Kendini yetiştirmek.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Kar Katili tarafından 16 Kasım 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Kar Katili

Kar Katili Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba ben 16 yaşındayım 11. sınıf öğrencisiyim şuanda hayatım kötü bir durumda boş yaşıyorum hayatı yani okula gidip dersleri dinleyemiyorum gece çok geç yatıyorum derslerde uyuyorum eve gelincede oyun oynayıp film izlemekten başka yaptığım bişey yok en ufak sosyal bi hayatım yok ki zaten sosyal hayat istemiyorum benim amacım asker olup ardından özel kuvvetlere katılmak ancak alınmama korkum var. Kendimi şimdiden her konuda yetiştirmek istiyorum (fiziksel olsun, zihinsel olsun, kültürel olsun akla gelebilecek her konuda) sizce neler yapabilirim. Yorum atan ve tavsiyede bulunan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Yazmayı unutmuşum birde aşırı unutkanlık ve dikkat konsantrasyon sorunum var yani bir işi yaparken en ufak bi çıt çıksın aklım orada kalıyor ve yaptığım işten hiçbirşey anlamıyorum.

2. dreamitdoit

dreamitdoit Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Oncelikle yapmak istediklerini gerceklestirebilmen icin dikkatini vermelisin. Bunun icin ilk is doktora git, kisa sureli unutkanliklar 10 yil once bende de vardi b12 eksikligi cikabilir takviyeyle kapatirsin.

Yapmak istediklerin tamamen senin elinde. Fiziksel anlamda gelistirme icin forumda binlerce konu var, once ana basliklari sonra aklina takilanlara arama yaparak ogren.
    Ogrencilerim yasimdasin, hayatini duzene sokmaya basla. Okul ders yeridir uyumayi birak, derslerine kendini vermelisin, ozel kuvvet deyip gecme, illa fiziksel bir guc degil ayni zamanda zihinsel ve genis bilgi birikimi ister.

Spor salonuna yazilma sansin varsa yazil yoksa evde yap sporunu. Kendine ugrasicak aktiviteler bul, pc basinda harcama gencligini.
    Okul cikisi hemen eve gitme, belediyelerin yuzme havuzlari oluyor genelde senin yasindakilere ucretsizdir, oraya git ekstradan.

Kitap oku, madem asker olacaksin. Tarihi kitaplarla basla. Askeri filmler izle, seni motive edecek her seyi yap. Motivasyonunu kaciracak her seyden uzak dur.
    Zamanini bosa harcama, kendini mesgul edecek sevdigin seyleri yap isteklerin dogrultusunda daha sonra farkli seyler yapabildigini goreceksin.

zeo64 ve abseto bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş