kardiyo zaman kaybıdır ( savaş cebeci )

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve yasiner tarafından 29 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. yasiner

yasiner Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    3
    Kosu bantlarinda, bisiklet uzerinde vs.. Zaman kaybediyorsunuz. Oyle kilo verilmez. Istediginiz vucududa yapamassiniz. Hem erkekler hem kadinlar. Agirlik calisin. Daha fazla kalori harcarsiniz hemde evde yattigniz yerden.
    O gordugunuz brezilyali modeller varya. Onlar kosarak mi o vucutlari yapiyor saniyorsunuz ? Agirlik calisarako kalcalari olusturuyorlar. Hemde agir kilo calisarak. Benim programlarimi bayanlarda uygulayabilir.
    Ben en son alti sene once kostum. Hic isim olmaz. Kardiyolari bile agirlik calisarak yapin. Dinlenmeyi kisa tut super set yap al sana kardiyo
    Kardiyo o anda yakilandir sadece o da yarisi zaten kendi basal metabolizman

Ayni seyi tekrar ediyorum. Kardiyo kilo vermede forma girmede zaman kaybidir. Kardiyo zararlidir demedim. ( fazlasi kataboliktir ) Kardiyo sagliginiza olumlu etkileri olabilir. Ama at gibi kosmaya gerek yok bunun icin. Haftada 2 gun hemde 15/20 dk yeter.HIIT yapin onuda. Istemiyorsan hic yapma. ZORUNLU DEGILDIR. Agirlik calismalarinda dinlenmeyi kisa tutarsan, agirligin hakkini verirsen. Zaten nabiz yukselir. Bugun leg press te kendim denedim 6 tekrar 800 pound nabiz 150 oldu. iki dakika bekledim nabiz hala 110 du. O antrenmanda yag yakmak istesem devam eder bir kac ayri hareket yapar aerobic sistemi harekete gecirirdim. Gerek duymuyorum cunku biliyorumki gece uyudugumda fabrika gibi kalori harcayacak kaslarim. Aslinda bununda cok onemi yok. Hangi enerji sistemini kullandiginin. Klasik agirlik setlerinde genel olarak ATP-CP, Glycolytic sistem kullanilir. Circuit seklinde agirlik calistiginda aerobic sistemi kullanirsin. Dedigim gibi ONEMI YOK. Onemli olan 24 saat boyunca ne yaktigindir. 1 hafta sonra ne yaktigindir, bir ay sonra ne yaktigindir. Agirlik calismasi bunu verir. Surekli kalori yakarsin. Kardiyoda sadece o an ne yakarsan sadece o dur. Kardiyolardaki diger sorun genelde vucudun alt kismi calisir sadece bacaklar yani ( lower extremity )
    Agirlik calismalari ile kardiyo yapilir. Super set yapin dinlenmeden farkli bir kas grubu calisin.

Squat, Bench press
    Dinlen
    Lat pull down leg curl
    Dinlen
    Shoulder press, biceps curl
    Dinlen

Yada circuit yapin ( arada dinlenmeden )

Squat
    lat pull down
    shoulder press
    Leg curl
    Biceps curl
    Triceps extension

Farkli kas gruplarinda kombinasyon yap bu yazdiklarim ornektir sadece.

Kardiyo ile verilen kilolarda kaslardanda yiyorsunuz cogunlukla. Cunku olusturdugunuz bir kas kutlesi yok agirlik calismadiginizda.
    Kardiyo ile 9 ayda 30 kilo verdim buda mi gol degil yazmis birisi
    Tebrik ederim kendisini guzel is yapmis ama muhtemelen 8/10 kg da kaslardan yemistir. Simdi onu yerine koymak icinde birkac sene agirlik calisacak arkadas
    Yag yakin kas degil, o yuzden Agirlik calisin diyorum. Kas Artirmaya bak ister kadin ister erkek.
    BESLENME KILIT NOKTADIR UNUTMAYIN.

M3CSL, Savino89, wrestler ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. useba55

useba55 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    forumdaki hocalarımızında bu konu hakkında yorumları olsa iyi olurdu mantıklo geldi ama normal cardio gibi performans artışı kondisyon artışı beklenir mi bilinmez.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. tarantino16

tarantino16 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Boyle soguk havada kulakligi takip deniz kenarinda kosmak gibisi yok. Gectim faydasini zararini bana terapi gibi geliyor. :) Bana gore zaman kaybi vs. abartili olmus .

ali5771 bunu beğendi.
  4. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    Şahsen katılıyorum. 3 Ay boyunca hayvan gibi kardiyo yaptım. 12 Kg. verdim. kollarım cılız gibi oldu. Haftada 3 gün 1 saat kardiyo yaptım. Daha sonra kardiyoyu bıraktım. Diyetisyen de ölçüm cihazına girdim değerleri aldim ve son 1 ay boyunca hiç kardiyo yapmadan sadece ağırlık çalıştım ve ağır girdim. 1 Ay sonunda tekrar diyetisyende ölçüm yaptırdım.

Sonuç : 2,5 Kg. Yağ yakımı, 900 Gram Kas kütlesi artışı, fazladan 1 kg su tutumu olmuş.
    Bu sonuçlar tabiki ortalama değerlerdir lakin % 19 olan yağ oranım % 16 ya düştü son 1 ayda üstelik kardiyosuz.
    Artık kardiyo yapmıyorum. Kardiyo da harcadığım enerji ve zamanı mide haretkerinde kullanıyorum. Gerçekten çok faydasını gördüm.

Savaş cebeci bana göre 10 numara bir eğitmen, kim ne derse desin. Vücut geliştirme bilimsel bir iştir ve bu işi bilimsel yapan birileri varsa savaş cebeci de onlardan biridir.

Savino89 bunu beğendi.
  5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Adam haklı beyler. Bir çok abuk tavsiyesi var ama bu konuda haklı. Haftada 2-3 15-20 dak. kardiyo sağlığa faydasını elde etmek için yeterli, kalanı vakit kaybı. Hem de koşu bantlarında uzun süreli kardiyo eklemlere zarar. Yağ yakımı için 2 şey var, günlük kalori ihtiyacının %20 kadar altında beslenmek ve kas kaybetmemek için (hatta biraz kazanmak için) bol protein alıp ağırlık çalışmak. Bu kadar. Ve evet, ağırlık çalışmak kardiyodan daha fazla kalori yaktırır. Antrenman sürerken kardiyo daha çok kalori harcatır ama gün içinde toplam kalori harcaması ağırlık çalışmada daha yüksektir. Anahtar kelime EPOC (excess post-exercise energy consumption).

Bozo-Baku, M3CSL, dishiwelet ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Pardon. EPOC: excess post-exercise oxygen consumption :)

Created By Loss bunu beğendi.
  7. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    Kardiyo tamamen gereksiz degildir kilo vermeye ihtiyacı olmayanlar bile antrenmandan önce 10 dk kardiyo yapmalıdır kardiyo kan akışını hızlandırıp metabolizmayı antrenmandan önce aktif hale getirir atp enerji üretimine randıman verir

8. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    geçen yıl bu dönemlerde , spor yapmıyor iken. evimde kombi 50 derecede, ki en yüksek bu daha da artmıyor. ben evde it gibi titrerdim. üşürdüm. yün kazak giyer, battaniye ile otururdum. şimdi kombiyi 40 derecede çalıştırıyorum. kısa kol tşört, üzerine de üst eşofman giyiyorum. fermuarı açık oluyor.. kapatınca terliyorum. gece kısa kol tşört ve yorganla uyuyorum. dışarda da pek üşüdüğüm söylenemez. acaba bunun, sporla alakası nedir? ağırlık antrenmanından dolayı vücut sürekli kalori yaktığından, bu beni sıcak tutuyor olabilir mi?

9. tarantino16

tarantino16 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    yaver abi ben de aynı şekilde ocak ayındayız şu an kar yağıyor ben şort aklet. Şimdi ben de gerçekten merak ettim :)

An1l bunu beğendi.
  10. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Metabolizma hizi beslenmeyle ilgili bir durum bu, ozelikle kanda ki demir miktari ne kadar usuyup usumeyecegimizi belirleyen temel faktorlerden biri, bizler deliler gibi yiyip ictigimiz icin normal insanlardan daha az usuyor ve tenimizin genelde daha sicak oluyor olmasi gayet normal...

Sic Semper Tyrannis

11. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Doxux' un yukarida bahsettiginden mahrum kalmak ve sonrada ben yapiyorum yapiyorum ama gelisemiyorum bi yardim diye debelenen arkadaslar yetersiz beslenmeye ve antrenmandan cikar cikmaz sigara icmeye devam etsinler...

Sic Semper Tyrannis

Bekci bunu beğendi.
  12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Şu sigarayı ben de bırakamadım yahu. Tam dediğini yap yaptığını yapma adamıyım :)

cenksenell bunu beğendi.
  13. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Benim de birakana kadar gobegim catlamisti acikcasi :) olsun en azindan dedikleriniz bolumu fazlasiyla dolu obur tarafi sahsen ben gormezden gelirdim :)

Sic Semper Tyrannis

doxux bunu beğendi.
  14. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    :)

doxux bunu beğendi.
  15. An1l

An1l Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aynısı bende oluyor herkez dışarıda kazaklar yelekler montlarla gezerken içimde kısa tişört buz gibi havada geziyorum yazın giydiğim şeylerin aynısını giyiyorum spor yaptığım içinmi böyle acaba

16. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    27 ay oldu birakali,gecen tatilde bi nargile keyfi yapiyim 2 yilin ardindan dedim,bir nefes cektim,baktimki sigara icme istegi öylece duruyor icimde,hic biyere gitmemis,pusmus benim zayif bir aanimi bekliyor,ikinci nefesi denemedim bile:):)

Created By Loss ve doxux bunu beğendi.
  17. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Cidden ne illet birseydir yahu bu, ne zaman canim SIKkin veya sinirim bozuk olsa (ki genellikle sinirim bozuktur :) ) aklima ilk ve tek gelen sey sigara oluyor

Sic Semper Tyrannis

Bekci bunu beğendi.
  18. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    Üstadlar bu sigaranın gelişime dogrudn etkisi varmı yoksa sadece kondisyonla alakalı bir ssorun mu?

19. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Suna dogrudan etkisi var basitce aciklarsak, antrenman sonrasi icine girecegin oksijen borclanmasi yani asiri oksijen tuketme ihtiyaci sigara icen biriyle icmeyen birinin farkli olacaktir cunku iki kisi arasindaki tidal volume farkli

Sic Semper Tyrannis

Bekci bunu beğendi.
  20. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    iyi bari, andropoza:eek: girdim diye çok korkmuştum.

Sayfayı Paylaş