kıl dönmesi :(

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve simitci88 tarafından 9 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar gecen gün doktora gittim ve kuyruk sokumumun oldugu yerde 3 ayrı kıl donmesi oldugunu söyledi cok acılıyeti yokmus ama cokta geciktirmeden ameliyat olmam gerektiğini söyledi şuanda otururken falan acımıyor ama dokununca bıraz acıyor cok şükür çaresi olan bi durum ama operasyon gecirdikten sonra squat gibi hareketler yapsam tekrar nüksetme riski varmı? yada bu sporu yine rahat yapabilirmiyim daah 15 yaşıdma bu sorunla karşılaşmak beni biraz üzdü ama genetik dier aile fertlerinden birkacındada aynı sorun vardı bide narkoz vericeklermis sizce komple uyutsunlarmı yoksa sadece belden aşağısınımı uyuştursunlar? aklıma organ mafyasının beni kaçırması ihtimalleri falan bile geldi :D allah korusunda. siz ne dersiniz?

2. mertcx

mertcx Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle çok geçmiş olsun..
    Ben de 2 yıl önce aynı hastalıktan ameliyat oldum. Ne kadar geciktirirsen o kadar ilerliyor o yüzden okul yaz tatiline girer girmez ameliyat olmaya çalış. Ameliyattan sonra bir ay tam olarak oturamıyorsun zaten. Eski haline dönmen en az 6 ayını alır. Ben belden uyuşturulmuştum seçim şansım olsaydı kesinlikle genel anesteziyi seçerdim ama bu hastalıkta devlet hastanelerinde genel anestezi ile yapmıyorlar. Hastalığın tekrarlaması ise tamamen doktoruna ve senin o bölgeyi temiz tutmana bağlı..

simitci88 bunu beğendi.
  3. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Geçmiş olsun kardeşim umarım tez zamanda iyileşirsin,benimde bir sorum olacak ben minderde mekik çekerken kuyruk sokumum arada batıyor gibi oluyor sanki hafif çıkıntı oluyor ama bazende olmuyor.Bu kıl dönmesi olabilir mi ? diğer türlü otururken yatarken vs hiçbirşey olmuyor sadece minderde mekikte arada kuyrukta o çıkıntı gibi birşeyi hissediyorum cevap bekliyorum

simitci88 bunu beğendi.
  4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    gecen yıl kardesım oldu bu operasyonu

onda da 3 tane vardı belınden asagısını uyusturdular

ıyılesme donemı bıraz uzun ama ogrencıler ıcın sorun olmaz

1 ay kadar dıkkat etmek gerek tuvalette bıle

bence en az bı 3 ay spora ara vermek mantıklı olur cunku o bolgedekı yenı derı cok cok ınce oluyor ve tarıse cok acık

eger o bolge temız tutulur ve hıjyene onem verılırse bırdaha olması dusuk ıhtımal

ve sunu solım hemen ol ole bırseyle yasamaya gerek yok

ol kurtul amelıyatı

simitci88 bunu beğendi.
  5. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    ben bir kez tam ameliyatını bir kez küçük bir nüks operasyonunu geçirdim. bölgeyi temizlerken oradaki dokudan da alıyorlar. bu sebeple eskisi gibi olmuyor malesef. mekiği minderde yaparken rahatsız eder. ama diğer mekik aletleriyle yapınca birşey olmaz. en azından bende olmuyor:) bir de doktorunu dikkatli seç çünkü o bölgedeki bir sinir tuvalet mekanizmasını kontrol ediyormuş ve zarar görmesi çok sıkıntı yaratıyormuş. çok geçmiş olsun.

simitci88 bunu beğendi.
  6. kaotik

kaotik Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    hocam nerde ikamet ettiğini bilmiyorum ama istanbuldaysan benim tedavi olduğum yeri tavsiye ederim aynı dertten bende muzdariptim ve baya bi araştırdım dotor orçun oral öztürk sayesinde bu illetten kurtuldum hemde ameliyatsız lokal anestezi 1 gün sonra normal hayatına devam ediyorsun sadece her gün düzenli pansuman yapıyorsun o bölgeye başlangıç seviyesindeyse durumun şanslısın bence ilerlemeden tedavi ol adresinide vereyim aynı skıntıyı çekenlere bi faydam olsun http://www.kildonmesi.gen.tr/op-dr-orcun-oral-senturk

simitci88 bunu beğendi.
  7. mertcx

mertcx Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Geçmiş olsun kaotik senin tedavi yönteminin adı neydi peki?
    çünkü kıllar deriye bir kere girdi mi içeride boşluk yaratıyor ve dökülen saç, sırt kılı ne varsa içine girip birikiyor. Hastalığın tekrarlamaması için o bölgenin çok iyi şekilde temizlenmesi lazım ve bunun için de bildiğim kadarıyla ameliyat şart.
    Gümüş nitrat ile kılları temizleme yöntemi var alternatif olarak ama o zaman sinüsler tam olarak kapanmadığı için tekrarlama riski fazla oluyor.

Bana kalırsa bul iyi bi doktor ol ameliyatını kafan rahatlasın bir an önce..
    Yalnız birkaç değişik yöntemi var bazı doktorlar o bölgeyi oyup açık bırakıyorlar sakın öyle yaptırma. İstersen benim doktorun telefonunu verebilirim istanbul-asya yakasında devlet hastanesinde çalışıyor. 1992 yılından beri bu ameliyatla uğraşıyor. Kendine özel yöntemi var ben çok memnun kaldım 2 yıl geçti, tekrar etme gibi bir sorunla da karşılaşmadım.

Bu arada ameliyattan sonra 1 hafta boyunca katı hiçbir şey yemedim..
    ve 2 ayda toplam 13 kilo vermiştim. şimdi kilo aldım yine mi ameliyat olsam :D

8. kaotik

kaotik Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    fenol tedavisi ismi 2 sene geçti benimde nüksetmedi zaten başarı oranı bu tedavinin %90 falan çok memnun kaldım bir gün oturmuyorsunuz sadece sonra normal hayatınıza devam ediyorsunuz herkese tavsiye ederim ameliyat en son iş bence zaten bu tedavi ileri safhalarda yapılmıyor.

9. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    konuya yazılan cevapları görmedim o yüzden geç cevaplıyorum kusura bakmayın :D ne yazık ki istanbulda değilim ankaradayım ama muayene oldugum doktor ameliyatı kendisinin yapıcagını söyledi ama amcamda doktor belkide onun tanıdıkları vasıtasıyla ameliyat olurum bana 20 gun falan ıstırahat gerekır demıslerdı sımdı 3 ayı duyunca şaşırdım bıraz baktımkı ıstırahatten sonrada mekık cekemıyorum ozaman ıkı sandalyeyı yan yana koyup ellerımle ustlerıne cıkıp bacaklarımı kendime cekerim :D aynı problemi yaşıyan diğer arkadaşlarada çok geçmiş olsun ama neyseki tedavisi mümkün bi rahatsızlık

Geçmiş olsun kardeşim umarım tez zamanda iyileşirsin,benimde bir sorum olacak ben minderde mekik çekerken kuyruk sokumum arada batıyor gibi oluyor sanki hafif çıkıntı oluyor ama bazende olmuyor.Bu kıl dönmesi olabilir mi ? diğer türlü otururken yatarken vs hiçbirşey olmuyor sadece minderde mekikte arada kuyrukta o çıkıntı gibi birşeyi hissediyorum cevap bekliyorum
    rasant sana net bişey söyliyemem ama google a kıl donmesi yazınca resimlerde cıkıyor benimkinin aynısı :( sende bi bak derim şüphelenirsen bile doktora git.

10. bdilsen

bdilsen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Manisa Devlet Hastanesi'ne 2 sene önce kıl dönmesi yüzünden gittim. Sıkıntım başlayalı yaklaşık 2 hafta olmuştu ve erken müdahale konusunda hassas olduğum için oyalanmadan gittim. İnternette okuduklarıma göre operasyondan sonra iyileşme süresi uzunmuş. Tekerrür ihtimalini azaltmak için için yara açık bırakılırsa hastalığın tekerrür ihtimali azalıyor ancak iyileşme birkaç ayda oluyormuş. Kapatılırsa ise iyileşme daha hızlı ancak tekrar edebilir deniyor. Bir de daha makul bir tedavi olarak doku kaydırma (flap) yöntemi olduğunu görmüştüm. Tabii doktor olmadığım için hangisi uygun bilmiyordum. Bunlarda başka aneztezi seçeneği olarak spinal anestezi olduğunu okudum ancak bir arkadaşımdan bunun da sırtına iğne vurulma esnasında acılı olduğunu duymuştum.

Yücel Bey'e tedavi için gittiğimde yara durumum için uygun ise fenol yöntemini kullanacağını söyledi. Anestezi olarak da iğne ile ameliyat bölgesine müdahale edilmesinin uygun olduğunu söyledi.

Ben bir operasyonun bu kadar kolay ve acısız geçeceğini düşünmemiştim. Elimin sırtından enjeksiyon yapmak için iğne yapıldı. Akabinde yüzüstü sedyeye yattım. Lokal anestezi için kıl dönmesinin olduğu yere üç tane iğne yapıldı. Bütün sıkıntım buraya kadardı. Sonrasında 20 dakika kadar süren bir operasyon yapıldı. Sanırım kamera ile ufacık bir delikten girildikten sonra sıkıntılı dokulara fenol enjekte edildi. Ben hiçbir şey hissetmedim, yalnızca yatıp keyfime baktım. Operasyon sırasında biraz heyecan yaptığım için hafif bir sakinleştirici yapıldı. Operasyon bitince gece rahat uyuyayım diye dikloron iğnesi yapıldı. İki üç gün dikkat ettim koltuğa düz oturmadım. Bunun yanında tuvalete çıkmayayım diye az yedim. Diyebilirim ki o bölgede bir daha hiçbir acı hissetmedim. İki üç defa pansumana gittim. Ameliyat izi belli olmuyor. Nokta gibi bir şey zaten. İki sene geçti ve şükür hiçbir sıkıntım yok.

Burada acaba başıma neler gelecek diye araştırmaya giren arkadaşlar vardır. Benim 2 sene önce yaptığım gibi. Referans olsun doktorumun adı Yücel ÖZSOY. Yöntemin adı ise fenol.

11. sthammer

sthammer Guest

Gümüş nitrat fenol yöntemi sanırım, 2008 senesinde ameliyat oldum ve epeyde araştırma yapmıştım.. Limberg flep ve karydakis flep operasyonları kist dermoid sakral için en etkili operasyonlardir ve tekrarlama ihtimali çok düşük, bu fenolde ise hem tekrarlama ihtimali yuksek hem de ileri vakalarda etkisiz..
    Bu arada doktor değilim..

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Mart 2014
    thetramp bunu beğendi.
  12. mgunalp

mgunalp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba kıl dönmesi konusu biraz eski fakat kıl dönmesi tedavisi hakkında bilgi arayanlar için yazıyorum. Ben 1 sene önce Mikro Sinusektomi yöntemi ile 10 dk süren bir operasyonla tedavi oldum ve çok memnun kaldım. Tedavi sonrası günlük yaşantınıza hemen dönebiliyorsunuz. Ameliyatsız kıl dönmesi olarak da araştırabilirsiniz her ikiside aynı herkeze çok geçmiş olsun. Tedavi olduğum kurum Avrupa Cerrahi
    :=)

13. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Bende ameliyat oldum bir daha çıkma

Sayfayı Paylaş