Kas kaybetmeden yağ yakmak (105 KİLO)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve alice7 tarafından 4 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. alice7

alice7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    BOY : 190
    KİLO : 105
    Öncelikle merhaba, hedefim minimum şekilde kas kaybıyla beraber yağ yakmak ve yağ oranım iyi bi seviyeye geldiğinde (şuan yüzde 31 civarı) sizler gibi vücut geliştirme sporuna başlamak.
    Bunun için fazla kas kaybetmeden yağları yakmayı istiyorum, kasın vücut geliştirmede önemli olduğunu biliyorum.
    Temel konuları biliyorum aslında (bol su, kardiyo,yeşil çay)
    Bunların dışında püf noktalar vs. önerilerinize açığım.
    Şimdiden teşekkürler ve kolay gelsin

2. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    Temel konuları biliyorum aslında ''bol su, kardiyo, yeşil çay''

hayır kardeşim, 105 kilosun ama boyun 1.90, sen kardiyo değil, ağırlık çalışıcaksın. fullbody çalışmaya devam edebilirsin bir süre, yağ yakımına daha faydalıdır. ama yine de iş beslenmede. antrenman programın yavaş yavaş oturur. spor düzeni zamanla. ama diyet seni toparlayacak olan şey.

Son düzenleme: 21 Haziran 2015
  3. fitmix

fitmix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ağırlık calısmazsan ve yeterli proteini almazsan kas kaybı kacınılmazdir.

4. Yunussecgen

Yunussecgen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    - Düzenli Ağırlık Kaldır
    - Düzenli Beslen
    - Düzenli Uyu
    - Düzenli Kardiyo
    ve
    -Doğru Bilgiler Al. Bol Su iç ama bi faydası olmaz sadece hareketsizsen metabolizmanın çalışması için böyle birşey yaparısn.Yeşil Çayla Ne Alakası var bilmiyorum ama oda yanlış gibi geliyor.
    Kolay gelsin :)

5. PaulKellerman

PaulKellerman Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Boyum 1.93 Kilom 113 Ama yağ oranım %21 İlk spora başladığımda geçen sene yağ oranım %36 İdi 136 Kilo iken. Yaptığım tek şey cardio 23 kilo vermiş olmama rağmen bunun sadece 4 kilosu kas. Hiç ağırlık çalışmadım. Artık sen değerlendirirsin.

6. Helldorad0

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    bunun sadece 4 kilosu kas diyerek 4 kilo kası küçümsedin galiba :) 4 kilo kas için bütün yıl bulk yapanlar var.

Yunussecgen bunu beğendi.
  7. PaulKellerman

PaulKellerman Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    95 Kilo kasım vardı spora başlarken 4 kilo sence çok mu önemli ? Bence değil. Sporda en önemli faktör ne yapıcam sorusundan cok sıkılmamaktır bence neyden zevk alıyorsan onu yap hıc bır sey yapmamaktan daha ıyı. Zayıf kişiler obez kişileri anlayamaz ilk baş önemli olan göbeğin gitmesi rahat nefes almak kilolu durmamak kas 2. plandadır. Buna rağmen 19 kilo yağdan verip 4 kilo kastan verdiysem bana göre iyi bir sonuc

8. Yunussecgen

Yunussecgen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    95 kilo kasmı ? Şaka yapıyor olmalısın o vücudunda hiç kemik yokmu miğde organ felan onların ağırlığı yokmuda direk kas kilosunu ortaya çıkardın dostum.

9. PaulKellerman

PaulKellerman Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yunussecgen bunu beğendi.
  10. Yunussecgen

Yunussecgen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
  11. Helldorad0

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    herhalde mr. olympia'ya hazırlanıyordun dostum. 91 kg kas imkansız. Phil Heath'te de o kadar var. steroidsiz imkansız yani kısacası. neyse tartışmiycam seninle.

Bozo-Baku ve Yunussecgen bunu beğendi.
  12. PaulKellerman

PaulKellerman Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    5 Yıla yakın profesyıonel basketbol oynayınca bu oynadıgın kuluplerın ıcınde galatasarayda varsa dediğin maddeleri kullanmak ... ister. İmkansıza yakındır. İstanbul maratonu ve bir çok maratona katıldım ve sertifikalarım var her maraton sonucunda doping testi yapılmaktadır. 130 kilo bir insanda 90 kilo kas uzun yıllar spor geçmişi varsa normaldir biz o kasları salonda değil fitness ile değil spor ile yaptık
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Haziran 2015 ---
    Teşekkür ederim

13. Helldorad0

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur

önce bi sakinleş. bir mezomorf 1.69 boyunda ve orta halli bir kadının kemik deri ve sakatat ağırlığı tıbbi olarak 40 kilodur. sen 1 90 boyunda olduğunu iddia eden bir adamsın. kemik deri ve sakatat ağırlığın kaç kilodur sence? ve tüm bunlara rağmen hala 90 kilo kas kütlesine sahip olduğunu iddia ediyorsun. phil heath de bile ancak o kadar var dedim ona rağmen hala iddia ediyorsun. şaşırdım kaldım açıkcası. bi vücudunun fotoğrafını koy da 90 kilogram kas kütlesi görsün gözümüz. zira 90 kiloluk kas kütlelerini ancak şampiyonalarda görebiliyoruz.

14. PaulKellerman

PaulKellerman Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    İşte yazdığın sonuçtan incelemeden konuştuğun ortada 3 mesaj yukarı bakarsan sana link koymuşum orada resimde analiz sonucu da var bi bak oku sonra yorum yap.

15. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Şu vücutta 90 kg kas olduğuna inanıyormusun sne kendin:p:p

Helldorad0 bunu beğendi.
  16. Helldorad0

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur

fotoğrafı gördüm afalladım. 90 kilo kas diyor vücuda bak. kimsenin vücuduyla alay edecek küçümseyecek değiliz. bu iş emek işi. ama kandırma kendini be kardeşim. dediklerimi okumayan sensin. phil'in kim olduğuna nasıl bi vücudu olduğuna bi' baksaydın keşke.

ayrıca :D bak cidden gülmekten yazamıyorum. senin bu hesabına göre vücudunda hiç kemik yok moruk geçmiş olsun :D

KaraFırtına bunu beğendi.
  17. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Biz dediğin kim? Öyle yapınca ne oluyor? fitnessla yapılan kas çakma kas mı? Vücut geliştirme spor değil mi ki fitnessla değil sporla yaptık diyorsun? Ya hala diğer sporlarla kilolarca kas inşa edilebileceğini sananlar var :) Belki sadece yüzme istisnadır ki onda da su isimli bir direnç söz konusu. Yanlış anlamayın tabiki performans kazancı oluyor kuvvet artırtıyor ama kilolarca kas gelmiyor ki kuvvet ve kas farklı şeylerdir. Zaten VG dışında hiç bir sporun kas kütlesi gibi bir hedefi yok. İsminde body geçen bir forumda çok yanluş bir cümle bu.

18. PaulKellerman

PaulKellerman Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Buda bu konudaki son mesajım
    Verdiğim linkte TANITA BODY COMPOSİTİON BC 418 Analiz sonucu var fiyatı 13.500 TL ( http://www.ereyon.com.tr/store/Prod...2pg4Q95b3zZCEdPNjaK76e9shT3ytR2qpwRoCuMHw_wcB )
    Bu cihaz doğru veriler vermiyorsa sen haklısın. O vakitte bu cihaza bu paraları veren salonlar s.... oluyor.

19. discovery

discovery Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Veriler dogruya yakindir onda bir sikinti yok zaten. Ancak 90 kilo olarak gorunen safi kas agirligi degil. Kas+kemik+organlar dokular falan hepsi icinde. Orda bir yanlis anlasilma olmus anlasilan.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

PaulKellerman bunu beğendi.
  20. PaulKellerman

PaulKellerman Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Bu şekilde yorumu kabul ederim eywallah. Ama dışarıdan gözle bakarak şu adamda su kadar kg kas var sende su kadar kg kas var dıyebıcek bırı bu dunyada yok adamlar bınlerce dolarlık makıne yapmış. Örnek vermek gerekirse 130.7 Kg Analizinde 90.1 Kg kas 36.1 Kg Yağ analiz etmiş toplamı 126.2 Kg 130.7-126.2= 4.5 Kg Kemik detaylı analizde kemik ağırlığıda mevcut oradan bılıyorum. Ha bu 90.1 Kg kas içerisinde analizdede gözüktüğü gibi 69.3 Sıvı Kg geçmekte. Sonuç itibari ile bir adamın kalp böbrek dalak vs ağırlığı 100 gr hassasiyet ile gözle ölçemiyeceğimize göre bu şekilde profesyonel analiz cihazlarının sonuçlarını baz alarak konuşmak doğru değilmidir. Yalan bişey söylememişim ha çekememezlik varsa sıkıntı yok

Arkadaş yukarıda "sen 1 90 boyunda olduğunu iddia eden bir adamsın. " demiş daha verdığim linki incelemeden boyumun uzunluğuna bile inanmamış halbuki samimiyetle inceleese analiz rapotrunda bile 192 yazmaktadır. Boş işleri geçelim kanıtlarla bilimsel konusalım

Sayfayı Paylaş