Kürek Kemiğimin Altı,Boynum,Omuzun,Kolum Sürekli Ağrı İçinde

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve pcked tarafından 17 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. pcked

pcked Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Hep sol taraf, kürek kemiğimin altı,boynum,omuzun,kolum sürekli ağrı içinde, ağırlık çalışmasından saatler sonra kürek kemiğimin altı ve boynum tutuldu, ilk gün buz kompres 2. gün sıcak kompres yaptım ama nafile 1 haftadır geçmedi.
    boynumu çok zorladım 2 hareketten biri bu duruma gelmeme sebep oldu.
    1)''Calf Raise'' hareketini uzun bar ağırlık altında yapmaktan (uzun bara ağırlık takılı, omuzların üstünde, ayak topuklarını kaldırıp indirmek) bu hareketi çok uzun zamandır yapıyorum fakat son zamanlarda aşırı derecede ağırlık yüklemiştim.
    2) Sehpada yatar vaziyette alına ve kafa arkasına ağırlık koyarak boyun hareketi yapmaktan(bu hareketi daha önce sadece 1 defa yapmıştım daha taze idi muhtemelen bu yaptı)
    bende boyun düzleşmesi ve boyun fıtığı vardı,tahmin ediyorum aşırı zorlamadan dolayı iyice ameliyatlık duruma getirdim.

Daha bitmedi, daha beteride var :) 2 gün evvel yine sıcak kompres yapayım diye ketıl'da su kaynatıp su torbasına boşaltım(kaç derecedir siz tahmin edin artık) ve boynuma koydum, oturdum pc başına, bu terbiyesiz su torbası bir patladı, elimle kaldırayım derken kafamdan boynuma boşaldı gitti, hemen soğuk suyun altına girdim, sonra direk hastahaneye, oradan yanık ünitesine 2. günü ağrı sızı kalmadı ama epey yanık var, hala spor yapmayı deneyeceğimde yanık terlersem iyice su toplar diye yapmıyorum.

Sayfayı Paylaş