Kauss Supplement Günlüğü

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve Kauss tarafından 15 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Herkese merhaba,

Evolution engn'i 4 idmandir kullanıyorum. Tat olarak bence oldukça başarılı. Kullandıktan 20 dk sonra karıncalanma başlıyor. Fakat bu his çok uzun sürmüyor .Şuan için şunu söyleyebilirim, vücudum pert olsa da içinizden devam etmek istiyorsunuz. Uyumadan 4 saat önce almayın diyorlar. 1 kere böyle kullandım ve uyutmadı.

Geçtiğimiz pazartesi ölçüm yaptıydım ve pazar tekrar bir ölçüm yaptım. Pazar ki idman ölçüm sonrası olduğu için 3 idman yapmış olduğumu söyleyeyim.

Beslenme için kendimi sıkmıyorum pek, yine de dikkat etmeye çalışıyorum. 1 öğün haftada kendime izin veriyorum .Misal cuma akşamı 4 lahmacun yedim.

4 idmanda 2 kere cardio yaptım ve bu cardiolardan teki 13 dk civarı diğeri 7 dk civarı. İngiltere su topu milli takımının cardio idmanını yapmaya çalışıyorum. Ve kademeli olarak arttırıyorum.

1 hafta 3 idman sonucu rakamlara göre;

1,3 kg vermişim
    1,2 kg yağ verilmiş
    %1 lik yağ orani düşüşü var
    0,1 yağsız kas kaybı var
    Creatineden ötürü %1.01 vücut sıvısı artmış
    Burada anti parantez ideal vücut sıvısı değerlerinden (min değer ) 2,39 aşağıdayım.

Bölgeselde ise;
    Sağ bacak %0,4
    Sol bacak %1,2
    Sağ kol %0,4
    Sol kol %1,2 ( şuan iki kol arasında %0.1 lik bı fark var )
    Gövde %1.1 yağ kaybı var

2. medceza

medceza Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Maşallah baya disiplinlisiniz.Sonuc almanız kaçınılmaz.İngiltere sutopu milli takımınin antrenmannı paylasır mısınız merak ettim.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. medceza

medceza Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Maşallah baya disiplinlisiniz.Sonuc almanız kaçınılmaz.İngiltere sutopu milli takımınin antrenmannı paylasır mısınız merak ettim.

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Herkese merhaba,
    Geçtiğimiz hafta cardio yapamadım. 4 gün idman yaptım. Açıkçası bu sefer ki haftalık ölçüm biraz tuhaf. Aslında bugün sabah tekrar bır ölçüm yapıcaktım fakat dün konserden geç çıkınca sabah idmana gitmeyip uyudum :) Akşam idman yapacağım.

Normalde ölçümü sabah kalkar kalkmaz yapıyorum. 2 saat sıvı - 4 saat önceden yemek yememe kuralında, ölçüme pek güvenmiyorum ki bu sefer ki böyle bir ölçümdü.

Neyse rakamlara gelecek olursak;
    0,5 kg bir artışım var.
    0.1 kg yağ vermişim
    %0.3 yağ oranı düşmüş
    0.6 kg yağsız kg artmış
    0,31 vücut sıvısı azalmış
    0.5 kg toplam kas kg artmış

Bölgeselde sol bacağım yine kafasına göre takılmış.
    %0.6 yağ artışı
    0.1 kg yağ artışı
    0.1 kg yağsız kg kaybı

Sağ bacakta ise tek değişim 100 Gr kas kazanımı .

Sağ kol:
    %0.7 yağ kaybı
    0.1 kg yağsız kg artışı

Sol kol:
    %0.8 kg yağ kaybı
    0.1 kg yağsız kg artışı

Gövde;
    %0.4 yağ kaybı
    0.1 kg yağ kaybı
    0.3 kg yağsız kg artışı
    0.3 kas kg artışı

Kiloya önem vermeyen biriyim .yağ oranı öncelik benim için. Bir haftada cardiolardan %0.3 belki fazla değil ama yine de olumlu benim adıma.

Bu arada supplementleri nasıl kullandığım konusunda ve düşüncelerimi yazacağım. Tam performans kullanmiyorum .

Medceza, yorumun için teşekkürler.
    Her cardio aleti 10 dk olmak üzere 2 km mesafe yapıyorsun
    10 dk içinde 2 km kürek
    10 dk içinde 2 km bisiklet
    10 dk içinde 2 km koşu bandı
    10 dk içinde 2 km ( adı aklıma gelmedi eliptik diyeyim ) :)

Ben 2 cihazı yapıyorum. Daha 3. Bir cihaz eklemedim.

medceza bunu beğendi.
  5. medceza

medceza Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Güzel bir kardio çalışması.Ama bu başlangıç seviseyi mi acaba.Biraz kolay gibi geldi bana Sondaki aletin bir kaç adı var.Cross Trainer, Ekliptik Bisiklet, Türkçe tabiri ile uzay yürüyüşü

Kauss bunu beğendi.
  6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba,

Pazar günü bir ölçümüm daha vardı. Geçtiğimiz haftaya göre kıyaslamak gerekirse,

0,9 kilo artışım mevcut
    0,2 yağ -kg düşüş var
    %0,5 yağ oranı düşüşüm mevcut
    1,1 yağsız kg artış
    1 kg toplam sıvı artışı var
    %0,08 toplam sıvı kaybı var
    1,1 kg toplam kas -kg artışı var

Bölgeselde ise, bacaklarım 2:1 oranında kas:yağ oranını olarak artış göstermiş.

Sağ bacak:

%0,2 yağ oranı artışı
    0,1 kg yağ artışı
    0,2 yağsız kg artışı
    0,2 kas kg artışı

Sol bacak:

%0,2 yağ oranı artışı
    0,1 kg yağ artışı
    0,2 yağsız kg artışı
    0,2 kas kg artışı

Sağ kol:

%0,4 yağ oranı düşüşü
    0,1 yağsız kg artışı
    0,2 kg artışı

Sol kol:

%1,2 yağ oranı düşüşü
    0,1 yağ kg kaybı
    0,2 yağsız kg artışı
    0,2 kas kg artışı

Gövde:

%0,8 yağ oranı düşüşü
    0,4 yağ kg kaybı
    0,5 yağsız kg artışı
    0,5 kas kg artışı

Aksilik olmaz ise bir daha ki ölçüm pazar( 10 mart ) günü gerçekleşecek. Elimde 11 Şubat'ta ki ölçüm mevcut ve 1 aylık değişimi kıyaslamış olacağım. Dün tartıda kilo artışını görünce, yağ oranımın yükseldiğini düşündüm ki %0,5'lik bir kaybı görünce de şaşırdım. Aslına bakarsanız geçtiğimiz hafta kafamda koyduğum hedef 0,2-0,3 arasında bir yüzde düşürmekti. Cardio olarakta 2 gün çalışabildim çünkü gerçekleştirdiğim bacak idmanından sonra, bacak ağrılarım bir türlü geçmek bilmedi. Şuan bile hala devam edebilmekte fakat normal idman + cardio dışında 3 günde ortalama 14,767 adım atmışım ( telefonun yanımda olduğu süre zarfında ). Daha önce çift idmandan bahsetmiştim şuan için böyle bir şeye dönmedim. İlerleyen günlerde sabah ağırlık akşam cardio yada cyclingi ekleyeceğim. Büyük ihtimal bu cycling olacak, sabah cardiosu yapmamamın sebebi ise; zaten set aralarında oldukça kısa süre dinleniyorum ve akşam alet / serbest ağırlıkların dolu olması, antrenman motivasyonumu düşürebiliyor. Onun için akşamları cardio cihazlarına erişim daha kolay diyebiliriz.

Aynada kendime baktığımda, rakamsal olarak bacakta durum pek iyi gözükmese de sıkılaştığını söyleyebilirim. Omuzlarım vücudumda en fazla ilerleyen bölge oldu. Göğüs kısmı için ise alt göğüs dışında gayet memnunum şimdilik. Alt göğüse de eklediğim hareketlerle toplayabileceğim gibi gözüküyor ama bu zaman alacak.

Supplement kısmına gelecek olursak; burada işler biraz karıştı. Grenade thermo detonator'u şuana dek 3-4 gün dışında çift tablet olarak kullanmadım. Günde çift tablete çıktığım zaman, su attırdığını söyleyebilirim. Öğleden sonra dudaklarım kurumaya, hatta çatlamaya başlıyor. Daha önce illa söylenmiştir, bol suyla tüketin. Bol suyla eğer aç karnına alırsanız midenizde yanma hissediyorsunuz. Eğer iyi bir diyet ve talimatlara uygun kullanırsanız ( spor dahil ) bu ürünün işe yaramaması benim açımdan ihtimali yok gibi bir şey. Çünkü tek tableti bile enerji veriyor. Aslında sabah idmana gitmemiş ve güne direk grenade ile başladıysam, uyku modundan direk beni çıkarıyor.

Gelelim evlution engn'a. Şuana dek hep bir ölçek kullandım fakat son 2 idmandır o karıncalanma hissi filan gitti. Zaten bu his idman içerisinde de geçici bir süreliğine bulunuyordu. Şahsen bu karıncalanmayı seviyorum, beta alanine <3 ben :) Bu ürünün şöyle pump ürünü, böyle iyi filan demeyeceğim. Benim için focus özelliği oldukça başarılı. İçmeden iki idman geçirdim şuana dek ve bu farkı bariz olarak algılayabiliyorsunuz. Hani kırmızı pelerin görmüş bir boğa gibi olmuyorsunuz fakat dayanıklılık kısmında da işe yaradığını düşünüyorum. Özellikle cumartesi - pazar idmanlarım 2 bölge + karın + cardio olarak geçiyor. Büyük kas gruplarında ise hareket sayım oldukça fazla. Hatta bazen aynı gün içerisinde 2 büyük kas grubunu çalıştırıyorum. İdmandan sonra 2-3 saat sonra mışıl mışıl uyuyabilecek kıvama geliyorum fakat salonda gerçekten beni yarı yolda bırakmadı. Mesela Muscletech neurocore kullanırken bıraktığı gerginlik bu üründe yok. Veya musclepharm assault'ta ki gibi anlık pig yaptırmıyor. Sürdürebilirlik olarak assault'tan daha iyi.

MHP glutamine-sr için bir şey diyemiyorum. Bildiğiniz üzere glutamine sonuçta bu. Bir daha alır mıyım ? Öncelik listemde mevcut değil.

Muscletech cell-tech'e gelecek olursak, bu ürün için şimdilik bir şey söylemiyorum. Bazı kas gruplarım dolgun gözüküyor ki burada öne çıkan grup kesinlikle kollarım. Kutunun yarısına geldim diyebiliriz. İkinci kutu alıp kullanıp kullanmama arasında git geldeyim. Aslında ürünü denemek amacıyla 2. kutuyu kullanmayı düşünüyorum ama ilerleyen günlerde buna net karar vereceğim.

Greneda Defend BCAA, içerik olarak beğendiğim, başarılı bir ürün. Bu hafta bu ürün tükenecek. Tekrar bu ürünle mi devam etsem yoksa xtend'e mi bir dönüş yapsam bilemiyorum. Sanırım xtend'i denerim gibime geliyor.

Recovery olarak hamlığı attıktan sonra hiç bir sorun yaşamamıştım. Tabi antrenman sonrası yorgunluk, ufak tefek kas ağrılarını saymıyorum. Fakat en son bacak idmanından beri toparlanamadığını söyleyebilirim. Yani yürüyemedim. Fakat üst gövde için ve ruh hali olarak konuşmak gerekirse, spora gidebilecek durumdayım.

Son olarak; grenade thermo kapsüllerimin yarısından çoğunu, şehirdışında arkadaşta unuttum. Bu planlarımı umarım sekteye uğratmaz. Elimde bir kaç günlük tablet var, bakalım arkadaş kargoyla yollayacak olmadı yenisini sipariş etmem gerekecek. Antrenmanda ki ağırlıklar içinde şunu söyleyeyim; düzenli olarak kilo arttırabiliyorum bu gayet güzel bir şey. Sadece bir kaç harekette kilo artışım istediğim gibi değil fakat bunuda antrenman yoğunluğuna bağlıyorum

7. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Ölçüm için kullandığınız cihaz nedir acaba?

8. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba,

Ölçümlerimi macfitte tanita marka tartıda gerçekleştiriyorum

9. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Merhaba,
    Cihazın kalibrasyonu, frekans sıklığı, ortam sıcaklığı, dinlenme anı gibi çok fazla faktör ölçümün doğruluğunu ve değişkenliğini etkilediği için; daha az sıklıkla ve aynı koşullara sahip şekilde(postprandiyal 3 saat, benzer kıyafetler, benzer saatler gibi) ölçüm almanız kıyaslama için daha iyi olacaktır. Başarılar :)

10. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Cevabınız ve önerileriniz için teşekkür ederim. Ölçüm günlerim genelde pazar oluyor. Kıyafet olarak ise ölçüm günlerinde aynı kıyafeti giyiyorum, zaten ayakkabı ve çorapları çıkarmış oluyorum. Şuana dek bir kere 4 saat önce yemeyi kesip 2 saat önce su alımını kesip ölçüm yaptım. Normalde sabah uyandıktan sonra hiç bir şey yemeden ve içmeden ölçüm yapıyorum. Saat olarakta 11:30-12:30'u arasında gerçekleşiyor. Bundan önce aylık olarak ölçüm yapıyordum ki, zaten aylık ölçüm benim için daha öncelikli durumda fakat motivasyon devamlılığım için haftalık ölçüm; beni daha çok kamçıladığını fark ettim. İyi dilekleriniz için tekrar teşekkür ederim.

respect2us.23 bunu beğendi.
  11. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Oldukça bilinçli ve başarılı, tebrik ederim :)
    Motivasyonunu daha yukarı taşımanı sağlıyorsa, elbette öyle yapman daha mantıklı. Tekrardan başarılar dilerim :)

Kauss bunu beğendi.
  12. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Herkese merhaba,

Bu hafta pek iyi gittiğini söyleyemeyeceğim, nedeni ise akut faranjit olduğumdan antibiyotik ve doktor istirahat önerdi. Yine kendimi tutamadım ve sporun yolunu tuttum ama fazla kendimi zorlamamaya çalıştım. Beslenme konusunda ise, hasta hasta 2 doğum gününe katıldım burası biraz beni korkutuyor :)

Her neyse Pazar günü yine bir ölçüm olacak ve bu sefer aylık durumu paylaşacağım.
    Grenade Thermo Detonator'u 2 gündür tam kullanma talimatları gibi kullanıyorum. Daha önceden de dediğim gibi dudaklarımı kurutuyor ve idrar söktürme etkisi oldukça iyi. Aslına bakarsanız tokluğu sağladığını da söyleyebilirim fakat öyle sırıl sıklam bir terleme filan yaşamıyorsunuz. Tabi şuan hasta olduğumu ve fazla yüklenmediğimi de belirteyim. Bu ürünü daha önceden de kullandığımda, normal talimatlara uyduğum zamanlarda oturduğum yerde bile ara ara terleme yaratıyordu. Bu sefer bu etkiyi yaşamıyorum. Sadece bugün öğleden sonra bir iki kere hafif bir baş dönmesi gibi bir şey yaşadım. Bu üründen mi, değil mi net konuşamıyorum. İlerleyen günlerde bunu da göreceğiz. Pek kendisinden olduğunu sanmıyorum.

ENGN ürününün blue raz'ını kullanıyorum. Bu bilgiyi vermeyi unutmuşum, valla tadı ve içimi oldukça kolay ve rahat. İğrene iğrene içmediğim bir pre-workout ürünü oldu.

Thermo ve engn, kalp çarpıntısı filan yaşatmadı fakat uyku düzenimde sorun yaşıyorum. Yani vücudum yorgun olsa da, uykuya dalışlarım uzadı. Geceleri ara ara da uyanıyorum fakat sabahları yataktan dinç kalkıyorum. Burada söylendiğim kısım maalesef uykuya dalış süresi oluyor. Aslında aklımda, aol & zma tarzında bir şey eklemek var fakat bu ürünlerle de pek yıldızım barışmadı. Daha önce kullandığımda, uykuya çabuk dalsamda gördüğüm rüyalar çok sıkıntılıydı. Geceleri terler içinde uyanıp, huzursuz kalkıyordum onun için kesmiştim. Bakalım bilmiyorum ilerleyen günlerde, belki bir deneme daha yaparım.

13. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Herkese merhaba,

Pazar günü de ölçümüm vardı. Bu sefer aylık değerleri paylaşacağım için, haftalık değişimi ele almayacağım. Sadece %0.3'lük bir yağ oranı düşürdüğümü belirteyim. Açıkcası şuana dek en kötü haftamı geçirdim. Beslenme olarak feci kötüydüm ve bu sonuç benim için oldukça iyi oldu. %0.1 olsa bile mutlu olurdum.

Değerlere geçmeden; Grenade Defend BCAA hafta sonu itibariyle bitti. BCAA siparişimi geçeceğim daha önce ki postta da x-tend mi yoksa grenade ile mi devam etsem diye yazmıştım. X-tend'i İngiltere'deyken kullanıyordum ve o zaman içerisinde Citrulline mevcuttu. O dönem Türkiye'de satılanlarda da citrulline mevcuttu diye biliyorum. Şimdi Türkiye'de satılan seride ise citrulline gözükmüyor. Ve bunu bu hafta sonu biraz daha detaylı incelerken fark ettim, aksi takdirde x-tend'i sipariş geçecektim. Tabi alternatiflere bakarken; Sci-mix BCAA intra ile karşılaştım, oranları gayet iyi gözüküyor. Bir diğer alternatifte oranları daha düşük olan Evlution'un Lean Bcaa'sı. 2500 lösin, 1250 mg l-izolösin ve l-valin var. 1000 mg'da L-carnitine tartrate ve CLA var. Kısacası BCAA konusunda git gellerim devam ediyor. Belki bu hafta BCAA'siz geçirebilirim. Bunda sebep ise; elimde ki engn'i bu hafta bitecek gibi gözüküyor. Hiç 1 porsiyon üstüne çıkmadım. BCAA ve yeni pre-workoutu aynı anda sipariş etmeyi düşünüyorum. Sırada ki pre-workout olimp redweiler shot ürünü olacak. Yorumları bana abartı gibi geldiği için bir deneme yapmak istiyorum.

Şimdi gelelim aylık değişimlere;

Totalde: 0,2 kg vermişim. Rakamsal olarak çok kötü gözüküyor fakat işin aslı detaylarda saklı :)
    1,8 yağ-kg vermişim.
    %2,1 yağ oranımda düşüş olmuş ki benim için oldukça iyi.
    1,6 yağsız kg artışı mevcut. Zaten bu rakamda 0,2 kg farkı açıklamakta.
    Vücudumda 1 kg'luk bir toplam sıvı artışım mevcut.
    Toplam kas-kg artışı ise 1,5

Genel veriler benim için oldukça tatmin edici olduğunu söyleyebilirim. Bölgeselde ise;

Sağ bacak;

%0,3 yağ kaybı
    0,2 yağsız kg artışı
    0,2 kas kg artışı

Sol Bacak;

%0,9 yağ kaybı
    0,1 yağ-kg kaybı
    0,3 yağsız kg artışı
    0,3 kas kg artışı

Sağ kol;

%2,1 yağ kaybı
    0,1 yağ kg kaybı
    0,2 yağsız kg artışı
    0,3 kas kg artışı

Sol kol;

%3 yağ kaybı
    0,1 yağ kg kaybı
    0,3 yağsız kg artışı
    0,3 kas kg artışı

Sağ ve sol kolun yağ oranları böylelikle eşitlenmiş gözüküyor.

Gövde;

%2,6 yağ kaybı
    1,6 yağ kg kaybı
    0,6 yağsız kg artışı
    0,6 kas kg artışı

mevcut. Cardio çalışmalarına asılmadan bu sonuçlar şahsen beni mutlu etti.
    Bu ay için %1.4'lük bir yağ oranı verirsem benim için oldukça iyi bir rakam olacak. Tabi bunun üstü daha mutlu eder fakat şuan ki önceliğim %1.4 daha düşürmek.

Kullandığım ürünlerden BSN Syntha-6 limited editon içinde şunu söylemek istiyorum; bu ürüne 200+ para verilmez.

14. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Herkese merhaba,

Pazartesi off günümdü, salı günü de toplantıyla akşamımı kitlediklerinden spora gidemedim. Günlük supplementlerimi bu süre zarfında kullanmaya devam ettim. Bugün ise idmana girdim. Bugün gayet ağır bir idman gerçekleştirdim ve BCAA'sız yarın nasıl kalkacağım bakalım. Şuana dek sadece 1 kere bacak gününden sonra toplanmam çok uzun sürmüştü. Bu haftayı BCAA'sız kapatma kararı aldım. Bunun iki sebebi var;

1-) Antrenman yoğunluğumda değişiklik olmadan, toparlanmamda Greneda'nın nasıl bir etkisi varmış onu görmek istiyorum.
    2-) evlution nutrition engn'de bitmek üzere. İki supplementi bir arada sipariş vermek istiyorum.

Yeni nox ürünü olarak daha önceden belirttim mi, hatırlamıyorum ama; olimp redweiller shot olacak.

Özellikle son 1 haftadır, damarlarım belirgin bir şekilde geziyorum ki yağ oranım şuan için yüksek olduğunu söyleyebilirim. Şuan ki halimden daha düşük yağ oranımda bu kadar belli olmuyordu. Kollarım, omuz başlarım ve diz kapağımın üst kısmında ki damarlarım gün içerisinde kendini belli ediyor. Antrenman sırasında ki halini söylememe gerek yok.
    Evlution engn'ın bu konuda ne kadar etkisi var, bunu tam anlamıyla kestiremiyorum. Ürün için bir ekleme de tat konusunda belirteyim. Şuana dek içtiğim en güzel nox ürünü. Tadı baymadan, yüz ekşiltmeden içilebiliyor. Karışımında filan de hiç sorun çıkarmadı. Türkiye'de satılsa, dönüşümlü olarak kullanacağım bir ürün olacağını söyleyebilirim.

Tat ve karışma olarak Muscletech Cell-tech için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Tamam tadı o kadar kötü değil ama artık fruit punch aroması bıkkınlık verdi. Shakerda karışımı ne iyi ne kötü. Dipte karışmamış parçalar kalabiliyor ki kutusunu açtığınızda; sizi kaskatı olmuş halde karşılayabilirde. Benim cell-tech yarısına geldiğimde kaskatı haldeydi. Açıkcası sert zemine vura vura ürünü toz hale tekrar getiriyorum :)

Hazır tatlardan bahsetmişken, en son BSN Syntha-6 Limited Edition'a laf etmiştim. Kullandığım aroması; kurabiye ve içerisinde parçacıklar var. Süt ile karıştırdığınızda güzel bir tadı var fakat parçacıklar benim hoşuma gitmedi. Keşke içine parçacık koymamış olsalarmış daha iyi olurdu.

15. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Herkese merhaba,

Bir haftalık daha ölçüm gerçekleştirdim. Doğruyu söylemek gerekirse bu en kötü haftamdı çünkü bir sakatlık geçirdim ve bu beni demoralize etti. Hani kendi hatam filan olsa, gam yemeyeceğim daha önceden de bir çok sakatlık geçirdim ama hayatımda ilk defa böyle bir şey ile karşılaştım. One arm hammer strength row yaparken, salondan bir arkadaş bana çarptı ve sağ kolum, sarsılmanın etkisiyle ağırlığı kaydırdı. Tabi durumu toplamak istersek, kontrolsüz bir şekilde ağırlığı bırakmak zorunda kaldım. Çarpan kişi özür dilese de, sakin durup dikkatli olmasını söyledim. Çarpma sebebi ise, cable'da çalışan arkadaşının fotoğrafını çekmek istemesi ve geri geri gelip bana vurması. Bu sebepten, hafta boyu sağ ön kol ve ön omuz başım ciddi anlamda ağrıdı. Toplam 3 idman yapabildim ve ilk idmanda bunu yaşadıktan sonra geri kalan iki idmanda da oldukça isteksizdim. Ağırlık arttırımı ve tekrar sayılarında zorlandığımdan, biraz hafifletmek zorunda kaldım. Bakalım bu hafta umarım durum biraz daha iyiye gider.

Bir önce ki hafta dediğim gibi Grenade Defend BCAA bitti ve BCAA'sız ilk idmanımdı. Çok aradım mı ? Sakatlandığımdan buna pek bir şey diyemeyeceğim, sakatlandığım idmanın ertesi günü çok hafif kas ağrısı oldu. Fakat bunu BCAA'e pek bağlamıyorum gerek sakatlık gerekse de olay psikilojik olabilir. Yine de ben yerine BCAA koymaya karar verdim ve bugün siparişimi geçtim. Sci-mx'in bcaa intra hardcore ürününü sipariş ettim. Bu markayı bir yerden gözüm ısırıyordu ama bir türlü hatırlamıyordum. Sonra dank etti, Oxford'da yaşarken eczanede bu markanın ürünleri satılıyordu. BB'nin sitesinde ise mevcut değildi, ispanyol arkadaşım bu markayı kullanıyordu.

Neyse ölçüm kısmına gelecek olursak, en kötü sonucu bu hafta aldım.

Genel tabloda;

0,3 kg almışım. Burada şunu söyleyeyim geçtiğimiz hafta 0,3 kg vermiştim. Aslında verdiğimi geri almışım ama burada aldığımın ne olduğu önemli.
    Yağ oranında bir değişiklik yok.
    0,2 yağsız kg artışı olmuş. Bu güzel bir durum.
    %0,6 vücut sıvısı azalmış. Muscletech Cell-Tech'e devam ettiğimi belirteyim.
    0,2 toplam kas kg artmış
    Daha önceki yazılarımda yer vermedim ama, 5 haftalık periyottun 1'inde hiç artış yok, 1'İnde bir azalma var geri kalan 3 haftada mineral-kg artışı mevcut.

Bölgeselde ise;

Sağ Bacak;
    %0,5 yağ kaybı
    0,2 kg yağsız artış
    0,1 kg kas artışı

Sol Bacak;
    %0,4 yağ artışı
    0,1 yağ-kg artışı

Sağ Kol;
    %0,1 yağ oranı artışı
    Geri kalan değerler aynı

Sol Kol;
    %1 yağ artışı
    0,1 kg yağ kg artışı
    0,1 kg yağsız kas kaybı / burası kötüye işaret /
    0,1 kg kas kaybı

Gövde;
    %0,1 yağ verilmiş
    0,1 kg yağsız kg artışı
    0,1 kg kas kg artışı

Cardiolara öncelik vermem gerekiyor aslında ama Nisan'a kadar erteliyorum. Bir diğer durum ise, aklımda başka bir yöntem var ilerleyen günlerde karar verip sizlerle paylaşacağım. Sıradan bir cardio yapmaktansa :)

Agent47 bunu beğendi.
  16. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Herkese merhaba,

Bu hafta detaylı ölçüm datam mevcut değil. Maalesef dün gittiğimde cihazın kağıdı bitmişti, bende üşendiğimden direk makineden yağ oranına baktım. Yağ oranında %0.3 bir düşüş var. Önümüzde ki pazar 2 haftalık değişimi detaylandırmış olurum.

Bu arada pilatese başladığımı belirteyim. Bugün 2. Dersim var. Açıkcası ilk ders çok verimli geçti. Keşke yıllar önce başlasaymışım diyorum. İnanılmaz derecede core bölgesini çalıştırıyor. Akşam eve geldiğimde; ciğerlerim ve burnum yanıyordu. Ayrıca bacak içinde oldukça etkili olduğunu söyleyebilirim. Neyse pilates hakkında ilerleyen zamanlarda talep olursa yazarım.

Elimde ki supplementlerin durumu; nitro tech beklediğimden fazla gidecek gibi. Sanırım Nisan’ın 2. Haftası gibi yeni sipariş geçmem gerekecek

Muscletech cell-tech, önümüzde ki hafta biter gibime geliyor. 1 hafta ara verip tekrar creatine kullanacağım. Bu sefer Weider pure creatine’ i almayı düşünüyorum. Normalde muscletech e devam ederdim ama kutunun içinde kalıp haline dönmüş toz ile uğraşmak bunalttı. Bildiğiniz kutuyu vura vura, creatine i ufaltıyorum. Etki olarak ise, tatmin ettiğini söyleyebilirim.

ENGN bu hafta bitecek. 3 idmanlık filan bir şey kaldı. Daha önceden belirttiğim gibi, tatmin eden bir ürün oldu. Türkiye de uygun fiyata satılsa, alırım. Tadı çok başarılıydı. Kutusunun hologramlı olması da hoştu.
    Daha önce dediğim gibi olimp redweiler’ı deneyeceğim. Bu ürün 195 tl. Bir tarafım kendi pre-workoutumu, kendim oluşturatım diyor. Bu sefer rakam 274 TL e çıkıyor. Eğer kendim yaparsam big joyun citruline ( 89 tl ) - arginine ( 47 tl ) - beta alanin ( 89 tl ) - taurine (49 tl ) kombinini yapabilirim.
    Ölçek bazında bakacak olursak;
    1000 mg citruline
    5000 mg arginine
    3000 mg beta alanin
    3000 mg taurine

Oluyor. Belki olimpten sonra bunu yapabilirim, şu olimpin ürünü gerçekten iyi mi yoksa yorumlar abartı mı ? Çok merak ediyorum :)

Sci-mix BCAA içinde, tat olarak, gazı kaçmış portakallı uludağ gazoz veya tangler vardı ona benziyor. İçimi, karışımı iyi. Etki olarak bi ekstra bir şey söyleyemem. Sadece nedenini bilmiyorum ama Greneda Defend BCAA’ da olan bir şey bunda yokmuş gibi hissettiriyor.

17. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Herkese merhaba,

Belirli bir süredir yazamadım. 1 aylık bir değişimi ele alacağım, bu bir ay spor bakımından pek verimli geçmedi. 1 hafta hiç idman yapamadım ( hasta olduğumdan ), 1 haftada yurtdışında görevliydim bu sebepten idmanlarımı aksatmak zorunda kaldım. Bu haftada en son idmanımı cumartesi günü yaptım, pazar pilates yaptım ve düne kadar idmansız duruyordum. Paskalya sebebiyle gece gündüzüme girdi diyebilirim. 7'sinde hastalıktan döndüğüm de bir ölçüm yapmıştım, yağ oranımı 0,3 civarında artış gördüydüm. Bu artışı da sayarsak aslında bu sefer ki sonuç fena değil.

11 Mart / 14 Nisan arasında ki değişim;

0,8 kg vermişi ki ölçüme göre 0,8'de yağ olarak gözüküyor.
    %0,7 yağ oranımda düşüş var.
    İç yağlanma derecemi bir basamak daha düşürmüşüm
    %0,49 toplam sıvı artışım mevcut
    %1,16 obezite derecesi düşüşü

Bölgeselde;

Sağ bacak;

%0,9 yağ kaybı
    0,1 yağ kg kaybı
    0,1 yağsız kg artışı

Sol Bacak;

%0,2 yağ kaybı
    0,1 yağsız kg kaybı
    0,1 kas kg kaybı

Sağ kol;

%1,7 yağ kaybı
    0,1 yağ kg kaybı
    0,1 yağsız kg artışı
    0,1 kas kg artışı

Sol Kol

0,4 yağ kaybı
    0,1 kas kg kaybı

Gövde;

%0,6 yağ kaybı
    0,5 yağ kg kaybı
    0,1 kas kg kaybı

Sonuçlara bakınca kas artışımın olmadığı gözüküyor ki bunu normal karşılıyorum. 2 haftalık bir ara verdim gibi bir şey oldu ama bu sürede yağ yakımının devam etmesi benim için olumluydu. Grenade supplementim sonunda tekrardan elime ulaştı, önümüzde ki hafta kullanmaya başlayacağım. Cardio ile destekleme kararı aldım ( umarım bu fikrimden vazgeçmem )
    Muscletech Cell-Tech ürünü bitti. Kaslarda dolgunluk ve kuvvet bakımından faydasını gördüm. Şu topraklanma huyu olmasa bu ürüne devam ederim, sırf bu sebepten bu ürünü bırakıyorum.
    Sci-mx BCAA için ise, içerik oranlarına kandım diyebilirim. Bir daha almayacağım bir ürün. Bazı kişiler tadına laf etmiş ama tadı benim kullandığım supplementler arasında gayet içilebilir derecede. Ne ekşi ne acı ne tatsız. Gayet içilebiliyor. Keşke tadı kadar etkisini de görebilseydim. Bundan sonra Greneda yada X-tend'e geri dönerim.
    Daha önceden de dediğim gibi ENGN bitti. Olimp Redwiler siparişimi geçtim. Önümüzdeki hafta elime ulaşacak. Ayrıca creatine olarakta Weider Pure Creatine siparişi geçtim.
    Kombinasyonun son hali;
    Grenade thermo
    Mhp Glutamine-sr
    Olimp redwiler
    Weider Creatine
    MT Nitro-tech
    BSN Syntha-6 ' a dönüşmüş durumda

18. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Olimp Redwiler için bir iki cümle söylemek istiyorum. Bu ürünü almadan öncede, beklentim gerçekten yüksekti. Bunun en büyük sebebi ise yorumlarıydı. Supplementlerin sitesine girip, ürünün yorumlarına bakacak olursanız baya bir methiye görürsünüz. Ürün tasarımı başarılı olduğunu söyleyeyim. Öyle mega forte veya l-carnitine, l-amino tüplerine benzemiyor. Adamlar kapağına ölçek koymuş, 1.5 kapak içiyorsunuz. Tadı başta ekşi gelse de sonra alışıyorsunuz. Likitlerde ki sıradan tatlardan biri.
    İlk kullanımda ölçüm yapacağım diye, sabah uyanır uyanmaz gitmiştim. İçtikten bi 10-15 dakika içerisinde karıncalanma başladı. Sonra bir ısı artışı, antrenmanın sonlarına doğru bile alnım kaşınıyordu. İçimden; gerçekten dedikleri kadar varmış dedim. Hatta işte bundan sonra kullanacağım ürün budur diye içimden geçiriyordum. Taki bir kaç idman sonra etkisini yitirene kadar. Evet şuan kullandığımda da, bir karıncalanma; uykuluysam uykumun açılması falan bunları yaşıyorsunuz. Fakat vücut alışıyor, o yorumlarda ki extreme muhabbetleri sadece ilk başta tanık oldum.

Kullanılır mı ? Kullanılır.
    Fiyat performansı da başarılı mı ? Bence başarılı çünkü 40 servis çıkıyor.
    Değişiklik yapmak isteyenlerin şans vermesi gereken bir ürün.
    Şuana dek ölçek dışına çıkmadım ve çıkmayıda düşünmüyorum.

Sayfayı Paylaş