Kaliper ölçüm sonucu

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve farti tarafından 10 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar kaliper ile ölçüm yaptım ve değerler şu şekilde çıktı genel olarak.

Göğüs:7 mm
    karın:12 mm
    Uyluk:11 mm Çıktı arkadaşlar kaliper ile ölçtüm fakat nedense %8 çıkıyor yağ oranım ama ben aynaya bakınca sanki daha fazla görüyorum tam karın kaslarının olduğu kısımda biraz yağ veya su var gibi. 3 kez ölçüm yaptım 3 ün'dede sonuçta genel olarak bu değerler sabah aç karnına yaptım 66 kiloyum. Yanlış ölçmeyim diye bir kaç kez denedim hep aynı çıkıyor %1 hata payı olsa desek eder %9 diyelim hesaplayıcılardan baktım %12 çıkıyor oda bele bakıyor genel olarak ama dağlar kadar fark var.

Farklı bir hesaplamasımı var acaba bu yöntemin.?

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Ortalamasını al ozaman. Yağ oranın düşük olabilir ama kas oranın da düşük olursa ve su tutmuşsa vücudun yine istediğin görüntü olmaz.

3. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Ortalaması nasıl oluyor peki bu değerleri girdiğim zaman %8 çıkıyor çünkü.? Kas oranım çok yüksek değil evet ama calisthenics geçmişim var daha yeni bodye başladım 67 olmuşum. Bu su tutumu olabilir diye düşünüyorum yaklaşık 5-6 aydır adam akıllı spor yapamamıştım kilo almadım ama su tutumu olmuş olabilir peki ne yapabiliriz bulk dönemindeyim ama karın kaslarının üstünde çok fazla su var dediğin gibi zamanla atarmıyız acaba?

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Atiyorum bir yerde %8 bir yerde %10 aynaya bakinca da %15 diyosun. Topla böl iste okadar rakamsal yapacaksan, ama sana tek gercegi ayna soyler.

Isin gercegi yag oranin okadar dusuk olsa karin kaslarini rahat goruyor olman gerekirdi. Bunyene bagli bir sey ama bulk yaparken zaten cok bir estetik bekleme. Kimisi su tutmaz kimisi tutar, ben mesela balona dönerim, benim arkadasin bulki benim definisyonum mesela. Kendine gore dusunup ogrenip deneyip gormen lazim.

Su atmakta bir sorun yok onu kafana takma karbonhidrati azaltmaya basladiginda zaten sakir sakir isemeye baslarsin :D en kotu ihtimal maydonoz suyu filan yapilir vs problem degil o.

5. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Snapshotta attım vucudumu orda 1 aylık şimdi 1 kilo daha aldım 1.5 ay oldu sanırım 3500 kalori alıyordum biraz düşürdüm baktım yağlanıyor gibiyim düşürdüm. Şimdi böyle devam ediyim bakalım ne olacak ben zaten tuvaletten çıkamıyorum ujohnz :) Çok su içerim ve sık tuvalete gidiyorum ama ne oluyor bilmiyorum. Işık vurunca karın kasları belli zaten ama şu var benimde kafamı bozan diyafram ya çok öne atıyor yada postür ikisi işte %12'de olsa yağ oranım sorun değil çok rahat kilo veririm kendmimi biliyorum ama önemli olan bu sorun.

Aslında herkeste var bu sorun ama %12 De bile bizim salonda adamın vucut parçalı herhalde su ile alakalı olabilir bilemicem. Asıl soru işte %8 'de bu kiloda o su tutumu nasıl iş anlamadım hadi %10 diyelim veya eyyam yapıyoz bilemedim. :D

Bu arada resmimi buraya atmıştım.
    https://www.bodyforumtr.com/threads/snap-shots-tek-resimler.13863/page-196

6. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Vucudunda ödem vardır büyük ihtimalle ödem ve suyu atmaya çalış

7. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yahu ben de saniyorum skinny fat gibi bir sey cikacak, %10-15 arasi yag oranin gayet iyi bulka devam 3500 kalori fazla gelmis olabilir, bulktan sonra guzel definisyon yaparsan hatlari belirginlestirirsin hic kafana takma. Genetigin de duzgun gozuktu bana, ama yine de kalorileri iyi ayarla derim ne olur ne olmaz cunku tam ektomorf degilsin. Kolay gelsin :)

8. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Bu ekto meso olayına fazla bakmıyorum çok fazla ama yinede dediğin gibi kalorileri iyi ayarlamak lazım şu anda biraz daha dikkat ediyorum. Bakalım bir kaç aydan sonra ne olcak Eywallah saolun bu arada. Bende skinny fat sanıyordum kendimi.:)

Ödemi zamana bırakcam bakalım daha sonra atarım olmadı şimdi attımmı hiç bir şey kalmaz.:cool:

Sayfayı Paylaş