Kalori hesabı yapmak zorundamıyız yapamıyorum ?

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Darksafir2 tarafından 17 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    2 aydır fitness geçmişindede fitness ve kboks boks olan birisiyim. Vücudum boksta zayıfladı ama kaslardan da gittiği için şuanda sadece fitness yapıyorum. Ama skinny fat diyorlar bana araştırdıgımda clean bulk vs yapın diyor ama kalori hesabı definasyondada bulktada önemli bişey ve ben bunu yapamıyorum evimde tartım vs yok yani bişeyler yiyorum ama gramını vs bilmiyorum bilsem çok iyi olacak ne yapabilirim nasıl öğrenebilirim göz ile zaten olmuyor.

2. ayıyogi

ayıyogi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    30 tlye git mutfak tartısı al ondan sonra makarna bulgur tarzı paketli yiyeceklerin paketlerinin arkasında zaten besin değer tablosu olur.Diğer besinlerin besin değerlerini de internetten doğruya yakın olacak şekilde bulabilirsin.

Coloradolu bunu beğendi.
  3. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    gramajları bu kadar kafana takıyorsan profesyonel birinden destek al uzaktan pt gibi, onlar senin vücuduna göre beslenme planını çıkarırır, aman diim diyetisyenlere gitme onlar sporcu beslenmesi hakkında çok şey bilmiyorlar, komşu fatma teyzeye yazdıkları gibi diyet yazıyorlar :)

4. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    Kendi yaptığım taktikten örnek vereyim. 500 gr lık yulafı aynı ölçülerde olan bardaklara boşaltıyorum. 5,5 bardak ediyor. yani anlarım ki 100 gr için 1,1 bardak gerekli.

Sayfayı Paylaş