karın kası çalışamıyorum yardım edin !!!

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve sezer387sezer tarafından 5 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sezer387sezer

sezer387sezer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar öncelikle merhaba ben yaklaşık 2-3 yıldır spor yapıyorum düzenli olarak çalıştım güzel bir vücut yaptım ama son bir yıldır nedendir bilmiyorum karın kaslarımı hissetmiyorum sıkamıyorum yani karın kaslarımı aktif çalıştıramıyorum genellikle crunch ve ağırlıklı mekik yapıyordum ama şuan olmuyor yani delircem ve midemde yanma oluyor karın kası çalışmayı denediğim zaman sizce hareketin formunu mu yanlış yapıyorum yoksa başka birşey mi ( boy :180 kilo :75)

2. FitnessTurkiyeNet

FitnessTurkiyeNet Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Plank yapmayı denediniz mi?

sezer387sezer bunu beğendi.
  3. sezer387sezer

sezer387sezer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    denedim aslında plank biraz daha iyi diğer hareketlere göre az da olsa hissediyorum acaba karın kaslarım kuvvetsiz olduğu için mi aktif çalıştıramıyorum ?

4. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Karın kaslarında yanma hissetmek mühim bir olay değil. Zaten squat, deadlift, plank, ohp, barfiks gibi hareketlerde karın kasları neredeyde 1.cil olarak çalışırlar.

Dünyada omurga sağlığı üzerine uzmanlaşmış otoriteler, mekik türevi karın kası hareketlerinin TAMAMEN YASAKLANMASI gerektiğini söylerler.
    %80 compound çalışma yaparsanız, yağ oranınızda düşükse zaten çok iyi karın kaslarınız olur. %20lik izole karın çalışmanızda da mekik türevleri yerine v-sit up gibi hareketlere yönelmenizi tavsiye ederim.

5. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Bende yağlıyken bile baklavalar ayan beyan görünür. Squat yaparken diyaframda nefes sıkıştırarak karın duvarını güçlendirmek harul hurul mekikten daha iyidir. İlla özellikle karın çalışcaksanız bacak kaldırma yeterli oluyor.

Sayfayı Paylaş