Kıck Boksta Neler ogretiyorlar.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Beeerkk12 tarafından 16 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Beeerkk12

Beeerkk12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar kick boksta size yumrugu omuzdan cıkarmayımı ogretiyorlar ve birkaç kombinasyon Aslında 2 tane konu açacaktım iki konuyu birleştirmek daha mantıklı olur dedim
    Benim bir arkadasım var 3 sene kick boks yapmıs diyor ki yumruk kas felan ile alakalı degildir Omuz Bel Kanat ile alakalıdır dedi bana kick boks yapan arkadaslar varsa eger bunu acıklayabilirmi

2. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    yumruk atarken bütün kaslar çalışır bacaktan en boyuna kadar sadece bicepsler atarken değilde daha çok elimizi tekrar garda getirirken işe yarar.neler öğretileceği ise çok sayıda teknik öğretilir.http://www.uzmantv.com/uzman/uzakdogu-sporlari-uzmani-kemal-karateci bu adamın videolarına bakarsan kick box teknikleri hakkında bilgi edinirsin.ayrıca birkaç kombinasyon deyip geçme sınırsızdır ilerledikçe bunlar artar.öncelik tekniği tam oturtmaktır ondan kombinasyonlar sayısızca çoğalır.

3. arnold95

arnold95 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ben kickboks yapıyorum arkadaşın doğru dedi kickboks kasla alakası yokdur esneklik ve hız dır fazla kas hantallık yapar sen bruce lee düzeyinde bir vücut yapmanı öneririm

4. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1 senelık lisanslı kick bokscuyum son zamanlarda mma ile uğralıyorum yumruk atman için ayak tırnagından şaçınnı teline kadar her yerden kuvvetını alman gerekıyor nekadar fazla ve dogru alırsan okadar kuvvetlı olur yumrugun

5. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    yumruk önce teknikte başlar kasla bi alakası yoktur. yani kası geliştirince daha iyi yumruk atmassınız tekniğini öğrenince daha iyi yumruk atarsınız ve bu zor birşey değil 3-4 ayda oturur ve alışırsınız .ama omuz kanat ve bel ne alaka anlamadım. kaç yılır boks yapıyorum,birçok musabakalara katıldım. bana sorsanız öyle kanat omuz bel diye bi cevap vermem. yumruğa öğle ayaktan başlanır falan gibi birşeyde yok. zaten bunu forumda önce bacağını oynat sırtını oynat diye öğrenemessiniz yada sözle öğrenemessiniz. yumruk öğrenmek istiyorsan salona gidiceksin başka yolu yok.yumruk atarken öyle düşünerek olmuyor önce ayağımı belimi oynatıyım omuzdan çıkarıyım diye bende çocukken deniyordum. gidiceksiniz uygulayarak hoca göstericek defalarca sonunda öğreniceksiniz.

EDİT: ÖZET GEÇEYİM YUMRUK ATMAK UYGULAMALI ÖĞRENİLECEK BİR OLAYDIR.BİLGİLİ HOCANIN OLMASI LAZIM.MİLLETE SORARAK ÖYLE VURULUR FALAN DİYE ÖĞRENEMEZSİN BİRŞEYLER YAPMAYA ÇLIŞIRSIN TEKNİĞİN YANLIŞ OTURUR .

Son düzenleme: 17 Kasım 2012
  6. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    sağlam ve güçlü bir yumruk için bileklerinde sağlam olması gerekli kasın fazla bi önemi yok benimde kickboks ta yaklaşım 3. senem

7. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    ve tekniğin yanlış oturursa bunu düzeltmek için daha çok zaman harcarsın.

Sayfayı Paylaş