Kalf, Kramp ve Laktik asit

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Persephonie tarafından 11 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Persephonie

Persephonie Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    İki ay boyunca full body training yapip kondusyonumu gelistirdiken sonra gun gun ( leg , arm, chest vs.) calismaya başladim.
    Arti leg daylerde üç tane süper setim var.
    Leg ext- leg curl (3*15)
    Abd-add (3*20)
    Leg press - sumo squat(3.12- çıkabilirse 15)
    Deadlift
    Calf mach.
    Bu programa baslamadan once yirmi dk iyi bir ısınma yapiyorum. Ve her set arasi statik esneme yapiyorum. Amacim kas hacminden cok estetik ve düz bir kas goruntusu oldugu icin. Tum idman sonrasi ise cross training eliptik yapiyorum on dkyi gecmeyecek sekilde. Ve en son da 10dk soğuma yuruyusu açma-germe.
    İsinma ve sogumayi hicbir zaman aksatmama rağmen bugun müthiş bir kramp hissettim ayağimda idman sirasinda. Ve aninda demoralize oldum. Antrenmani hemen sonlandirmadim yirmi dk soguma yaptim + cok iyi esneme. Buna ragmen su an sağ kalf ve ayağimda ağri var. Rahatsiz edici derecede.

Eczaneye gittim laktik asit birikmesi vs magnezyum verdi. Bunun disinda yapabilicegim bir sey var mi yardimlarinizi bekliyorum :(

2. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    bu tür şeyler çoğu zaman olur.kas zedelenmesi olmuş olabilir veya biraz zorlamışsındır.extra olarak masaj yaptırabilirsin iyi gelebilir.bence birkaç gün dinlen,geçecektir diye düşünüyorum

3. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Calf kaslarının vücuttaki lokalizasyonunu göz önünde bulundurursak buradaki laktik asidin kaslardan kana geçip genel dolaşıma katılması biraz daha zor.Zira vücudun en altında bulunuyor bu kaslar.Yerçekimi direkt venöz dönüşü etkiliyor.Bu da spazm riskini biraz daha artırabilir.Masaj ve hafif yürüyüş işe yarayabilir.Ayrıca benim önerim soğuk bir duştan sonra ayaklar yukarıda olacak şekilde yatmak olacaktır.

4. Persephonie

Persephonie Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkurler ^^

AnTiCoRe bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş