Kendimi Korumak icin...

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve evka4yokusu tarafından 26 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. evka4yokusu

evka4yokusu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba. Ben standart vucutta ne zayif ne sisman, 24 yasinda biriyim ve henuz hic kavga etmedim ve ecelime kadar da kavga etmeden yasamak istiyorum. Ancak bela gelip beni bulabilir diye veya ileri de cocugumun gozunde kahraman bir babadan rezil bir insana donusmemek icin hangi dovus sporunu/savunma sanatini yapmaliyim? Dovusmeyi ogrenirken acikcasi heyecanimin gitmesi icin dayak yemeyi de ogrenmem lazim >.<
    "git tabanca al, bicak al" muhabbetlerine girmeden yazarsaniz sevinirim.
    Bilenlerin tavsiyelerini aciklamalariyla bekliyorum. Simdiden sag olun.

Constance bunu beğendi.
  2. siradanbiri

siradanbiri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yaptığın savunma sporunu iyi yaparsan hepsinde kendini koruyabilirsin.
    Bu tarz sokak dövüşü için muay thai derim. Brutaldir yalnız. Fakat dersen ki acı çektirmekten çok bloklama, kaçma için istiyorum wushu olabilir.

3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Önemli olan hangi dövüş sporunu yaptığın değil. Dikkat etmen gereken şunlar.
    1- Sert yumrukların ya da tekmelerin var mı
    2- Hızlı, teknik ve seri misin.Yani sert darbelerin olduğu kadar, kombine vuruşların da var mı

Önemli olan bunlardır.Peki bunlara nasıl ulaşırsın.Elbette doğru antreman teknikleri ile. (Kum torbasında çalışmak, Gölge boksu yapmak, Patlayıcı kuvvete yönelik ağırlık çalışmak, polymetric egzersizler yapmak. vs..)
    Ve en önemlisi, kendine karşı dürüst olarak sürekli oto kontrol yöntemi ile çalışmak.
    Bunlara dikkat ettikten sonra ister karate yap, ister boks, istersen kick boks

4. VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY

VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    DIŞ TİCARET
    Yer:
    İZMİR
    Arkadaşım , yumruğun hızlı mı sert mi diyenlere aldırma , ilk başta kimsenin öyle değildir,
    Karate , Kick Box, Muay Thai , Wing Chun ,
    Bunlardan eve yakın salonu hangisinin varsa ona katıl , mevsim kış oluyor rahat rahat gider gelirsin, ben Karate çalıştım , 3 kere dışarı da kullandım , hepsi de benden uzun ve iriydi
    hepsinden sorunsuz çıktım,
    İyi antreman yaparsan Güven gelir , Heyecan kalmaz

5. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Git bomba al :D
    Şaka şaka şimdi kardeşim şöyle bir şey var sen daha önce hiç kavgaya girmemişsin kendinden itiraf ediyorsun. Ben çok kez girdim. Bir çoğunda dayak yeedim açıkçası ve heyecanım hala geçmedi kavga anında bir aşırı çarpıntı falan oluyor. :D
    Ve şu da var şimdi ki devirde bire bir dövüşen kalmadı. Bende bu yediğim dayakların bir çoğunu birden fazla kişi tarafından yedim. Şimdi sen savunmayı öğren. Bu söylediklerim seni isteğinden vazgeçmirmek için değil. Elbette ki karşına bire bir kavgalar çıkacaktır. Bu yüzden öğren derim. Çocukların için böyle bir düşünceye sahip olman senin için güzel bir şey. Herhangi bir şeye git derim :)

6. evka4yokusu

evka4yokusu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Cevaplar icin tesekkur ederim
    Izmir Bornova'da tavsiye edeceginiz salon var mi??
    Bahsettigim yer kisitli oldugundan herhangi bir spor tercihi yazmadim ama onceligim boks, kickbox, muay thai olacak.

7. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Kick boks açısından şanslı bir yerdesin. Karşıyaka tarafı istersen, benim öğrencilerimden ikisinin spor salonunu tavsiye edebilirim.Her ikisi de milli sporcu.Benim adımı verirsen, özel ilgilenirler.Ama illa Bornova diyorsan,
    Bornova'da , garaja yakın yerde Tekin kardeşimin muay thai salonu vardı 3-4 yıl önce.7-8 yıl Tayland'da kalmış, orada muay thai yi öğrenmiş, sağlam bir kardeşimiz. Bir bakayım, halen orada ise seni yönlendireyim.Sana indirim de yapar,ilgilenir de...
    Bu aralar çok yoğunum, yoksa bizzat ben de kick boksta özel ders verirdim. (Ben de karşıyakadayım)
    Ama bunların haricinde Empire kick boksuda öneririm..Umut çalışkan dan ders alabilirsin(genç ve milli bir sporcudur.Çok da özverilidir)

8. evka4yokusu

evka4yokusu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ilginize tesekkurler. Kis mevsimine girsigimiz icin havalarin hevesimi kirmasini istemiyorum, bu yuzden bornova daha uygun olur. O zaman ayrintilari ogrendiginizde sizden haber bekliyorum.

9. pusat.selim

pusat.selim Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    MMA tabikide.

Sayfayı Paylaş