kış ayında yağ yakmak & koşu yapmak

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve super_hornet tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar,

evet kış artık iyice geldi....ve ben çok sevdiğim koşularıma ara vermek zorunda kaldım gibi.....

yine koşmak istiyorum ...kış olsa bile...ama hasta olmaktan da korkuyorum...

hala fazlam var....

sizce soğuk havada koşu yapılabilir mi (devşirmesi cardio) yapılırsa nelere dikkat etmek lazım..?

2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Kis aylarinda kosu tabi ki yapilir. Disarida kosacaksaniz icinize giyebileceginiz "base" dedikleri sicak tutan sentetik kiyafetler var (benzerlerini kis sporu yapanlar da kullanir, ornegin kayak), kafaniza da isi kaybini onlemek icin beremsi bir seyler takmanizi oneririm. Kosu sonrasi alinacak 500 mg C vitamini vucut direncinizi yuksek tutmaniza yardim edecektir. Daha detayli bir soru sorarsaniz yardimci olmaya calisirim.

super_hornet bunu beğendi.
  3. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle çok teşekkürler..ilgilendiğiniz için...

forumdan öğrendiğim kadarı ile 3 gün sabah aç karna, 4 tatlı kaşığı nescafe classic + 1000 mg carnitine alıp koşuyor ertesi 2 gün bol karbonhidrat yüklenip interval denen koşulardan 30 dk yapıyordum...

yalnız haftanın 5 günü dinlenmeden çıktığım bu koşuları havanında sıcak olması ile rahat geçiriyordum sanırım..

araya dinlenme koyarak devam etmem lazım sanrım 3 gün koşup 2 gün dinlenmeyi planlıyorum..

bağışıklık için dediğiniz gibi c vitamini + çinko alıyorum...başka nasıl desteklenebilir bağışıklık acaba?

evim koşu alanına 10 dk yürüyüş uzaklığında...ter üstümde kurumadan hemen giderim sanrm..

4. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Aslinda yag yakma donemindeki kardio calismalari icin haftada 4-5 defa calisma ideale yakin. Kas kaybini minumuma indirmek icin sabah kalkar kalkmaz ilik bir bardak meyva suyu icip (kan sekerini normal duzeye cekmek icin) yaninda amino asit alinabilir. Antreman sonrasi icin de yine protein destegi ve seker yerinde olur. Bagisiklik sistemi icin iyi yemeniz yeterli, mesela ogunlerinize yesil biber ekleyin (Antioksidan ve tahmin edemeyeceginiz duzeyde c vitamini).

Yalniz, eklemleri de desteklemenizi tavsiye ederim. Joint complexler satiyorlar onlardan akliniza yatan birini alabilirsiniz. Hemen hemen hepsinin icinde glucosamine + chondiritin + msm var. Bazilarinda hydraulic acid ve bir kac ivir zivir daha oluyor. Boyle bir destek yogun kardio donemindekiler icin bence ideal. Bunun yaninda, isinma, soguma ve ozellikle esneme hareketlerini hakkini vererek yaparsaniz hem bir cok sakatligin onune gecersiniz hem de kosu sonrasi dinlenme sureniz kisalir.

Kisin kosarken baslarda nefesiniz kesilir, tempoyu onun icin bastan dusuk tutup vucut kendini iyice hazirlayinca (10 dakikalik bir sure), intervaldaki yuklemeleri yapmaya baslayin. Simdilik aklima bunlar geliyor. Kar altinda kosmayi seven biri olarak kisin yapilan kardiolari destekliyorum :).

5. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    tekrar teşekkürler .)

antioksidan olarak yeşilçay ve nar suyu içmeye özen gösteriyorum...çok etkili oldukları birçok makalede geçiyor.biber konusunda haklısınız kırmızı yeşil hangisi olursa artık gerçekten işe yarıyor...

bi de bazı yerlerde c vitaminin yapay olanı işe yaramıyor diyorlar ama ne kadar doğrudur bilemicem artık..

eklem konusunu iyi hatırlattınız valla...benim sol diz kapağımdan sürekli çıt çıt sesi gelir çömelince...ama hemen ısınır....hemen ısındığı gibi hemen soğur yine çömelince acısız bi çıtlama sesi gelir .)

squat çalışırkende katır kutur sesler gelmişti geçen kasıklarımdan.....bi de o kadar ısındırmıştım...

çinko ve omega 3 ün eklemleri güçlendirdiğini bi yerde görmüştüm...yani bi ürün vardı içinde bunlarda vardı...ama sanırım çokta etkili değiller...
    doğal yoldanda almak çok güç anlaşılan...vücut kendi bu glukozamini üretiyormuş ancak baya yetersiz sanırım...bu üretimi arttıracak bişey de nette araştırdığımda bulamadım...

glukozamine baktım nette ama çok pahallı ya :S ....hardline marka buldum kangurum da
    http://www.kangurum.com.tr/kangurum...76&name=GLUCOSAMINE+CHONDROITIN+MSM+60+TABLET

sizce nasıldır günde 1 tablet kullansam bundan ??

1 saat koştuğum zaman aslında zorluyor beni...sol diz kapağımın üstü ağrımaya başlıyor...duruyorum sonrada..

6. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Marka tavsiye edemeyecegim, kendim animal serisinden bir seyler kullaniyorum, daha once GNC'de kampanyaya denk gelmistim iki alana bir bedava gibi, o zaman glucosamine'le msm'i ayri ayri almistim. Bir defa da osteo super joint complex diye bir sey almistim, sanirim 50 dolar civariydi. GNC'nin joint complexi fena degil diye duydum, biraz pahali ama 3-6 ay arasi gidiyormus. Forumda arama yaparsaniz linkleri bulabilirsiniz.

Eklem sivisindaki tukenme icin keten tohumu yagi tavsiye ediyorum gunde iki kasik. Ben sakatlandigim zaman cok faydasini gormustum. Kalori sorununuz yoksa sabahtan alinabilir. Yalniz, tadi rezalet, uyarmadi demeyin ;).

7. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    super hornet, aynı rahatsızlık bende de var tam sol diz kapağımda ve evet senin ki gibi çömelince ve falan squatta bayaa güzel çıtlamalar duyuyorum. Son 1 aydır civarı Glucosamine, Chondorin, Msm(umarım doğru yazmışımdır) içeren bir ilaç kullanıyorum ama ne çıtlama geçti nede koşunca oluşan ağrı. Bunun üzerine doktora gittim. İnsanların kemik yapılarının mükemmel olmadığını genetik nedenlerle kusurlar içerdiğinden falan bahsetti, seninki de öyle bir durum olabilir dedi ama anlamak için MR çektir getir dedi. Daha MR a gidemedim.

8. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    bende koşu değilde kardiyo amaçlı haftada 2-3 gün 40 dk non stop bisiklet sürüyordum,kış gelince bu biraz zor hale geldi,neler önerirsiniz kışın bisiklet kullanımı için ?
    birde merak ediyorumda 30 dk koşumu yoksa 30 dk bisikletmi daha fazla kalori yaktırır ?

9. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    bu sorunu cevaplardım ama non stop gibi devşirme kelimeler kullanıp dünyanın en harika dili Türkçe'yi baltalamasa idin.....üzgnüm...

purulence bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş