Ketojen diyet günlüğüm

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Krnflmhmt tarafından 9 Haziran 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Krnflmhmt

Krnflmhmt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar
    Adım Mehmet 24 yaşında 1.83 boyundayım.
    1 haftadır daha dügün beslenerek nasıl kilo verebileceğimi araştırıyorum genel olarak bilgi sahibi oldum ve bugün 3. günüm uygulamaya devam ediyorum.
    Buradan günlük yediklerimi ve genel durum hakkında paylaşımlarda bulunacağım, tavsiyelerinize bilgilerinize ihtiyacım var.
    İlk gün kalori ve makrolarım bu şekilde gün boyu çok toktum ve kalori artırmak için bademe yüklendim çok az öğün aralarında mide bulanması oluyor az. Kilo 101.3
    Deneme sınavı yapacağım için kahvaltıya nesfit gevrekle başladım karbonhidrat biraz fazla oldu sanırım bunu da yapmamam gerekiyor Genel olarak çok susuyorum ve acıkmıyorum. Mide bulanması 20 dk yürüdükten sonra oldu genel olarak mutluyum. Kilo 100.7

İlk 2 gün bu şekildeydi. Günlük olarak durumu bir sonraki gün paylaşacağım önerilerinize ihtiyacım var güzel günler.

Son düzenleme: 9 Haziran 2018
  2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Ketojenik diyette ketozisi sürdürmek için karbonhidratın 50 gramın altında olması gerekiyor. Sınava hazırlanıyorsan ketojenik bilişsel fonksiyonlar yönünden seni zorlayabilir. Beynin temel enerji kaynağı glikoz olduğu ve ketojenik diyette karbonhidrat düşük olduğu konsantrasyon güçlüğü, hafızada zayıflama, hipoglisemiye bağlı yorgunluk vs gibi sorunlar görülebiliyor.
    Ayrıca eklemek istiyorum ketojenik diyetin 1 yıldaki sonuçlarının karşılaştırıldığı çalışmalar ilk 6 ayda daha fazla ağırlık kaybının olduğunu(su kaybına bağlı), ancak 1 yılın sonunda ağırlık kaybının dengeli bir diyet ile aynı olduğu belirtiliyor.
    Özetle, %50 karbonhidrat, %25 protein, %25 yağ gibi bir diyet örüntüsünde aynı kaloriyi alabilirsin.

Krnflmhmt bunu beğendi.
  3. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Ketojenik diyet çok sürdürülebilir değil, kendini sıkıntıya sokmana gerek yok.
    Ya respect2us.23 ün dediği gibi yap ya da dalgalı karbonhidrat yap.

respect2us.23 ve Krnflmhmt bunu beğendi.
  4. Krnflmhmt

Krnflmhmt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Zaten bu şekilde bazal metobolizmanın ihtiyacını karşılayamıyorum ve bu beni düşündürüyor. Bu şekil beslenmek kolay geldiğinden tercih etmiştim ama dediğiniz gibi beynimi zorluyor sizden farklı olarak okuduğum birkaç yerde vücudun alıştığı gibi beynin birkaç kısmı hariç çoğunluğunun da kezosis durumunda enerjisini karşılayabileceğini söylüyorlardı. Bu konuda bilginiz var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sinava hazirlaniyorsan bence yapma ve gerçek keto diyetinde nesfit felan yok dostum sadece sebzeler proteinler ve bolcada yağ var karbonhidrat yok

Krnflmhmt bunu beğendi.
  6. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Beynin tek enerji kaynağı normal şartlar altında glikozdur. Ketozis gerçekleştiğinde beta hidroksi bütirat, aseton ve asetoasetat olarak adlandırılan keton cisimcikleri yakıt olarak kullanılır.

Krnflmhmt bunu beğendi.
  7. Krnflmhmt

Krnflmhmt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler emeğinize sağlık. Beyin fonksiyonlarımı yavaşlattığı için yağ azaltıp karbonhidrat artırarak devam edeceğim sanırım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Rica ederim. Evet karbonhidratı artırıp yağı düşürmen iyi olur.

Krnflmhmt bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş