Kaç kg lat machine çekiyorsunuz?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Roelly Winklaar tarafından 13 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Kaç kg Lat Machine Göğüse Çekiyorsunuz?

1. 30

8,7%
  2. 40

8,7%
  3. 50

13,0%
  4. 60

26,1%
  5. 70

13,0%
  6. 80

8,7%
  7. 90

13,0%
  8. 100+

8,7%
  9. 120+

oy sayısı 0
    0,0%
  10. 140+

oy sayısı 0
    0,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Roelly Winklaar

Roelly Winklaar Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    8-12 tekrar aralığında nizami kaç kg lat machine göğüs çekebiliyor sunuz arkadaşlar?

2. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    100kg nizami yapan arkadaşa maşallah :)

3. Roelly Winklaar

Roelly Winklaar Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    teşekkürler :D

4. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    makineden makineye değişir

5. Roelly Winklaar

Roelly Winklaar Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Nasıl değişir,açıklayabilir misiniz?

6. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Sürtünmeyle alakalı ben evimdeki istasyonda latpull down 60 kg yaparken salondakinde 80 yapıyorum veya başka bir salonda 45 v.s

Dexter_Morgan bunu beğendi.
  7. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Evet sürtünme olayı kesinlikle çok fark yaratıyor :)

8. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Kayış yada makara sistemine göre değişiyor evet, 75kg omuz press makine yaparken eski salonumda şimdi,35kg yapabiliyorum eski salondakinde makara sistemi vardı,şimdiki salonda kayış sistemi var, çok moral bozukluğu yaşamıştım kayış/makara sistemini keşfedene kadar :)

9. Roelly Winklaar

Roelly Winklaar Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    benim salonda 2 adet makaradan geçen kayış var,ilk makaraan geçip yaklaşık 1 metre bana doğru geliyor sonra tekrar makaradan asagı iniyor.bu kolay olanımı?

10. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    sistemi doğru anladıysam 100 takıyorsunuz ama gerçekte 50 kaldırıyorsunuz. makinenin sağına soluna bakarsanız tablo gibi bir şey olabilir, orada "actual weight" gibi bir ibare de yazıyorsa gerçekte kaldırılan odur.

11. napolyon79

napolyon79 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Çorlu
    salona yeni makıne geldı,eskısıyle 65-70 basarken sımdı 90'a cıktım :D
    makıneden makıneye devgısen olay bencede,oylamaya sunulmamalı :D arkadasların moralı bozumlasın :D

12. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Şimdiki salonda 70 kg ile yapıyorum ama eski salonda 120 kg ile 6-8 yapıyordum makinanın kolaylığından dolayı ve aşırı derecede tatmin oluyordum valla herkül gibi hissediyodum kendimi :D

Ocensers bunu beğendi.
  13. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Kendimi bir an bir "hic" hissettim :) millet 100+ larda geziyor.

Bu olay basit makaradir. Surtunme de isin icine giriyor o da etkiliyor haliyle. Makaralari sayin yada tuttugunuz bara gelen ip ve arkasinda kac tane daha var. Ne kadar fazla makara varsa uyguladiginiz kuvvet o kadar az olur yani baska bir degisle ne kadar fazla makara varsa o kadar fazla kg kaldirirsiniz :)

Ocensers ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  14. Roelly Winklaar

Roelly Winklaar Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    eyvah o zaman bizim salondaki gençler gerçekte 20-25 kg kalırıyor :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:10 ----------

anlamama yardımcı olun lütfen,eğer bu ağırlığa asıldığımda beni rahatlıkla havaya kaldırıyorsa? nasıl oluyorda o ağırlığı çekerken yarısı kadar kuvvet uyguluyorum? bu arada tam oara 2.makaradan emin değilim,net görmedim kayış var ama mutlaka birşeylere sürtünere geliyordur muhtemelen makara vardır

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:13 ----------

grafikte görüldüğü üzere 2 ağırığına birbirine eşit etkisi var,yani eğer aramızda 2 makara var ise ağırlıkta,o da beni daha kolay kaldırmalı?

15. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    @Roelly Winklaar

Hiç bir şekilde tam kg sini bulmazsın anlamıyor musun sadece makarayla bir ilgisi yok kabloların

makaradan o tutulan bara kadar olan kısmın uzunluğu makara sayısı bilmem yağlanmamıştır

falan daha güçleşir hareket ya ne tam kg sini bilemezsin, başka hareket mi kalmadı yahu :)

Hala neyi kurcalıyorsun ki :D

16. Roelly Winklaar

Roelly Winklaar Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    izin ver anlatıyım,bu tez için uyguladığınız mantık bir bisikletin tekerlek sürtünme yarımıyla uygulananan aha az kuvvet ile daha çok yol kateddebilmesidir.Fakat bu mantık sadece yerçekimine olan açıyla bağlantılıdır.Bahsettiğimiz makara sistemi yer çekimine 90 derecelik bir açıyla dik düşer ki,bu da yer çekiminin sürtünmeye hiçbir faydasağlamadığının kanıtıdır.2 makara arasındaki kablonun etkisi sadece kablonun ağırlığına etki eder.

Ayrıca mantık olarak makara sistemi varil taşıyan firmalardan varilleri dizmek ve üst üste koymak için kullanılabilirdi,fakat dikkat ederseniz kullandıkları makinalar ağırlığı direkt alıp kaldırmaktan fazlasını yapmaz,çünkü yerçekimine zıt olan hiçbir yükü yerçekimi yardımı olmadan kolayca kaldıramazsınız,yerçekimi yanlızca dik olmayan açılarda sürtünmeye yardım sağlar.Teşekkürler.

17. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    @Roelly Winklaar

Haklı olabilirsin sen benden daha bilgilisin bu konuda,, bir sözelci olaraktan :D

zaten farkındaysan ben tam olarak mesajımda sürtünme üzerinde durmadım bir çok nedeni

olabilir vs dedim ve bir çok lat pull down makine gördüm hepsinde de kaldırdığın kg farklı

yane bu hareketi başkalarınınkiyle karşılaştıramazsın buda anketi saçma yapar.

Edit: Yane tam olarak ağırlıkların niye bu akdar farklılaştığını bende bilmiyorum sen bi araştır istersen :)

18. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Simdi size lise fizik makaralar dersi verecegim. Bunu hic bi yerde bulamazssiniz.

Basit makaralarin temel amaci kuvvetten kazanc saglamaktir. (Bunu yazin bi kenara az sonra lazim olacak) Biz de bunu uzerinde duracagiz.

Fazla detaya girmeyecegim. Makaralarda surtunme, cekis acisi ve iplerdeki gerilim kuvvete etki eder. Ama size daha kolay olsun diye ben bunu surtunmesiz ortamda anlatacagim, kuvveti uygulama acisi 90 derece (cekis acisi). Isin icine surtunme katsayisi da girmesin diye.

Eki Görüntüle 18707

yukaridaki sekilde de goruldugu gibi (sizin lat pull down machine niniz bu sekilde ise) kuvvetten kazanc yoktur. F=P dir

resimcepfi681.gif

Yukaridaki sekilde de goruldugu gibi burada kuvvetten kazanc vardir.

2F+2F=P dir yani 4F=P ve F (yani uyguladiginiz kuvvet)=p/4 yani burada 4 kat az kuvvet harcayarak ayni agirligi kaldiriyorsunuz.

Mantik bu kural bu basit makineler. Lise 1 2. donem dersi. Bisiklet falan degil.

mr_dblue bunu beğendi.
  19. Roelly Winklaar

Roelly Winklaar Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara

Konuya agresif yaklaşmanız aklınızı bloke ediyor,halen anlamıyorsunuz,gösterdiğiniz şekilde ipin bağlı olduğu metalden direkt olarak destek var,ve bunu dikakt edememişsiniz bile,soldaki ipe dikkat ederseniz tavana tutturulmuş,dolayısıyla ağırlığı taşıyor ve sizin makara ile yaptığınız şey ise ağırlığın diğer yarısını paylaşmak olmuş,bu şekilin benim konum ile hiçbir bağlantısı yok,tamamen gizli ego tatmini amaçlı olduğunu seziyorum,üslubunuz ve birşeyler öğretilmeye çalışılmam ve alakasız bir materyalin kullanılması!Lütfen öfkeniz sizi yanlış yönlendiriliyor,lat machine'de asla kuvvet kazancı sağlayamazsın,dizayyn edilmesini amacı da budur zaten,ayrıca salondaki diğer arkadaşlar 40-60 arası çekebilirsek uçuk bir farkla 100(full) çekiyorum,ve buna gerçekten şaşırıyorlar,şimdi lütfen benden daha güçsüz olmanızı bir ego problemine dönüştürmeyin,genetikler benim hatam değil.Saygılar.

khephnes bunu beğendi.
  20. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    @Roelly Winklaar

Kusura bakma ama bura da Predatel in egoistlik falan yaptığı yok

''salondaki diğer arkadaşlar 40-60 arası çekebilirsek uçuk bir farkla 100(full) çekiyorum,ve buna gerçekten şaşırıyorlar,şimdi lütfen benden daha güçsüz olmanızı bir ego problemine dönüştürmeyin,genetikler benim hatam değil''

Asıl egoistlik buna deniyor.

mirzafidan, Predatel ve mr_dblue bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş