Kısmete bak

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve statico tarafından 3 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. statico

statico Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar 3 yıldır spor hastası biriyim ama başlamak anca bu sene nasip oldu 2 ay önce tamda gelişim görmeye başlamıştım kollarım 1,5 cm büyüdü göğüslerim cıkmaya başladı derken üniversite 9 günlük tatile girdi İstanbula geri döndüm. Salı gecesi karnıma bir ağrı girdi sonra apandist olduğunu anladım. Hastaneye gittim çarşamba ameliyat ettiler. Şükür yürüyebiliyorum falan ama hem sporu bırakmak zorunda kaldım hemde pazartesi finaller başlıyor ve acayip derecede sinirlerim bozuk derslere çalışasım yok hiç birşey yapasım yok moralim çok bozuldu destek olun bana rica ediyorum

2. devasa1

devasa1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    önemli olan sağlık
    sporuda sağlık için yaptığını düşünürsen üzülmene gerek yok sağlığın yerine geldiğinde daha iyi bi başlangıç yaparsın

3. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    En çok verim aldığım dönemdeydim, beslenme, antrenman her şey tam gaz devam ediyordu, lakin öksürükle başım dertteydi, daha doğrusu ben pek umursamıyordum, sigaradan deyip geçiyordum ama yoğun ısrarlarla soluğu akciğer hastanesinde aldım. Astım başlangıcı dendi, akciğerlerde ödem olabileceği söylendi ve astım ilaçlarına ek olarak antibiyotik tedavisi önerildi. Tanıdık eczacıyla aramda geçen diyalog;
    -Ben: abi xxx dendi ama sen şöyle sağlam bir antibiyotik ver, ne var ne yok söküp atsın ( cahillik)
    *Eczacı: emin misin? istersen doktorun yazdığını vereyim, geniş spektrumludur bu, sorun çıkartmasın?
    -Ben: ver abi ne sorun çıkartacak ' aklımdan geçen; zaten taş gibiyim, ne olacak ki bana' ( cahilliğin daniskası )
    *Eczacı: peki sen bilirsin, al xxxx , 1000 mg
    Sonra ne mi oldu? Bir hafta geçmeden öyle bir ishal ki, zayıf bir bünyenin canını çıkartacak cinsten. Her geçen gün ciddi anlamda eridim, yetmedi üzerine hemoroid ve fissür denen illetler baş gösterdi. En çok kütle elde etmeyi amaçladığım dönemde tahmin edemeyeceğim kadar kilo kaybettim, berbat fiziksel problemlerle boğuşmak zorunda kaldım, bırak sporu ağırlığı işe güce gidemedim. Derken zamanla iyileştim, önce fiziksel ağrılardan kurtuldum, toparlamaya başladım. Kaybettiklerimi fazlasıyla yerine koydum, belki biraz zaman kaybetim ama, dikkatli olmanın gerekliliği, sağlıklı beslenmenin ve yaşamanın önemi kafama dank etti, yanıma kar kaldı. Sen neden yapamayasın?

4. statico

statico Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    çok saolun ilgilendiğiniz için finalleri geçmem gerekiyor psikolojik olarak kendimi toparlamaya uğraşıyorum

5. Sedaxoxo

Sedaxoxo Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Beylikdüzü
    Gecmis olsun

statico bunu beğendi.
  6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Gecmis olsun önce finallerini ver,sonrasi kolay sporda biraktigin yere geri gelmen,o noktaya ulastigin zamandan hem cok daha Cabuk hemde cok daha kolay olucaktir.

columbu ve statico bunu beğendi.
  7. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    kötü beslenmemeye çalış spor yapmadığında
    ne kadar bi süre uzak kalacaksın ?

8. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    şimdi senin apandistten ameliyat olduğun için değil,yürümekte zorlandığın için değil,bu ameliyatın finallere denk gelmesinden değil,spora ara vereceğin için psikolojin bozuldu de mi yanlış anlamıyorum ? Allah iyiliğini versin :)

mehmet2576, Created By Loss, dogukank ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. statico

statico Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    valla hepsi yüzünden bozuldu :) ama en çokta finaller yüzünden bozuldu gerçekten ama çalışıp geçmem lazım.

10. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    dur sana finallerle ilgili bir anımı anlatayım :)
    üniversitede üçüncü senem. tam final haftası. o zaman çok sevdiğim bi de kız arkadaşım var. bunla otururken beni bi sinirlendirdi ki anlatamam. kaldırdım yumruğu, ama dedim, ben sana vuracağıma duvara vururum. vurdum duvara. çok fena ağrıdı ama belli de etmiyorum ki karizma çizilmesin.akşam oldu benim sağ el balon gibi şişti. ertesi sabah doktora gittim. meğer kemikler birbirine girmiş. tamir edip alçıya aldılar, 45 gün alçıda kalacak. ama o hafta final haftası. raporumu aldım, gittim okul idaresine. dedim ki benim sağ el pert. yazıyı da sağ elle yazıyorum. bu durumda sınavlara nasıl gireceğim?
    sağolsun bölüm başkanı çözüm buldu. iki kişi gireceğiz sınava. ben söyleyeceğim, arkadaş yazacak. ama sınava girecek kişi bizim bölümden değil, teknik bölümden olacak.
    gittim buldum bir arkadaşımı. onun sınavlar bitmişti. dedim ki, "bu notlara hem ben, hem sen çalışacağız, yarısına ben, yarısına sen. benim takıldığım yerde sen devam edeceksin" oturduk beraber çalıştık. girdik sınavlara, birinci güzel ikinci güzel, üçüncü güzel derken, hukuk sınavında hoca çaktı durumu. geldi yanımıza,
    "ya arkadaş, sen 1 cümle söylüyorsun, sen 5 cümle yazıyorsun. bu nasıl iş?" neyse ki sınavı iptal etmedi, koridora çıktı, teknik bölümden başka bir elemanı tutup getirdi,
    ama o dersten tepetaklak gittik :)

parlaks, onur04, Savino89 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Bu sporla uzun sure ilgilenen herkes mutlaka bir ssbepten oturu bir donem uzaklasmak zorunda kalmistir o yuzden inan bana seni iyi anlariz ama herkesinde dedigi gibi saglik gittimi gerisi masal.., ben Yaver Bey'in ornegine benzer bir sebepten 3 sene sol elimi kullanamadim dogru duzgun tabiki sporada 3 sene ara verdim anlamina geliyor bu, takdir edersinki 3 sene onceki benden eser kalmadi, ama su an hersey.yine ayni hatta o 3 senenin ve elimi kullanamiyor olmamin faydasi bile oldu bazi seylere, bu yuzden dusunme dert etme iyilesince eski gunlere geri donulebiliniyor, gecmis olsun...

Sic Semper Tyrannis

12. impassionedsailor

impassionedsailor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Okulunu bitir derslerine calis yasin genc daha ilerde yaparsin yine vucut

13. statico

statico Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Hepinize çok teşekkür ederim moralim yerine geldi biraz kendim düşündüm , biraz çevremdekilerin etkisi ve sizinde yazdıklarınızla çok saolun :)

Yaver27 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş