Kalfa Giren Kramp

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Yellow.Canary tarafından 26 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Yellow.Canary

Yellow.Canary Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba. Ben 2 yıla yakın bir süredir spor yapıyorum ve başladığımdan beri 18 kilo aldım. Eskiden basketbolcuydum fakat son 1 yıldır basketbol oynamıyordum. Bugün yaklaşık 2 saat basketbol oynadım ve eve gelip dinlendim biraz. Ayağa kalktığım anda kalflarım kasılı kaldı bir süre yürüyemedim bile. En son 1 yıl önce oynadığım zamanlarda da bu basketbol antrenmanı sırasında oluyordu ve mineral eksikliğinden falandır diye düşünmüştüm fakat aynı şey 1 yıl sonra olunca şüpheye düştüm. Acaba kronik bir rahatsızlık mıdır? Veya kilo aldığımdan dolayı kalf kaslarım kiloyu taşıyamıyor mu?

Not: Kalf çalışmıyorum sadece bacak çalışıyorum.

2. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Kütleyi kaslar değil eklemler taşır,daha doğrusu taşır değil yükü taşır diyelim.Kilodan dolayı olan durumlar zaten aşırı kilo durumlarında öncelik eklemsel olmak üzere başlıyor.Önce optimal yaklaşıp basit sebeplere bağlayalım.Eğer önceden bilginizin olduğu spesifik bir besinin/mineralin eksikliğinden kaynaklanabiliyorsa -bu konuda bir bilgim yok- vücuda alınımına dikkat edin.Oynamadan önce ısınma yetersizliği ve diz hatta pelvis ile ayak bileği arasında mobilite eksikliğinden de kaynaklanabilir.Düzenli esnetme egzersizleri yapmıyorsanız kaslarınız çok gergin olabilir.Her bacak antrenmanı bitişinde gerekli esnetmeleri yaparak kısalan kaslarınızı rahatlatın.Ağrı var iken çok zorlamadan bölgeyi (kalf) esnetin,kas gevşetici alın.Mo Samuels adlı bir youtube kanalının motivation videosunda görmüştüm,quadlarındaki kronik bir rahatsızlıktan ve tedaviden bahsediyordu.Yaşadığınız şeyin örnekleride olabilir.Emin olmak için bir üçüncü ağrıya bırakmadan ilgili hekime gözükerek muayene olun derim.

3. Yellow.Canary

Yellow.Canary Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Yorumunuz için teşekkürler. Isınma ve esnetme hareketlerini yapıyorum ama bir etkisi olmadı. Evet yükü eklemler taşır fakat benim sorunum yükün taşınmasında değil. Sıçradığım zaman parmak uçlarından zıpladığımmiçin kalflar çok gerilim altında kalıyor ve bu sporda sürekli sıçramak gerekiyor. Bu yüzden kasın güçsüz kalmış olabileceğini düşünüyorum. Protein ağırlıklı besleniyorum genelde baklagiller, et, süt ürünleri tüketiyorum arada sebze tüketiyorum. Mineral tüketimine pek dikkat etmiyorum yani özellikle mineral alayım diye. Belki sorun bu olabilir.

Sayfayı Paylaş