KİCKBOKSDA BACAĞIMI KIRDIM LÜTFEN YARDIM

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve boks tarafından 23 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    16 yaşındayım abilerim yardım edin. dün akşam kickboks maçında attığım tekmenin rakibin dizine gelmesi sonucu sol ayak tarak kemiğim kırıldı. dün akşam yere basamıyordum bugün ortopediye gittik hastanede röntgen çektiler kırık olduğu anlaşıldı. benim anlamadığım nokta doktor hiç el sürmedi ayağa normalde kırıklarda kendi eliyle düzeltiyorlar diye biliyorum çünkü,, direk pansuman odasına yönlendirdi alçıya almaları için.

doktor 20 gün sonra tekrar gelin dedi. en az bir ay alçıda kalacakmış çıkarıldıktan sonra fizik tedavi görecekmişim.
    moralim iyice alt üst oldu. sakat kalma gibi bi durumum var mı?

iyileşme sürecini hızlandırmak için nasıl beslenmeliyim?

2. x10.

x10. Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim benim geçmiş olsun yav. ben de kick box yapıyorum model çalışırken kaval kemiklerimiz çarpışmıştı bi arkadaşla çarpışması bile bi kötü. spor hayatın daha bitmedi ama kemiğini kırdığın için korkup maçlara çıkmayabilirsin ya da kick boxu bırakabilirsin. kemiğin iyi kaynarsa bi sıkıntı olmaz başka bi spor yapabilirsin ben de 16 yaşımdayım sen de. kemik iyi kaynar zaten ama bi dahakine dikkat et. GEÇMİŞ OLSUN.

3. ßeast

ßeast Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Benim de kırılmştı.Sağ ayak-tarak kemiğim kendiliğinden kaynadı bi süre ağrı yapıyordu şimdi hafif yamukluk var dokununca hissediliyor ama sorun olmuyor ağrı falan yok.Kontrollü şekilde kaynamadığından dolayı biraz çıkıntı var ve bi yere çarptığımda baya bi acı veriyor. Ama sen doktora gitmişsin alçıya alınmış. Büyük ihtimalle sorun olmayacaktır.Sadece iyileşme süreci zaman alabilir.Sonrasında spor hayatına devam edebilirsin.

4. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    cevaplarınız için sağolun. ilerde yürümemde ve tekme atmamda bi sorun olur mu?

5. HergeleSefa

HergeleSefa Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Hocam öncelikle geçmiş olsun. Sorduğu soruya en sağlıklı cevabı doktor verecektir.

6. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    hocam bugün hastanedeki yoğunluktan ötürü doktordan pek net cevap alamadım ben içerde alçı oluyordum abime 1 ay sonra fizik tedaviye başlayabilir gibisinden birşeyler söylüyordu.

7. HergeleSefa

HergeleSefa Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Abin sormamış mı kick boks'a devam edebilir mi diye? Sen şimdi bunu düşünme zaten, alçıyı çıkarmaya gittiğinde sorarsın doktora.

8. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeş bende 17 yaşındayım ve 7 aydır kickboks-muaythai yapıyorum. Kaval kemiği kırılınca iyileştiğinde eskiden daha sağlam oluyordu fakat bu tarak kemiğinde geçerlimi bilmiyorum. Ama bende tarak kemiği kırılan çok insan var. Bende uzun bir süre o ayakla koşarken zorlanırsın tekme atamassın ama bana kalıcı birşey gibi gelmiyor.

9. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    hocam bilmiyorum şuan sağlıklı düşünemiyorum sanırım. moralim bozuk.

10. x10.

x10. Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim iyi kaynarsa hiç bir sıkıntı olmaz

boks bunu beğendi.
  11. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    konu güncel başka cevabı olan yok mu arkadaşlar?

12. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Çok geçmiş olsun.İyi bir ortopediste gidin endişelerinizden bahsedin kafanız rahat etsin.Sizi anlıyorum sakatlanmaların en yıkıcı tarafı psikolojiktir.

Sayfayı Paylaş