Kardiyo şart mı?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Daerk tarafından 15 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Daerk

Daerk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar spora yeni başladım(2 ay)Boyum 1.70 kilo 69 kilo almamın gerektiğini farkındayım.Yağ oranım %17 ve benim kilo almam gerektiğinin farkındayım.Ama hocam farkında değil sanırım.Bana daha fazla protein al diyor kilo başına 2 kg yani 140 gr almasına alıyorum.Ama karbonhidrat ne olacak?Dört ayrı makinede kardiyo yapıyorum ağırlıklardan sonra ama keyfini çıkartamadan ağırlığın direkt kardiyo geçmem sinirimi bozuyor.Toplamda 500 e yakın kalori yakıyorum antremanı da eklersek 700 gidiyor sanırım.20 saniyede bir dinlenip sıradaki hareletlere geçiyorum.Kardiyo da 35 dakikamın çöpe gittiğini düşünüyorum.Yada bu konuda tamamen cahilim.Kalbe gerçekten iyi geliyor o konuda şüphem yok.Ama yediğimi yakmıyor muyum, sizce?Salondaki ağırlık çalışanlara bakıyorumda kimse koşmuyor veya pedal çevirmiyor?Hayır gerçekten anlamıyorum.

2. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Ben 30 kilo verdiğim dönem dahil hiç bir zaman kardiyo yapmadım.

3. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Kardiyo senin kilonda birisi için benim gözümde tamamen gereksiz.

Ciddi kilo problemi olan insanlar için bile, kardiyo kilo verme basamaklarında ancak 3., 4. sırada yer bulabilir kendisine.
    1. Önceliğin makrolarını düzgün almak.
    2. Öncelik 1 saate yakın sert ağırlık idmanı yapmak.
    Bunun üzerine istersen 10dk kardiyo yap ya da yapma. Ama 1 saat koşu, 10 dk ağırlık çalışmanın hiçbir akla uyan mantığı yok.

ftck bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş