Kalori Açığı ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve nicholaiheltr tarafından 24 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. nicholaiheltr

nicholaiheltr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar. Ön çapraz bağlarım yırtılmıştı daha önce ve bu süreçte inanılmaz kilo aldım. Boy 1.76 kilom şuan 110 civarı. Tekrardan spora başladım. İlk kez bu kadar kilo aldım. Benim kafamda şöyle bir soru var. Kilo vermek için besinlerden kalori açığı oluşturmak gerekiyor. Şuan tamamiyle örnek olması için söylüyorum, almam gereken kalori 2500 olsun normal yaşantımda. Ben ortalama 500 kalori gün içerisinde kıstığımda 1 ay sonunda belli bi miktar kilo veriyorum. Ama ben hareketli bir hayat yaşamaya başladım. Örneğin evden okula okuldan eve her gün bisikletle gidip gelmeye başladım. Sabahları 6.30 da salona gidiyorum. 15-20 dk hiit cardio ve zaman durumuna göre full body ya da bölgesel çalışıyorum. Ayrıca gün içinde sürekli yürüyorum kampüs içinde ve en sonunda eve gitmeden önce bi yarım saatlik orta tempoda yürüyüş yapıyorum. Yani kısacası hareketli bir hayat yaşamaya çalışıyorum. Benim sormak istediğim, mesela besinle 500 kalori açık oluşturuyorum ama çok fazla hareket etğim için ekstra bi 500 600 kalori daha (belki daha fazla belki daha az) açık oluşuyor. Ben bu durumda kalori açığı çok fazla olduğu için (+1000) ,aldığım kaloriyi arttırmam gerekiyor mu ? Her hangi bir sağlık sorunu ve sarkma olmaması için ?

Not:Amacım çok hızlı bir şekilde kilo vermek değil. Ama dersler vs. çok yoğun geçtiği için yemek yemek için bile çok fazla vaktim olmuyor. Hatta bu yüzden spora sabahları gidiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

2. christopher62

christopher62 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum dene denemekten zarar gelmez 2500 kalori örnek vermişsin 2500 al gününü nasıl tamamlıyorsan 2500 kalori alarak haftada kaç kg veriyorsun ölçülerinde değişimlerini tut.Ona göre +500 -500 oynamalar yaparsın karbonhidrat üzerinden.
    Birde deri sarkmaması için C vitaminiydi sanırım araştırırsın(deriyi besleyen vitamin) netten almayı ihmal etmezsen birde acelem yok diyosun yavaş verirsen herhangi bir sorun çekmezsin.

Sayfayı Paylaş