mesela zade marka file marketinden aldım bunu kullanmamda bir sakınca var mı yoksa bu kanola yağınında mı zeytinyagı gibi hakikisi v.s vardır.
    Tereyağı ve zeytinyağı tüketiyorum ama ne kadar oranla tüketmeliyim.
    Benim gibi birinin günlük yağ yakımı için ne kadar ürün ve kaç gr tüketmeliyim genel olarak marketteki tavuk yumurta ve azda olsa kırmızı et alma imkanım var
    Süt ve süt ürünleriyle ne kadar alakam olmalı ve neleri ne kadar tüketmeliyim
    Ketojonik diyeti mantıgını,glisemik endeksi,insulin durumlarını biliyorum lakin ketojonik olmasına karşın uzak durmam gereken yağlı ve protein içerikli içinde karbonhidrat oranı yüksek yiyecekler varsa uyarırsanız sevinirim.
    Genel olarak neler tavsiye edersiniz masa başı dükkan yönettiğim için pek hareketli bir yaşamım yok ama bunu iş dönüşü akşam yürüyüşüyle destekleyebilirim tavsiyeleriniz nelerdir genel olarak bana mekik,şınav,egzersiz hareketler tavsiye etmeyiniz gerçekten yapamıyorum şu an belirttiğim gibi 174 cm 120 kiloyum ve cidden kararlıyım ve beslenme tarzımı değiştiriyorum bana lütfen bilgi sahibi tüm arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim cidden bilgiye muhtacım..

2. ketojenikhamza

ketojenikhamza Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    PATRON
    Yer:
    İSTANBUL
    cevap verebilecek yok mu arkadaşlar

Sayfayı Paylaş