Kafein Toleransı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 2 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Üniversite başlaması sebebiyle fazladan kafein almaya başladım.Kafeinden kastım kahve, ama oranlar etkisiz gibi kahve içtikten sonra esnediğim bile oluyor, hatta uykumun geldiği ama hep değil.Bu tolerans seviyem için eskiden 1 hafta hiç kahve içmemeyi deniyordum, çay bile içmiyordum acaba yine öyle birşey mi yapmalıyım.
    Resmen kahvenin etkisi düştü, sabahları okulda kahvaltımın üstüne 1 nescafe içiyorum uykumu açıp, uyandırıcı etki vermesi ve derste daha iyi adapte olayım diye.
    Öğle arası bazen 1 tane daha 2. ders için içiyorum.
    Akşam antreman öncesi 1 nescafe + 1 filtre kahve içiyorum.Ama bi yerden sonra etkisi gelmiyor gibi resmen.Uyarıcı maddeler genelde sağlık için zararlı biliyorum ama kahve haricinde daha güçlü bir uyarıcı madde biliyor musunuz?Veya kafeinin etkisini nasıl daha güçlü kılabilirim?
    Kilom fazla 109kgyim bunun etkisi olabilir mi veya uzun süredir kahveyi düzenli içmemin bilemiyorum sebebi...

2. bdycıcihan

bdycıcihan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Bir süre sonra bünyenin alışkanlık göstermesi çok normal olabilir sanırım. Aslında sürekli içmek yerine 2-3 gün içerisinde bir içmek daha mantıklı olabilir ^^

3. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    kahvede şu yöntem var ya bırakırsın 3 ay fln yd dozajı arttırırsın.

4. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Kafeine vücudun bağışıklı kazandığı söylenir hep. Çok merak etmişimdir bu önermeyi destekleyen bilimsel veriler/çalışmalar var mı. Bilen varsa link atarsa çok sevinirim. Çünkü gerçekten iyi bir destek fakat tolerans olmaması açısından sürekli kullanamıyorum.
    Ben sadece antrenman önceleri(haftada 4 gün)3-4 çay kaşığı granul kahve içiyorum. Arada işyerinde tercih etmesemde bazen içmek zorunda kalıyorum. Şuan etkisinde herhangi bi problem yok.
    @SiR_Arawn sennin porsiyonların biraz fazla gibi, yanlış anlamadıysam günde 5-6 bardak kahve içiyorsun. Bence çok fazla tabi kiloya göre bunun bir oranı varmıdır bilemem
    Kahveyi içecek olarak da çok severim. Bazen diyorumki şu sporla felan uğraşmıyo olsaydım ya da uyarıcı etkisinie ihtiyacım olmasaydı, şöyle keyfine günde 5-6 bardak içebilseydim :) özellikle bu soğuk havalarda :)

SiR_Arawn bunu beğendi.
  5. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Kafein teloransi var,1 yil araliksiz içtim kahve.artik oyle bir hal aldi ki 1.5 yemek kasigi kahve koyardim kupaya etki etmezdi.3-4 ay off verdim gecenlerde 1 cay kasigi aldim resmen uzaya ciktim.anlayacagin telorans diye bir sey var.araliksiz kullan anlarsin.

6. deimos

deimos Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ARFF Memuru
    Yer:
    İstanbul
    En yüksek kafein hangi üründe var yada illa supplement mi kullanmamız lazım

7. bthn_ylmz