KAS ŞOKLAMA İLE BOY UZATMA

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve ADRİYATİK tarafından 21 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. ADRİYATİK

ADRİYATİK Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar bu konuyu bir kaç aydır araştırıyorum. bu konuyu daha iyi anlamanız önce için bir örnekle anlatıcağım. elinizde bir kıvrım tel olduğunu düşünün.
    herkes hayatında bir kıvrım tel görmüştür. ellerimizle,güç kullanarak bu kıvrım teli tamamen açmışızdır. ama yer çekimine karşı denediğimizde kıvrım tel açılmamıştır. kıvrım telin açılmamasının nedeni,yer çekiminin kıvrım telin üzerinde yeteri kadar gerdirme"güç "uygulayamadığından dolayı...
    vücudumuzda kıvrım tel gibidir. kıkırdaklarımızı,kemiklerimizi ve kaslarımızı açmak için yer çekimine karşı bir hareket yapmamız gerek, bunada açma germe deriz ve vücut gücümüzle yaparız. bu tıpkı kıvrım telin üzerindeki yer çekimi gücü gibi olur. vücut gücümüzle yaptığımız egzersizde faydalı elbet ama yıllar içerisinde farkını görürüz yada görmeyiz. diğer yandan kasları şoklayarak her yönden daha hızlı gelişip daha esnek olabiliriz. pek çok insan kıvrım teli gibidir. her ne kadar açma germe hareketleriyle kemiklerinizi,kaslarınızı,kıkırdaklarını açsanız da bu yeterli olmaz. kasları şoklamak şu temele dayanır yer çekimine karşı ağırlık kaldırdığımızda kaslarımız açılmak yerine sıkışır kaslarımız daha şekil görünür ama kaslarımız sıkıştığı için kemik uzaması daha rahat olamaz,kıkırdaklarımız da aşırı sıkışır buda atıyorum. 180 olucaksak 172 olmamıza sebep olur. kasları şoklamak yine ağırlıkla ilgilidir. ama ağırlığı yer çekimine karşı kaldırmak yerine, yer çekimine karşı bırakmak demektir. böylelikle vücudumuzdaki kaslar,kemikler,kıkırdaklar kendi uyguladığımız orana göre daha fazla gerilip,açılır kemik aralarınızı açar,kaslarınızı açar,kıkırdaklarınızın aralarını açar,duruşunu maksimum şekilde düzleştirir buda her yaşta boy uzamasını sağlar. çünkü vücudu insan vücudu kendi gücü dışardan gelen bir güçle gerilme alışık değildir. buda işi biraz ciddi yapar. bununla ilgili bi program hazırladım. yaklaşık 1 saatlik bir program düzenli yapılırsa işe yarayabilir.

1-AÇMA GERME EGZERSİZLERİ
    açma germe egzersizleri önemlidir. eğer yapılsa sakatlanmaya yol açar
    https://www.sportmeniz.biz/archive.php?kid=22&konu=streching-esnetme-ve-gerdirme-egzersizleri

bu egzersizleri hafta 6 gün düzenli olarak yapın
    2-BENT-ARM DUMBBELL PULLOVER
    BU HAREKET DURUŞUNU DÜZELTİR.
    GÖĞÜS KEMİKLERİNİZİ AÇAR
    LEĞEN KEMİĞİNİZLE GÖĞÜS KAFESİNİ ARASINI AÇAR
    Bu hareketi 8 tekrardan 3 kez yapın zamanla sayıyı veya tekrarı artırabilirsiniz

3-BOYUN AÇMA
    elinize bir dambıl alın ve boyununuzu dambılın tam tersi yöne eğin boşta kalan elinizle boyununuzu eğebildiğiniz kadar eğin, dambılın olduğu elinizi hiç kasmayın serbest bırakın olabildiği kadar boynunuz gerilicektir. buda boyununuzdaki kasları ileri derecede kasılmasına sonuç olarak boynunuzu uzumasını sağlar. sağ ve sol boyununuz ayrı ayrı 2 dakika öyle gergin tutun
    4-OMURULİĞİNİZİ AÇMA

Bir taburenin üzerine çıkın iki elinizede Dambıl alın dizlerinizi biraz kırın "ağırlığı kıkırdaklardan bacağa vermek için" taburenin üzerinde, boşluğa doğru dambıllarla eğile bildiğiniz kadar eğilin ve 1 dakika öyle durun sonra bir dakika boyunca bacağınızı bir yere dayayıp gerebildiğiniz kadar gerin biraz acıyıcak... ama omuriliğinizi ve sırt kemiklerinizi sonuna kadar açıcaksınız
    5-BARFİKS ÇEKMEK
    günde 6 tekrardan 3 set barfiks çekmek göğüs kafesinizi açar
    6-BARFİKS'E ASILMAK
    Bu işin püf noktası bacaklarınızı kırmamak bacaklarınızın birbirine dolayın iki bacağınızın arasına dambıl koyun ilk başta küçük rakamlardan başlayıp yükseltin.şuan ben 20 kg ile asılıyorum. yerçekimi barfiks'e ellerden kalırken yeterli olmayabiliyor. ama bacaklarınızı birbirine dolayıp ortaya dambıl koyunca olay değişiyor vücut hiç alışık olmadığı bu dibe çekim karşısında kollardan başlayarak gögüs kemiklerine,bacaklara kadar gerliyor. bu hareketi düzenli yapmanız sonucunda beliniz inceliyor göğüs kafesiniz ön plana çıkıyor.

7-GÖĞÜS AÇMA-GENİŞLETME

Fotoğrafta gördüğünüz bu hareketin tamamını yapmıyacaksınız. kollarınızı iki yana dambıllarla beraber açabildiğiniz kadar açın kollarınızı hiç kasmayın ve 1 dakika boyunca böyle durun göğüsleriniz böyle bir gerilmeye şahit olmadığı için baya acıyıcak açma germe yapmadan yaparsanız göğüs kaslarınız yırtılabilir ! 1 er dakikadan üç tekrar yapın.
    8-İP ATLAMA
    9- soğuma egzersizleri

Başladığımız yer geri döndük 10 dakikalık bir açma germe egzersizi yapın ve bugün olayı kapatın

SON SÖZ
    düzenli olarak sabırla yaparsanız kısa süre içinde verimli sonuçlar alacağınıza inanıyorum. gelişim çağında olan arkadaşlar bu programı uygularsa hem daha uzun boylu hem daha düzgün bir vücuda sahip olur. bunlar gelişim çağı bitmiş olan kardeşlerim içinde geçerli daha kalıplı,şekilli ve uzun boylu olmanızı sağlıyacağını düşünüyorum. bu programla uğraşacaksanız fitness ve ağırlık sporlarını kafada bitirin, kasları şoklama programının diğer bir etkisi vücuda bir nevi format atıp tekrar şekillendirir yani olay şu, kaslarınız şekilliyse başta adonisleriniz,göğüs kaslarınız vs gider.
    işte tezim bu arkadaşlar... merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Ckavustran bunu beğendi.
  2. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Güzel program gerçekten tebrik ediyorum

3. ADRİYATİK

ADRİYATİK Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    eyvallah kardeşim

4. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Barfiks için malesef kapı barfiksi olduğu için mecburen kırıyorum diz kapağından itibaren . Yinede iki bacak arasına dumbell koysam işe yararmı .
    Yaş 16 mutlaka bu çalışmaları yapıcam

5. Hatergonnahate

Hatergonnahate Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    kardeş ben barfiks şınav tarzı çalışıyodum 1.gün 200 şınav 2.gün 100 barfiks şeklinde programa baslarken bunu bırakmam gerekiyomu sorun olurmu?

6. ADRİYATİK

ADRİYATİK Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    yerçekimine karşı çalışıyorsun 200 şınav,100 barfiks baya abartılı olur. o programı bir kenara koy sen, bu programa başla diğer türlü kaslarını bir yandan açar bir yandan sıkıştırırsın sonuç 0 olur.
    savino89 kardeşim bacaklarını kırarak iki bacağının arasına dambıl koyamazsın zaten dıştan birinin koyması gerek programı uygulamak isteyen arkadaşlar bir spor salonuna yazılsınlar ve düzenli beslensinler, gh max ve vitamin-mineral alımı yapsınlar daha çok işe yarar

7. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    Deneyen Arkadaşlardan yorumları alabiliriz ?

8. Hatergonnahate

Hatergonnahate Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    bu sistemin karın kası simetrisinede bi faydası olurmu?

9. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    simetriye etkili olacağını sanmıyorum. her vücudun simetrisi farklıdır. onun dışına çıkacagını sanmıyorum

10. ADRİYATİK

ADRİYATİK Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    şöyle bir etkisi var kas şoklama programı vücudumuzdaki pek çok kası gerdiriyor buna karın kaslarıda dahil daha geniş karın kaslarına sahip olmanı sağlar

11. Hatergonnahate

Hatergonnahate Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    zaten sorun orda sol tarafın en üstündeki daha büyük sağ taraftaki küçük bü yüzden bi 2 cmlik bi kayma var. buna çare olur mu?

12. ADRİYATİK

ADRİYATİK Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    bilemiyorum dostum ama sağı daha fazla gerdirirsen aradaki farkı kapatabilirsin eskiden beni sol meme ucum sağ meme ucuna göre daha kayıktı. bende hep sol göğüse daha fazla yüklendin şuan düzeldi. sen sağına yüklen

13. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    bent arm dumbell pull over hareketini yaparken sol kolumda bicepslerden omuza oradan göğüse doğru çok yoğun bir acı hissettim.Isınma yapmıştım ve alışkın olduğum ağırlık ile yapmıştım.Şu anda acı azaldı ama koulumu yukarı doğru hareket ettirince doğrusal olarak bir acı hissediyorum.Düz bir çizgi halinde iğne batıyormuş gibi geliyor.Sizce doktora gitmelimiyim?

14. ADRİYATİK

ADRİYATİK Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    dostum kolunu biraz dinlendir. bir hafta boyunca sadece açma ve germe yap benim yazdığım programın dışındaki açma germe hareketlerini de yapabilirsin vücudunu ısındırmış olursun hem, doktorluk bir durum olduğunu sanmıyorum. kasların ilk kez böyle bir zorlanmayla karşılaştığı için aşırı gerilmeden tepki vermiş olmalı. bir kaç gün zorlama ama açma germe yap hem acın geçer hem kasların esner 1 hafta sonra hazır bir şekilde programa başlarsın...

Ömer Alken bunu beğendi.
  15. Hatergonnahate

Hatergonnahate Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    roaccutane veya zoratenin kullanırsak bu sistemi bozarmı etkilermi

16. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Birde bazen ip atlama için eklemlere baskı yaptığı ve uzamayı engellediği söyleniyor.Ne kadar doğru bu?

17. ADRİYATİK

ADRİYATİK Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    haplar etki yapmaz bu senin programa sadık olmana bağlı dostum, büyüme hormonu ve vitamin hapları kullanmanı tahsiye ederim kas gelişimine baya yararı olur. son olarak sanırım sivilceyle sorunların var.çinko hapı kullan çinko sivilce oluşumunu önler...
    ömer kardeşim bunlar şehir efsanesi ip atlama ve basketbol yere darbeli sporlar hele ki küçük yaşlardan itibaren ip atlamak en iyi boy uzatma şeklidir. bacak yapını da güçlendirir en basit örnek yakın bir arkadaşım var. 9. sınıfta çocuk baya şişmandı. kiloyu sorun etmişti kafasına,diyetisyenin biri bol bol ip atlamasını söylemişti. çocuk her gün deli gibi ip atlardı beden derslerinde bile o arkadaşın boyu o zamanlar 180 civarıydı şimdi boyu bir 195 eğer uzamayı engelleseydi. o çocuk 180 de kalırdı.

18. sempatikboys

sempatikboys Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    dostum sizleri iki kamyona bağlasakada uzayamassınız boy uzatan haraketler olsa herkez yapardı bunları yapsanız kamburluğunuzu düzelteterk 2-3 m uzarsınız gidin doğro düzgün fıtnes yapın uzarsınız bunların hepsi fitnesda var pul down omurgayı uzatıyor

19. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    İnsan bir şey bilmez anlarım da niye bilmediği halde ukalalık yapar anlamıyorum.Doktor musun sen? Endokrinoloji uzmanı mısın? Hangi kaynağa dayanarak bunları söylüyosun? Adam araştırmış mantıklı şeyler söylemiş sen kimsin de insanların şevkini kırıyosun herkes senin gibi boş mu adam çözüm aramış uğraşmış

20. sempatikboys

sempatikboys Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Dostum bndede boy takintisi vardi 3 ayda 2 cm uzadim tamam hakli iyi yapmis ama sen simdi 18 yasindaki adam bunu yapsa uzarmiyok anca durusu duzelir ilk once bilek rontgeni ceksinler eger kemikleri kapanmamissa uzarlar yoksa olsa bizde bilirdik esneme haraketleri duruslatini duzeltir

Sayfayı Paylaş