Karnitinde doz arttırımı ve kullanmak istediğim supplementler hakkında danışma

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Serdar yıldırım tarafından 9 Mayıs 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Serdar yıldırım

Serdar yıldırım Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin (içel)
    Öncelikle herkese merhaba.

Hardline thermo 2000mg L-Karnitin kullanmış biri olarak başka markaları da denemek istiyorum ama tavsiye almadan hareket edip de hem sağlık hem kullanım yönünden pişman olmak istemiyorum o yüzden size sormak istediğim sorular var.

Öncelikle biraz kendimden bahsedeyim. 2 ay öncesine kadar 6 aydır devam eden bir sporcuydum ama maalesef son 2 aydır (şu 1 ay zaten ramazan kapanması...) gidemedim ve verdiğim kiloları geri aldım (benim hatam) şuan 116 kiloyum boyum 1.87. 18 yaşındayım. bu güne kadar Hardline bcaa 4:!:! atb6 ve Hardline Thermo 2000mg L-Karnitin kullandım arada 1 ay boyunca nature's supreme 5b probiyotik hap da kullandım (beslenme stilimden tuvalete çıkma sorunları yaşadığım için tercih ettim probiyotiği) bu sefer salonlara geri döndüğümde almayı daha doğrusu geçmeyi planladığım 2 supplement var

1.si Scitec BCAA+Glutamine Xpress - Hardline BCAA ATB6'dan
    2.si Kingsize Nutrition Thermo Carnitine 3000mg ile Big Joy Thermonator L-Carnitine arasında kaldım

Şimdi gelelim aklımı en çok kurcalayan sorulara.
    2000mg L Karnitin kullanan biri olarak 3000'e geçmemde herhangi bir sakınca var mı ve yukarıda bahsi geçen karnitinler bana uygun mu
    Sizce BCAA'mı değiştirme kararı vererek iyi mi yaptım ?

2. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Scitec Bcaa güzel kaliteli marka . Ama kingsize bcaa complex var ona bakmanı da tavsiye ederdim ben kullaniyorum memnunum içeriği zengin .Ama scitec de kaliteli sıkıntı değil. Ben hardline ürünlerini kötülemek istemiyorum ama tek kreatinini beğenmiştim hardlinenin .Bunun dışında L carnitine 2000 mg kullandiginda vücudun nasıl yanıt verdi bunu bilmeden net birşey soylemek zor. Ama kingsize l carnitine derim ben . Bunu dememin nedeni kingsize zma sleep complex ve Kingsize bcaa complex kullaniyorum ve zmasi uyku konusunda çok etkili diğer ürünleri de iyi olduğuna eminim
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Mayıs 2021 ---
    Bir de 6 ay kısa bir süre supplement yerine beslenmeni gözden gecirmen de lazım bunu belirtmek isterim .

3. Enes Özdoğan

Enes Özdoğan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba forumda yeni okuduğum için konu açamadım buradan sormak istiyorum 2 ay oldu vucut geliştimeye başlayalı kollarım 30 cm di 1. Ay da 33.5 cm e 2. Ay sonunda 34.5 santime ulaştı Protein, glutamin, kretain, Bcaa, carbonpure, carnitene, Omega 3, zma kullanıyorum yeni olarak tribulus a başladım 2 gündür kullanıyorum bu gün spordan sonra soğuk Duş aldım ölçtüğümde 34.8 çıkardı genelde en son yatmadan bakardım 34.5 olurdu bu gün duş sonrası 34 cm çıktı kolum tribulus kas gelişimini engelliyor mu 34.5 dan neden 34 e düştü moralim bozuldu

4. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Tribulus testestoron artırır kas gelişimini olumsuz yönde etkilemez ya da engellemez olumlu yönde etkiler .Su tuketiminle günlük beslenmenle ilgili olabilir bu durum .Bu kadar kafana takma ve sürekli de kolunu ölçme bu seni psikolojik olarak olumsuz etkiler sağlıklı beslen sporunu düzenli yap uykuna dikkat et gerisi gelir zaten

Sayfayı Paylaş