Kavgada Yenen taraf olmak neye dayalı

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve tetik34 tarafından 6 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Zayif ama guclu derken şimdi mesela 150 kg anca kaldirir diyelim ama 200-300 le oynayanlar var :D ama kavga etseler alamazlar :D yanı güç derken herşey kuvvet degil onun işlevide önemli :D

2. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende boks yapıyorum kaburgam kırıldı,kasıklarımdaki lifler yırtıldı,burnum çatladı,2 omuzum da çıktı her iki elimin serçe parmakları kırıldı ama boksu bırakmadım çok zorluklar yaşadım buda beni dayanıklı bir hale getirdi boyum 1.69 1.70 o civarda kilom 58 yaşım 18 ama 15-16 gibi duruyor
    zevk olsun diye insanları hayatta dövmem boks yapmak beni sadece ringde ayrıcalıklı kılar.

1 kere yumruk yedim hayatım boyunca oda beklemediğim bir anda geldi sorsanız bida olur mu? zor bir kere o hissi yaşadım tecrübe edindim ringde yediğim yumrukların aynısıydı sadece eldiven yoktu karşımdaki benden uzun ve kalıplıydı yumruk attı ama düşüremedi ben karşılık verdim ama arkadaşları araya girince olay orda bitti.

dövüş sporlarını sadece salonlarda yapın yeri gelince kendinizi koruyun yeri gelince frenleyin
    kavga konusuna gelince tecrüben yoksa dayak yemen normal arada bende kavga ediyorum 1-2 yumruk yiyorum ama ayakta kalan ben oluyorum nedeni ise boks yapmam çünkü tecrübem var.

Begginer bunu beğendi.
  3. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    bende boksa gitcem ama ben orda öğretttiklerinin yeterli olcaklarını düşünmüyorum

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Muay thai git :D boks da belli bir sure ise yaramaz. Yanı ordaki olaya bağlı olaraktan ringde dovusmiyeceginden işin zor ama gidip muay thai öğrenirsen her yerde kavga edersin. Az çok bilmen yeter. Tabi ne kadar bilirsen o kadar +

5. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    gidebilceğim yerde muay thai kategoriside var ancak ordaki eğitmenler ne kadar muay thai biliyor oda var ama bi şekilde gitmek istiyorum . Aynı ilçede bi kick boxing muay thai MMA salonu var biraz ters yönde sahil tarafının yüksek kesimlerinde . yarın gidip danışçam ama üşengeçlik var

6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Bilemicem ancak boks da sadece yumruk kullanırken muay thai da diz dirsek yumruk tekme felan var yanı yakın mesafede adamı tutup ôylede dalabilirsin :D sokağa daha uygun...

7. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    bilmiyorum fazla , daha önce rahat olduğum için pek fazla dövüş sporları ve taktiği araştırma gereği duymadım son 1 yıldır sadece . muay thai de bana daha iyi geliyor yani hiç dövüşle alakası olmayan bir insan direk darbe yese daha yapcak birşey kalmaz . Ama benden şu saatten sonra birşey olcağınıda düşünmüyorum içimin bi tarafı git diyor diyer tarafı boşuna diyor . daha önce sosyal yerlere de katılmadım çok önceleri böyle birşeyde bulundum .
    Yarın gidip görüşmek istiyorum ama içeri girip kim bakıyor kayıt işlerine diyip şu gerekiyor bu gerekiyor deseler bidahaki haftaya anca .

8. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Gidin yapın muay thai kick boks düz boks karate ne olursa olsun hangisini istiyorsanız yapın
    ben 1 sene muay thai tam turnuvalara katılcaktım belimden sakatlandım bıraktım şuan düz boks yapıyorum gelecek için kariyer peşindeyim besyo okuyacam yurt dışına gitme gibi bir şansım var türkiye boksta iyi bir yerde ama sporcuya önem 0 kariyer düşünüyorsanız kesinlikle yurt dışına gitme şansınız olsun.

9. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    benim ne ring de devirmek , ne de kariyer umrumda dadananı alıyım aşağı yeter

10. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    orası kolay kardeşim sokakta herkes kavga etmeyi bilmez tecrübesi olan adam kavgayı iyi eder çevresine güvenen adamı evire çevire döversin hiç bir şeyde yapamaz kitlenir kalır
    bilinçli adam dövmek kadar güzel bir şey yok artistlik yapıyor üstüne 1 araba dolusu dayak yiyor :D

11. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    valla 2 yane en çok uyuz olduğum tip vardı birtanesinin boyu 160 ama kendine güveni tavan valla rocky çıksa karşısına 1 saatte olsa direnir . he dayak yermi yer ama gene karşıdakiyle kavga ettircek birini bulur . ötekiside onun kollamasından beslenen şuan yine benle aynı okulda farklı sınıfta

12. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Kavgada, sokak ortamında sınır ve kural olmaz.

sınır ve kural olmayan yerde boşuna bunları tartışmanın anlamı yok. Bak adam yazmış, 3 kişi gitmişler dövmüşler çıkmışlar. Bu kadar basit. Öbürü gelir saplar bıçağı midene biter.

birebir kavgalarda ise genelde ilk vuran kazanır, veya ''iyi vuran'' kazanır. Adamın alnına yumruk atmak var, bir de tam burnuna oturtmak var. Buruna koyan kazanır.

Mertcan44 ve SoldiersOfGod bunu beğendi.
  13. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Konu kapatılabilir .

Sayfayı Paylaş