Kafayı yicem kilo alamıyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Sporcu00 tarafından 2 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Sporcu00

Sporcu00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşım 16 boyum 1.69 kilom başladığımda 53 tü sonra 54,5 oldu şimdi 53,5. Neden böyle anlamıyorum. Aksatmadan haftada 3 gün spor salonuna gidiyorum. Antrenmandan önce ve sonra protein tozu kullanıyorum. sabah corn flakes yumurta 1-2, ekmek arası salam yada şokella yiyorum. öğlen tavuk makarna salata meyve v.b. akşam bazen çorba, bakliyat bazen pilav, et yiyorum. eskiden düzenli olarak her akşam ton balığıda yerdim. yemek yanında ya su ya da süt içerim. antrenmanlarımı aksatmıyorum. nerde hata yapıyorum söler misiniz? :( kafa_ Konuyu inşallah doğru yere açtım.

2. Balderdash

Balderdash Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bendede aynı sorun var ne yazıkki yaşım 16 boyum 1.78 kilom 54 kilo almak vermekten daha zor bir iştir protein tozunu ne kadardır kullanıyorsun?

3. caneser

caneser Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    kayseri
    size muhtemel olabilecek hataları söyleyeyim.
    1)kaliteli yağların yeteri kadar alınmaması
    2)uykunun düzensiz olması
    3)gereğinden fazla antrenman yapmak
    4)çok yediğini zannedik aslında yememek(yediğiniz şeylerin kalorilerini hesaplayın)
    5)yetersiz su alımı

bu 5 kurala dikkat ettiğiniz takdirde kilo alımınız kaçınılmaz.
    bu durum oldukça fazla yaşanan bir olay. bu probleme sahip birçok arkadaşım şu an çok iyi seviyede kilo aldılar. eğer aklınıza takılan birşey olursa elimden geldiğince yardım ederim. iyi çalışmalar.

Sporcu00 bunu beğendi.
  4. feradini

feradini Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Görsel anlamda hazırlanmak bir yana dursun.... İnanç & İstek çok önemlidir, ben başladığımda 55kiloydum. Şuan 65kilo'yum 1-2 ay olmasına rağmen..... Ben salona girdiğimde kendime İnanarak & Güvenerek giriyorum. Ve inan bunun bana verdiği Motivasyon, almak gereken herşey konusunda yardım ediyor ;)

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    heer şeyden önce 16 yaş özellikle erkeklerde büyüme alanında olan bir yaş...bu nedenle fazla kilo hele aniden almanız biraz daha sınırlı bir kapsamda seyredecektir...fazla endişeye gerek yok...ama yine de ;

-parazit testi yaptırın...

-baklagil ve pirinç ürünlerini kombine halde tüketmeye devam edin...

-b-kompleks vitamin kullanın...

-balık yağı kullanın...2 tatlı kaşığı/gün...)

6. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Ben kilo almak için size bir protein tozu önerebilirim yalnız bu tozu alacaksanız bayisinden değil de hapsiburada.com gibi yerlerden alın 3 ayda 10 kg aldım.Aslında amacım protein olarak kullanmaktı zaten de nitrofull whey protein diye aldım ama kilo olarak artış gösterdi.5 kg almıştım 130 tl ye.Öneririm kilo almak için birebir tabi.Gainer vb .de alabilirsiniz bunun gibi alternatifler var.

feradini bunu beğendi.
  7. Sporcu00

Sporcu00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozuna başlayalı 2 hafta falan oldu. artık ara öğün olarak kuruyemiş falanda yiyorum. universal kullanıyorum. b12, folik asit içiyorum. 1 ay önceye kadar balık yağı içiyordum tekrar başlıyım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:39 ----------

2. var 5. var ama 4.den emin değilim. 4. maddeyi biraz daha açıp yardımcı olur musunuz?

8. caneser

caneser Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    kayseri
    4. için siteden besinlerin besin değerleri tablosunu bulmalısın. böylelikle ne kadar yediğini hesaplayabilirsin. öncelikle bazal meatabolizmanı güvenilir bir hastanede ölçtür. sonrada yiyeceğin kalori miktarını bu hesaplanan değer + 500 şeklinde ayarla. eğer iyi idman yapıyorsan bu sana yağsız kas kütlesi olarak dönecektir.
    sağlıklı kilo alımı ve verimi ayda 4 kilodur. yani haftada yaklaşık 1 kg. hedefini buna göre ayarla. fazlası büyük ihtimal yağ olarak geri dönecektir.

Sporcu00 bunu beğendi.
  9. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Sabah öğle akşam....

Protein tozuna güvenmek....

Bunların hepsi bir hat****ahvaltı yetersiz kalıyor bence.kahvaltı ile öğle yemeği arasına 1-2 öğün sıkıştırman senin için çok iyi olur.Bu extra öğümlerinde yağı az kullan.Bu öğle ve akşam yemeği arası içinde geçerli.

Bu şekilde hafif yiyerek 1 senede alıcağın kilo 4-5-6 dır.Biraz fazla inanç vr sabırla olucak iş kilo almak.

Sporcu00 bunu beğendi.
  10. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Vücut tipin benimki gibi ektomorf ise kilo almak çok daha zordur. Ben 1 ayda ancak 800 gram alabildim. Ama önemli olan bu kiloyu kaybetmeyip devamlı üstüne eklemek. Sonuçta yağsız bir vücut varsa kilolar kolay kolay gitmiyor.

11. mami10line

mami10line Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bnde aynı dertten müzdaribim. Yaşım 17
    Boy 1.80 - kilo 55. Bnde alamıyorum bi türlü. Vücut geliştirmeye başlıyorum haftaya... Nasıl bi çalışma programı .önerirsiniz?? Gainer & protein tozu hangisini kullanmam gerek yada ikisini birden kullansam nasıl olur???

12. FelixBarito

FelixBarito Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 17 yaşındayım. Kilo alma problemim vardı. 183 boy 53 kiloydum. Yazın MuscleTech premium Gainer aldım 5440gr. Günlük kalori ihtiyacım 3500 civarıydı tam hatırlamıyorum. Sırf gainer neredeyse kalori ihtiyacımı karşılıyordu. Onun dışında az ama sık yemek yemeni tavsiye ederim. Bir anda oturup çok yemekle alınmıyor. Öğün saatlerini düzenli tutarsan kilo alabiliyosun. Dikkat ettiyseniz askerden gelenler genelde kilo alırlar. Bunun sebebi öğünlerin düzenli olmasıdır.
    Onun dışında diyetkolik den her yediğimin kalorisine bakıyodum. Hazır gıda yiyosan paketinde kalorisi yazar bunları not edip gün sonunda toplamanı tavsiye ediyorum. Bu şekilde 1 ayda 6 kilo almıştım. Tabii daha sonra sınav stresi falan derken geri verdim. Şuanda tekrar başladım aynı zamanda spor da yapıyorum. Yaptığınız spor size kas kütlesi kazandıracağından bu da ağırlığınıza bir etkendir.
    Bu şekilde kilo almanız gerek. Eğer alamıyosanız bi doktora gitmenizi tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş