Kıl sorunu yardım (farklı bir şey)

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Aforizmadam tarafından 29 Nisan 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Aforizmadam

Aforizmadam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba, Öncelikle 16 yaşındayım. ve yaşıtlarıma göre çok kıllıyım. Bacaklarımda babamdan bile fazla kıl var çok aşırı. Ama ben makine ile bacağımdakileri alıyorum sonuçta görünmüyorlar.Benim asıl sorunum kolumdakiler.Elimin üstü parmaklarımın üstü de dahil çok kıllı. Kıllar siyah ben beyaz tenliyim.Çok dikkat çekiyor onları makineyle alsam hiç hoş durmayacak ve rahatsız edecek diye böyle bir hataya düşmek istemiyorum. Yazın esmerleşince bronzlasınca az bir sey kamufle oluyor sanki ama iste onun dışında çok sıkıntı. Oksijenli suya niyetlendim gittim aldım kışın az da bir güneş vardı. Pamukla oksijenli suyu sürdüm kıllara geçtim camın oraya oturdum güneş vurdu ama cok ufak bir degisiklik bile olmadı. Tüy sarartıcı falan mı alayım nasil yapayım yardim edin ne olur :(

2. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Guzel soru, muhtemelen bircok erkek ayni sorundan muzdarip. Fakat tibbi olarak kil sorununa hala bir cozum bulamadilar malesef.
    En etkili yontem lazer epilasyon, o da tam 100℅kalici cozum degil ve masrafli, daha etkili bir yontem yok.

Not: foruma websitesi disinda degisik araclarla girenler var, sectiginiz yazi beyaz sanirim, ve beyaz arkaplan olan uygulamalarda okunmuyor..

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

3. Enez

Enez Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    lazer epilasyon kesin çözüm tüm vücudunu aldır kurtul
    tüy sarartma renk açma diye bişey var mı yok mu bilmiyorum ama yaşın gereği okuldakilerden çekindiğini düşünüyorum aslında herkes alıyor kolunu bacağını utanılacak bişey orman gibi dolaşmaktan iyidir

malevolent bunu beğendi.
  4. malevolent

malevolent Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Lazer e git ama oncedi bence bir endokrolog ile görüş bence. Endokronoloji nin bolumune giriyor sanirim. Doktora ilk görünmen daha dogru bir adım olur

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Aforizmadam

Aforizmadam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Halimden anlaman mutlu etti ne yalan söyleyeyim :p
    Bacak görünmüyor da,kol dikkat çeker aaay kıllarını alıyor gözüyle bakmalari da var, ıyyy kıllı ıy ıy ıy demeleri de var :)
    Lazer epilasyonu düsündüm de her yer ayni sonucu vermiyor kötü yerle iyi yeri ayirt etmek lazim. Bosuna para vermis olmayalim ya.

Yüzümdeki beni cildiyeye sordugumda takma kafani tarzi seyler söylemisti. Bu doktora gidince de aynısını söylemesin ya :D Ya da bu endrokrolog dedigin sey kıl sorununa da bakıyor mu ki ? Cevap verdigin icin tesekkür ederim.

6. malevolent

malevolent Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Rica ederim. Endokroloji buyume gelisme hormonal hastaliklar metabolik sorunlara bakar. Soylemez oyle birsey zaten işi bu kac yasindasin erkek mi kiz misin.

7. Enez

Enez Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Çevre çok etkiliyorsa traş makinesi ile kırp biraz işe yarar yani ne kılsız ne çok kıllı olursun :)

8. Aforizmadam

Aforizmadam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Erkeğim. 16 :p
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Mayıs 2017 ---
    Aslina bakarsan okadar da fazla degil. Böyle biraz dağınık ve siyah. tenimde beyaz o yüzden dikkat cekiyorum

9. malevolent

malevolent Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Kizsan tavsiyem dahada cok olurdu gelişim cagindasin genetiktir aslinda normal bence
    , sen yinede görün tabii Daha once kortizon aldi isen o da sebep olabilir.

10. Aforizmadam

Aforizmadam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    tamam teşekkür ederim yine de ya. Aslinda ortada aşırı bir sey yok ama cevremdekiler bebek gibi oldugundan sanirim dikkat cekiyorum. Katlanicaz artik..

11. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    16 yaşında lazer pek fayda etmez, yani kalıcı çözüm olmaz tüy dökücü kullanabilirsin ya da ağdacıya git.

12. m3lhx

m3lhx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kıl, erkeğin namusudur. Millet gibi kılsız köse olacağına kıllı ol erkek gibi dur. Kıl, Türk erkeğine özgü bir şeydir, herkese nasip olmaz maalesef. Kıllar kötü bir şey değildir. Peki neden değildir? havadan gelen Amonyum Nitrat(NH4NO3) ve Oksijen (O2) kıllar tarafından direk enzimlenip sentezlenir. Bu sayede kaslarının gelişimi daha hızlı olmaktadır. Onun için kıllarınla dalga geçilmesini umursamak yerine millet gibi kılsız köse olmadığına şükretmelisin. (KILLAR TÜRK ERKEĞİNİ GÖSTEREN TEK ŞEYDİR.)

malevolent bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş