Kışın Kardio Yapsam mı Yoksa Kütleyemi Gitsem?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve CENTAUR tarafından 28 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. CENTAUR

CENTAUR Guest

Son bir haftadır yeni programıma cardio ekledim, ekmeği çok çok azalttım, hatta bağzen hiç yemiyorum ama pilav makarna ile karbonhidratı tedarik ediyorum, çok sık ve az öğün yiyorum günde iki sefer omlet(sabah6,öğleden sonra veya antremandan hemen sonra 4 yumurta) bu diyeti ise bir aya yakın yapıyorum, etiydi,sütüydü peyniriydi iyi dayandım proteine şekeri yağıda kestim karın egzersizlerine son 45 gündür özen gösteriyorum diyeceğim yağlarımın azaldığını veya sıkılaştığını görüyorum, karnım düzleşmeye başladı boy 1.75, kilo 78 (son bir ayda iki kilo aldım ve son iki aydır bacak çalışıyorum temmuz başından beri bacak çalışmıyordum) bir buçuk seneyi geçti başlayalı, bir ay dışında hiç ara vermedim, kol sıcak 40, soğuk 39 ama bu değerler arada bir değişiyor yakın zamana kadar sıcak 41 soğuk 40 ölçmüştüm yani arada biryerde geziniyor, diğer bölgeleri ölçmüyorum yazsamda kesin bir yargı oluşturmaz kanısındayım isterseniz daha ayrıntıya girerim

1. gün. Göğüs tek,
    2. gün. kardio mide,
    3. gün. Omuz Sırt,
    4. gün. kardio mide,
    5. gün. Biceps Tris.,
    6. gün. kardio mide,
    7. gün. Bacak tek
    Dinlenme günü yok
    (kardio:45 dakka tempolu koşu)
    Şeklinde programa başladım(isterseniz daha ayrıntıya girerim) . Ha peki sorunun ne diyceksiniz:

Zaten şu anda gelişimim çok yavaş ve durağan gidiyor, hem yağ yakmak, hemde kas gelişimini durdurmamak istiyorum bu konuda şüphem var, define ve estetik görüntüye en yakın zamanda kavuşmayı düşünüyorum, beni yönlendirecek çok tecrubeli birisi yok, tavsiyelerinizi ve görüşleriniz merak ediyorum, acaba haftada 3 gün kardio yapmak kas kaybı oluşturur mu yorumlarınızı çok merak ediyorum

Şimdiden teşekkür ediyorum

Selamlar.

2. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Beyaz ekmek zaten hem saglik yönden hemde bodycilerin gidasi yönden iyi degil. kepekli ekmek yemeli ve hacim de ekmek kesilmemeli. Kis aylarinda hacime gitmek cok iyi. Ondan cardio yapmakda kötü fikir degil. Cardio deyince insanlar hemen zayiflayacagini düsünür. Cardio demek aslinda kalbi iyi calistirmak demek. Haftada bir kere 20 dakika cardio yapmak cok iyi. Fazlada yapmaya gerek yok bence. Ben sana haicmlenmeyi tavsiye ederim. Yaza dogruda kendini forma sokarsin ;)

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Teşekkür ederim, cardio yu 20 dakikaya indirsek, ve haftada üç gün olsa veya iki gün, haftada üç gün dinlenme fazla olmaz mı sence yoksa azmı

Birde şu var, antrenmanlarım çok sert oluyor acı olmadan içim rahat etmiyor, mesela göğüs ve triseps gibi bölgelerde 2-3 gün feci ağrılar geçmiycek şekilde çalışıyorum (diğer bölgeleride iyi zçalışıorum ama bu bölgelerde daha çok ağrı oluyor) çok ta fazla setli çalışmıyorum mesela göğüste temel egzersizlerde 3-4 seti geçmememe rağmen set arası azdinlenmemden, ağırlıkta ve tekrarda hep sınırları zorlamamdan dolayı belkide az protein almamdan dolayı ağrılar uzun sürüyor buna da kafayı taktım bu sıralar

Şu sıralar supplement kullanamıyorum tamamen duygusal sebeplerden dolayı ;)

Saygılar

4. noble_man

noble_man Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    abi vücudundaki ağrıları önemsemelimisin bence.ama dediğin gibi ağrılar supplement kullanmamaktanda olabilir(protein eksikliği).bence supplement kullanmasanda protein alımını arttırmaya çalış.
    aynı sorunu benim bir arkadaşım yaşıyordu.şimdi geceleri yatmadan 5 tane amino alıp yatıyo ve sabaha ağrı fln yok :)

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

Şu var ki ağrılar haddinden fazla ve çok uzun sürüyorsa bu kas yıkımına işarettir.

Teşekkür ederim, aslında bende amino kullanırken toparlanma çok kısa sürüyordu galiba yumurta beyazına biraz daha yüklenmek lazım karbonhidratı da arttırmadan kuvvet ve enerji sınırlı oluyor her zaman pilav makarna evde pişmez, kepekli ekmek daha çok elimizin altında, böyece olay basıt bir matematik hesabı gibi oldu :)

Bu arada proteinden bahsedince Herkesin Mübarek Kurban Bayramını Kutluyorum :)

6. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Kas agridigi zaman bu suna isarettir. Kaslar acikmis agliyor. Hemen kaslarin gidasi olan protein ve karbonhidratlari alacan. :D

Haftada 3 kere cardioya hic gerek yok. Ben senin yapini bilmiyorum. Belki cabuk kilo aliyorsun ve yaglaniyorsun bilmiyorum. Öyleyse cardioyu haftada ikiye cikaravilirsin. Bak en güzel söyle olur.

1. gün Hardcore bodybuilding 40 dakika
    2. gün Cardio 20 dakika
    3. gün Hardcore Bodybuilding 40 dakika
    4. gün Dinlen
    5. gün Hardcore Bodybuilding 40 dakika
    6. gün Cardio 20 dakika
    7. gün Dinlen

------ tekrar bastan

7. CENTAUR

CENTAUR Guest

Tamam aynen dediğin gibi yapacam o zaman teşekkürler

Saygılar.