(kadın) Protein tozu ve diğer supplementler

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve arida tarafından 31 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. arida

arida Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    (Aynı konuyu kadın bölümüne de açtım fakat site erkek ağırlıklı olduğu için kadın bölümüne çok fazla cevap verilmiyor. Bundan dolayı buraya açma gereği gördüm)
    Öncelikle benzer konu var mı diye çok fazla bir araştırma yaptım fakat ulaşamadım Forumu 1 yıldır takip ediyordum ve spor ile alakam daha fazla arttığı için üye olmak istedim. Açık bir şekilde konuyu size özet geçmek istiyorum
    Sorum şu: Beslenme düzensizliğim ve spor yoğunluğum yüzünden kas kaybı yaşamak istemiyorum. Soya proteinini araştırdım ve fityat açısından whey proteininie göre daha uygun olduğu için bana daha cazip geldi. Protein tozu olarak önerileriniz nelerdir? Fiyat açısından uygun olması daha cazip kılacaktır benim için.
    Yağ oranı: %21
    Boy: 173
    Kilo: 60
    Haftada 4 gün 1 saat cardio yapıyorum (nabız 150-170 arası). Ardından kas grubu çalışmalarıma başlıyorum. Amacım yağ oranımı azaltıp kas oranımı arttırarak hatlara sahip olmak. L-carnitine ve nutrex lipo 6 black kullanıyorum antrenmanlardan 30 dk evvel. L-carnitine 2500mg-3000mg arası alıyorum (lipo6 içeriği dahil) 3 tablet olmak üzere lipo6 black alıyorum. Kas kaybı yaşamak istemiyorum porteinsel ağırlıklı beslenme ile bunun önüne geçebilirim biliyorum fakar her ne kadar kendimi zorlasamda 4-5 yumurta beyazını, lor peynirini vs yiyemiyorum. Karbonhidratlardan ve şekerden kendimi uzaklaştırdım. Soya proteini hakkında bir kaç araştırma yaptım whey proteine göre daha uygun fiyatları var.
    Beslenme alışkanlıklarım hakkında: Okul dönemi başladığı zaman kahvaltı yapma şansım hiç kalmıyor sabah 5:50 kalkış okula gidiş vs derken hiç bir şekilde zamanım yok kahvaltı için. Okulda da sadece karbonhidrat bulma şansım var. Öğlenleri de dışarıda olduğum için proteinsel ağırlıklı yağsız bir öğün bulmam zor. Akşamları ortalama 7-7.30 gibi evde oluyorum (o da spora gitmediysem) dolayısı ile çok dengesiz bir beslenme alışkanlığım oluyor. Vitamin desteği alıyorum bazı zamanlarda bu sorun yüzünden. Okul dönemlerinde haftada 2-3 ü geçmemek üzere omega3 kullanıyorum.

Pelloosshh bunu beğendi.
  2. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Öncelikle forumumuza hoşgeldin!
    Şöyle genel olarak durumuna baktığımda kilon ile boyun gayet iyi, bence zayıflama, aksi takdirde "boyuna" göre kilon anoreksiya olur.
    Kahvaltı edemiyormuşsun... Maalesef bu çok kötü birşey ama hayatta her zaman işler istediğimi z gibi gitmediğinden sana bir kaç önerim var:

Akşamdan kendine kahvaltılıklarını hazırla! Yatmadan 1 veya 2 saat önce kahvaltılıklarını hazırlayıp dolaba koyabilirsin mesela. Ama eğer hiç 5 dakikan bile yoksa kahvaltı için, kendine bir shaker al (ki protein tozu kullandıpına göre vardır) kendine besleyici, protein dolu smoothieler hazırlayanilirsin mesela!
    Eğer yumurta beyazını veya lor peynirini sade bir şekilde yiyemiyorsan , meyve ile tatlandırabilirsin, veya baharat ile (örneğin tarçın, pul biber, karabiber, kakule vs...)
    Okula gittiğim dönemde aynı şeyleri bende yaşıyorsum: öğle yemekleri benim için bir kabus oluyordu: eğer mümkünse okula yemeğini kendin götür (çavdar veya tam buğday ekmeği arasına hindi göğüs veya tavuk göğüs, haşlama yumurta veya yulaf ezmesi gibi)

Umarım yardımcı olmuşumdur!
    Herhangi bir sorun olursa çekinmeden mesaj atabilirsin, seve seve yardımcı olurum

arida bunu beğendi.
  3. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Soya proteinini tavsiye etmem, düşük kaliteli ve fermantasyon işlemine girmeyince gayet yararsız bir bitki. Proteine gelince forumdaki hiçbir erkeğe protein tavsiye etmedim. Kesinlikle doğal ve konsantrasyon izolasyon hidrolizasyon işlemi görmemiş herhangi bir besin daha iyidir ama sizin durumunuzda, evet belkide kaliteli bir whey protein işe yarayabilir. Önerim optimum gold standart katkı maddesi oranı düşük, ara öğün olarak kullanabilirsiniz. Yada daha iyisi öğün yerine geçen protein karbonhidrat karışımları var. Herbalife isimli bir markaydı diye hatırlıyorum seçim size kalmış.

arida bunu beğendi.
  4. arida

arida Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Düzenli beslenme şansım olsa bende kullanmak istemem bende. Spordan çıkışım yaklaşık 21:30 civarı oluyor. Spor Başlangıcı 19:00. Okullar açıldığında saat daha erkene kayacak ama kaç olur bir şey söylemek güç ders seçimimden evvel. Sabahları bir şey yeme şansım hiç ama hiç olmuyor. Öğlenleri yine okuldayım. Bütün yemek seçenekleri yağ ve karbonhidrat. Öneriniz için çok teşekkür ederim. Protein kullanmadan 2 ay boyunca devam ettim bakalım kas kaybı olmuş mu olmuş ise ne kadar.

Sayfayı Paylaş