Karın Kası ve Beslenme

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve dearstar tarafından 31 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. dearstar

dearstar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Konuyu beslenmeye mi yoksa antremana mı açsam diye şaşırdım. Umarım doğru bir yere açmışımdır.

Karın kası yapmak istiyorum. Daha sonradan vucudun üst kısımlarına geçeceğim. İkisi bir arada oldukça zor olduğuna dair bir takım makaleler okumuştum. 72-75 arasında gel git yapan kilo var. 1,75 boy var. Normal kilolu birisi değilim. Görüntü olarak. Ama hafiften bir göbek var.

Beslenme Şeklim:

Şeker kullanmıyorum - Hamur işi yok ekmek yok yani- Tuz extra kullanmıyorum.
    Sabah Kahvealtısı: Çay-Tavada Yumurta-Salata (Mevsimine göre kışın Havuç-turp / Yazın Domates salatalık gibi)-zeytin-kaşar peyniri-ton balığı, tavuk kızarması (tavaya yapışmayacak düzeyde yağ)-yogurt-salam-döner....v.b...........elbette bunları tek seferde yemiyorum. Çeşit olarak bunlar. Örnek çay-salata- 2 yumurta bitti gibi aşagı yukarı 3 lü kombine.

Öğle Yemeği: Şekersiz sütsüz kahve cupta (Sütlü içmiyorum. İçsem bir zararı olur mu.)

Akşam Yemeği: Çorba - Salata veya Çorba bezelye veya fasulye -nohut veya salata balık aşagı yukarı 2 li kombine.

Çay - yer fıstığı 30-35 tane veya çay patlamış mısır(çok az düzeyde normal poselen tabağı yüzeysel örtecek şekilde. )Her Akşam.

Günlük Kalori Alımı : Tüketim miktarı 1000 kaloriyi geçmez gibi.

Su: 2.5-3 litre su içmekteyim.

Bu şekilde beslenmeyi uygulamaktayım.Sorun yok.

Antreman: Her gün işe gidiş geliş toplam 7 Km normal yürüme. Haftada 3 gün tempolu yürüyüş. 7 Km yaklaşık 60 dk tutuyor. Daha sonrasında karın harketleri. İlk hafta 12 şer peryottan birer set. İkinci üçüncü haftalarda set sayılarını arttıracağım.
    Bunu da uygulamaktayım sorun yok.

Haftada 1 gün olacak şekilde Halı saha maçı eforlu tempolu sayılır. (Buna karşı nasıl beslenmliyim. Yoksa aynen devam ne gücün varsa öyle çık koş oyna m?)

Hiç bir vitamin minarel protein tozu v.s kullanmıyorum.

Bu tablo ışığında karın kası yapabilir miyim? Yapamazsam neresi yanlıştır. Düzelteceğim veya uyaracağını bölümler nereleridir?

Yardımcı olacak tecrübeli arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Saygılarımla

2. esdaesda

esdaesda Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Bizim hoca dövüyo bizi halı sahaya gidince öyle spor mu olur diyip ringe alıyo bi güzel dövüyo :D

Karın kasından anlamam da biraz da tavuk at araya iyi olur

3. fhballan11

fhballan11 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer fistigindaki yag bence biraz fazla onun yerine kalori miktari kadar ogle yemegi yesen iyi olur. Birde 1000 kalori az bence biraz yukseltsen iyi olur gibi çünkü haftada 1 kilodan fazlasini vermek zararli. Birde gobek varsa once onu erit sonra hareketlere baslasan daha iyi vrrim alirsin

Sayfayı Paylaş