Kemoterapi kasları etkiler mi?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve cicibey tarafından 1 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cicibey

cicibey Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar ben bundan 1 sene önce 6 kür kemoterapi tedavisi gördüm ve şimdi body sporuna bayağı bi merak sardım.daha evvel basketbol ve futbol ile ilgilendim ve şimdi hem kilo almak ve vücudumun şekillenmesi için body yapmak istiorum size sorum kullandığım ilaçlar yüzünden kasların kalitesi düşmüşmüdür yoksa normal bi insan gibi kas oluşturabilirmiyim.
    boy:185-188 arası bişi
    kilo:58

2. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    benim kemoterapi gören arkadaşlarım oldu ama sende tecrübe ettiğinden anlamışsındır ki, tedavi sırasında kaslar baya bir düşüyor.. ama tedavi sonrasında sanmıyorum onlardan kaynaklı bir sorun yaşayasın sonuçta artık hüçre çoğalmasını engelleyen ilaçlar almadığından normal bir gelişme sağlarsın gibime geliyor ama supplement kullanımı için mutlaka doktoruna danış, geçirdiğin hastalığın cinsine göre sakıncalı olabilir..

3. cicibey

cicibey Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    suplument derken kemoterapi esnasında herbıllıfe ın protein tozu ve bazı vitaminlerini kullandım ve direncimi attırdı doktoruma sorsam bunun hakkında bir bilgi vereceğini sanmadığım için bu konuyu buraya açtım. maruzatım hakkında yardım edilirse çok sevinirim

4. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    bu konuda kim ne derse desin dikkate almamalısın. doktoruna danış ve doktorunla ortak hareket et lütfen!

Sayfayı Paylaş