Kıkırdak zedelenmesi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Chevq tarafından 23 Kasım 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Chevq

Chevq Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Selamın aleykum arkadaslar
    Bench sehpasında ki uzunluk ayarı yıllardır hep yeşildeki gibiydi. Eğik sehpada çalışmak için uzunluğu resimde ki gibi kırmızı yere kadar uzattım. Düz sehpada çalışırken de üşenip uzunlukla oynamadım.
    3. set bitiminde ağırlığı yerine koymak için göğsümü kastım o anlık fazla bişey hissetmesemde uyurken hafif sızlıyordu tam göğsümün ortası. resimde ki yeşille işaretlediğim yer.

Aynı günün gece 3 ünde uyandım ağrı inanılmaz derecedeydi dayanamayıp acile gittim kas ağrısı dendi. ekg, röntgen çekilip ağrı kesici iğne vuruldum eve döndüm.
    saat 8:30 a kadar uyuyamadım ağrıdan 8:30 da tekrar acile gittin yine ekg çekildi ve genel cerrahiye yönlendirildim. Yanımda ultrason sonuçlarım vardı 4 5 gün öncesinin, safra kesemde taş var acaba ondanmıdır diye sonuçları gösterdik olabilir gibi bi cevap aldım. Tatmin etmeyince hemen ordan göğüs hastalıklarına uğradım (iyikide uğramışım) parmağını bastırarak sordu ağrın varmı diye var ama çok hafif dedim.
    kıkırdağın zedelenmiş dedi 1 2 hafta kendini toparlar dedi.

Siz değerli arkadaşlarıma birkaç sorum var.
    Bu süreç zarfında göğüs antrenmanına ara vericem. o arada biceps triceps, squad, sırt çalışsam kıkırdağı zorlar mı?
    yürürken çok zorluyor.

Sayfayı Paylaş