Kardiyo aletlerindeki kalori göstergesi

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve aykun tarafından 29 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. aykun

aykun Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar öncelikle iyi günler. Danışmak istediğim bir konu var. Yağ yakmak istediğim için kardiyoya başladım tercih ettiğim aletler eliptik ve koşu bandı. Sorum şu olacak. Eliptikte 8. Dirençte 30 dakikada yaklaşık 10 km yol yapıyorum yaklaşık 220 civarı kalori yakıyorum ve yoruluyorum. Koşu bandında ise 30 dk nın toplam 6 dakikası incline olacak şekilde 6. Seviyede hızlı şekilde yürüyorum daha az yoruluyorum daha az yol gidiyorum ( 3km) ve yaklaşık 250 kalori yakıyorum. Bu işin içinden çıkamadım kalori göstergeleri yanlış mı yoksa bu işin bir inceliği mi var. Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar. Hangisini tercih etmeliyim ?

2. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    tamamen ortalama bir değer alırlar yani uydurmadır diyebiliriz. kaç kalori yaktığınız sizin yaşınıza,cinsiyetinize,boyunuza,kas kütlenize,ağırlığınıza ve hatta insülin seviyenize göre değişir. Bir eliptik ya da koşu bandının bunu bilmesine imkan yok. Ayrıca eliptiğin direnci mekanik ise (%90 öyledir) direnci de hesaba katmadan söyler.

mesela 1.50 boyundaki bir kadın 0 direnç ile 10 dakika eliptik yapıyor, 2 metre boyundaki bir erkek ise maksimum dirençte 10dakika eliptik yapıyor. Harcadıkları kalori aynı gözükecektir ama aslında 4-5 kat fark fardır.

Yani demem o ki, o kalori hesabını yerken yapın, harcarken değil. Çünkü gerçek sonuçlara ulaşmak çok zor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Created By Loss bunu beğendi.
  3. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Yukarida oldukca guzel bi aciklama yapilmis zaten, bende aklinizdaki soru isaretini kaldirmak icin ufak birsey ekleyeyim, kosu bandini ele alalim, yaptiginiz antrenmani cihaza ayni sekilde yaptirin fakat siz uzerine cikmayin, yani sizin kullandiginiz sure ve direnc boyunca uzerinde siz olmadan calistirin, cihaz yine ayni degerleri gosterir. Kisacasi uzerinde sizin veya benim olmam bir seyi degistirmez standardize edilmis belli bir deger uzerinden programlandigi sekilde calisir. Bu sebeple bunlari kafaniza pek takmayin.

Sic Semper Tyrannis

Sayfayı Paylaş