Kahve kas gelişimini olumsuz yönde etkiler mi?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Available tarafından 15 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Available

Available Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Arkadaslar oncelikli herkese merhaba, kondisyon oncesi sekersiz kahve tuketiminin performans artirdigini ve yag yakimimda etkili oldugunu okudum siteden. Fakat kahvenin kas gelistirmemizi engelledigini okumustum.
    Fikriniz nedir? Sizce bu dogru mu?

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Kahvenin tek olumsuz etkisi içeriğindeki kafeinin uyarıcı etkisinden dolayı damarları biraz daraltması olabilir(damarların daralması daha az besin gitmesi demek), ancak o da öyle ciddi bir kayıp değil yani kiloyla kahve tüketilmiyorsa :D zaten antrenman yaparken büyüme hormonu ortaya çıkar o da tam tersi etki yapar.

Ayrıca yine uyarıcı etkisinden dolayı kaslarda daha fazla kasılma elde edilme imkanı var, ki bu kasın daha iyi performans göstermesi demek, daha fazla kas uyarımı demek, daha fazla verim alınması demek dolayısı ile kas geliştirmeyi engellemek yerine destekleyici bile diyebiliriz.

Okuduğunuzun neye dayanarak bu bilgiyi ortaya attığını bilmiyorum ama açıkladığım gibi, sonuç kısmına geldiğimizde yersiz bir telaş olduğunu düşünüyorum.

Available bunu beğendi.
  3. Available

Available Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Haklisiniz sacma bir soru oldu biraz ama iyi ki sormusum yardiminiz icin cok tesekkur ederim tamda duymak istedigim seyler bahsettikleriniz :rolleyes:

4. ewo24

ewo24 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    hele ki doların yükseldiği supplement fiyatlarının arttığı şu dönemde enerji için kahve büyük nimet :)

Available bunu beğendi.
  5. Ayd N Kiraz

Ayd N Kiraz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    etkilemez.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Available bunu beğendi.
  6. Available

Available Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Haklisiniz ya bugun salona gitmeden 1 saat once bi iceyim dedim enerjim bitmek bilmedi:oops:

stefan35 bunu beğendi.
  7. zz369

zz369 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Eski bir konu fakat önemli olduğu için ve başkalarının konuyu okuyup görmesi için yazacağım.

Kafein dünyada yasal olan en güçlü uyarıcı maddelerden biridir ve birçok yönden kalp ve damarlara baskı uygular. Gaza gelip yağ yakacağım diye kahve içmeyin. Damarlarda vazokonstriksiyon(damarların kasılması), taşikardi ve yüksek tansiyon yapar. Bunu ağır bir antreman ile birleştirirseniz yüksek tansiyondan ya da ani bir ritim bozukluğundan gidici olabilirsiniz.

8. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Bi etki yapacağını sanmıyorum tabiki fazla abartmadan içmeye dikkat edin. Kahve güzel fikir aslında bende deniyeceğim fikir için teşekkürler.

9. Celil25

Celil25 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    günde en fazla 2 tane içilmeli sütsüz şekersiz olarak fazlası zarar çünkü kas gelişiminde uyku da çok önemli yeterli derecede dinlenmeniz gerekiyor

10. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    yeterince antreman etmiyorsun demek :) 5 kahve birde energy içsem bile yoruluyorum...

11. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    kahvenin performası olumlu yönde etkilediği ile ilgili araştırmalar var.Fakat her zaman tüketmemeliyiz sadece zor geçeceğini düşündüğümüz antrenmanların öncesinde tüketmeliyiz. Çünkü sık tüketimi bağışıklığa yol açar ve artık eskisi gibi fayda sağlamaz. Bunu önlemek için ara ara mesela 1 ay içip 1 ay içmemek, sadece zor antrenmanlar öncesi içebiliriz. Kahvenin miktarı da önemli tabi, eğer kahveyle aranız iyi değilse eczaneden kafein alabilirsiniz. Ben sadece zor geçeceğini düşündüğüm antrenmanlardan önce içiyorum gayet etkili oluyor. :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    o zaman bağışıklık kazanmışsın 2-3 ay içme. Sonra yine başla. Böyle ara vere vere kullanman daha etkili olacaktır. Ayrıca kas geliştirme için yorulmaya kendine acı çektirmeye gerek yok. Aksine antrenman sınrası yorgun olmaman lazım.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Herseyin fazlasi zararli, 1-2 kahvenin olumlu etkileri var.

14. Ayd N Kiraz

Ayd N Kiraz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kahve performansi artirabiliyor evet ama zaten gunluk hayatinda cokca kahve tuketenler bu etkiyi cokda fazla goremeyeceklerdir.cunku vucut herseye oldugu gibi bunada adapte olabiliyor.ama cok fazla kahve tuketmeyenler antremandan 30 45 dk once kahve tukettiklerinde farki goreceklerdir.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

15. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Bugün antremanda tükettim 4 duvarı tırmancaktım nerdeyse acayip ayağa kaldırdı fakat karboyu baya fazla aldım onunda etkisi birde yulafın. Cuma günüde alıcam kahveyi sevmem ben nescafe severdim ama spora başladıktan sonra bıraktım kahveyi su ile içemiyorum o yüzden süt ile tüketiyorum doğrumudur acaba?

Sayfayı Paylaş