Ketojenik diyet önerir misiniz?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve myldz tarafından 30 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. myldz

myldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Arkadaşlar 6 haftadır diyetteyim(low carb) ve yağ oranımı göz ölçümüyle %10-12 arasına düşürdüm.Fakat 1-2 haftadır pek gelişme gözlemleyemedim.2 hafta kadar daha diyette kalmayı planlıyorum, kalan süre içerisinde ketojenik diyet yapmalı mıyım? Yapmalıysam yağ ve protein alımı kaç gr olmalı(kilo68 boy 173) kalorimi 1600-1700 arası tutuyorum.Önermiyorsanız yağ oranımı daha fazla nasıl indirmemi tavsiye edersiniz?Kardiyo arttır derseniz 4 gün ağırlık 6 gün kardiyo çalışıyorum.

2. ismailsngl

ismailsngl Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    fitness
    metabolik diyet uygulamasında tudor bompa hafta sonlarında karbonhidrat yüklemesinin önemine dikkat çekiyor. karb. yüklemen nasıl? eğer fazla yükleme yapıyorsan vücut yağ yakımına geçerken zorlanabilir. detayları ile yazarsan daha bilimsel şekilde yaklaşabilirim olaya.

3. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    belki de eksik yapıyordur.

4. myldz

myldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Kusura bakmayın biraz geç cevap veriyorum.Bu konudan sonra 2 hafta daha diyete devam ettim fazla bir fark göremedim, daha fazla zayıflamak istemediğimden bitirdim diyeti.Yağ oranı 10-11 civarında durdu şu an koruma yapıyorum bulk a giricem 2-3 hafta sonra.
    -6 gün 100gr karb., 7.gün 250-300gr arası karb.alıyordum.İlk haftalar çok güzel değişim sağladım.Sonra alıştı heralde vücut..

5. ismailsngl

ismailsngl Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    fitness
    ben yine kendi fikirlerimden ziyade kabul görmüş bilimsel verilerle size tavsiyelerde bulunabilirim, yine bompa'nın metoduna göre 100 gr karb. biraz fazla kaçıyor, yağ yakımını gerçekleştirmesi için vücudun ketosis durumuna geçmesini kolaylaştıracak şekilde beslenmek gerekiyor, 30-50 gr arası karb. ortalama 2 hafta içinde vücut ketosis duruma geçer. şöyle bir durum var ki birincil kaynak olarak yağları kullanmayı öğretiyoruz biz vücuda. sizin atladığınız ya da belirtmediğiniz çok önemli bir nokta var ve kilit nokta burası, ne kadar yağ tüketiyorsunuz? bu macro değeri güzel hesapladığınızda yağ yakımınız devam edecektir ve bir diğer husus kardio rutininiz. aerobik ve anaerobik enerji sistemini kullanarak kardiolarınızı çeşitlendirebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş