Kayıplardayım !!!

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Sansar_fighter tarafından 18 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Sansar_fighter

Sansar_fighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Herkese merhaba arkadaşlar .Biraz kendimde bahsedeyim 135 kiloydum 2015 ekim gibi sonra 2016 hazirana 2 ay kala yemeden içmeden kesildim ders çalıştım hep .Sonra o sürede 10-15 kilo verdim .2016 haziran sonunda kickboksa ve fitnessa başladım sonra üniversite kazandım istanbula geldim Aralık ayına kadar kesintili olarak spor yaptım kickboks ve fitnessı .Beslenmem kötüydü bu vakte kadar de spor yapamadım kilo aldım motivasyonum aşırı düştü .Bel bölgesindeki yağlanma yüzünde testesteron da düştü hissedebiliyorum .3 hafta önce antremana başladım boks idmanına bir kulüpte .Isınmadan hoca dedi ki git 15 dk ip atla ben de mal gibi ısınmadan başladım atlamaya sonra idman bitti .Ertesi gün yüzdüm ve sol ayak bileğime keskin bir ağrı sapladı.Öğrendim ki Travmatik Artit oluşmuş bilekte aniden zorlamaya bağlı olarak .İdmanları iptal ettim tekrar yemeğe başladım spor olmayınca diyet yapmanın bir mantığı yokmuş gibi hissediyorum karbonhidrat canavarına dönüştüm .Şuan kilom 110 hedefim 80 kilo olmak .Boy 190 .Bu süreçte ne yapabilirim ? Neler tavsiye edersiniz ?

2. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    cok basit...beslenmeni duzelteceksin daha otesi var mi???

3. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    diyet falan geçici şeyler, şu an 110 kiloluk bir yaşam yaşıyorsun onun için 110 kilosun. diyet yapıp vericem olayını öncelikle kafandan çıkart.
    80 kilo ise hedefin, seni 80 kiloda tutacak bir beslenme düzenine kalıcı olarak geçiş yapman lazım. bu saatten sonra tek derdin tartı değil, o düzeni devam ettirmek olmalı. eğer oturttuğun düzen 80 kilo ise eninde sonunda yavaş yavaş o kiloya inersin. spor yapman sadece bu inişi hızlandırır o kadar. ha sürekli yaparsan tabi spor sayesinde 80 kiloluk beslendiğin halde 75 lere düşersin. ama senin önceliğin şu an beslenmeni oturtmak.
    yavaş yavaş porsiyon azaltımı, abur cubur tarzı gıdaları terketmek, ekmeği sadece kahvaltıda abartmadan yemek, yatmadan 2 saat önce yemek yemeyi kesmek, şekeri ve unlu mamülleri çok nadir yemek gibi kurallar koyarak başlayabilirsin...
    burada kilit nokta kalıcı bir düzen, bunu unutma. 50 kiloyada düşsen, şu anki gibi beslenirsen yavaş yavaş 110 a çıkarsın. ciddi bir sağlık sorunu yoksa ne yiyorsak o kilodayız. spor 3-5 kilo indiri

Sansar_fighter bunu beğendi.
  4. Sansar_fighter

Sansar_fighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim aklıma bir söz geldi derler ya "Olmak istediğin kişi gibi davran kısa zamanda ona dönüşeceksin "diye aynen öyle ✋

Sayfayı Paylaş