kür önerileriniz

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve HeqpeH tarafından 8 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. HeqpeH

HeqpeH Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    19 yaşında boy 176 kilom ise 127 en azından bi 30 kilo verip vg ye başlamayı düşünüyorum. Sizce neler yapmalıyım nasıl kür önerirsiniz?

2. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    çok iyi bi kür var : k - d kürü açılımı : kardio & diet.

HeqpeH bunu beğendi.
  3. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle kardio ve dietten başka hiçbirşey yapma. Hatta çok ağır bir diyet bile yapma.

1.76 boyun ideal kilosu 75'tir. Hatta o bile kassız bir vücuda fazladır.

Burada görünüyor ki senin 50 kg fazlan var.

Sen bahsettiğin 30 kiloyu bile 2 ay gibi bir sürede verirsen vücudunda inanılmaz çatlaklar ve sarkmalar olacaktır.

Bir kere kesinlikle ağırlık çalışman gerekiyor. Kilo verdikten sonra sarkan deriyi yoplaman lazım.

Kiloları ise yavaş yavaş vermen gerekiyor.

Ben senin yerinde olsam 7-8 ayda 80-85 kiloya inmeyi hedeflerim.

Aksi halde üstünü çıkaramaz hale gelirsin.

Daha önce gördüm. Giyinik halde incecik duruyordu çocuk, soyunma odasına geldi, tişörtü çıkardı ve resmen göbek kısmı 2 kattı.

Belki izlemişsinizdir, Click diye bir film vardı. Adamın göbeğindeki yağı alıyorlardı.

İşte oradaki gibi bir hale gelirsiniz ve bu heryerinizde olur.

O yüzden kiloları yavaş yavaş verin ve kesinlikle ağırlık çalışın.

Belki 2 3 ay fazladan çalışırsınız; ama bu süre sonunda gerçekten istediğinize ulaşmış olursunuz.

HeqpeH bunu beğendi.
  4. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    sleepy +1. katılıyorum söylediklerine...

HeqpeH bunu beğendi.
  5. HeqpeH

HeqpeH Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yorumlar için teşekkürler fakat kilonun fazla olmasından dolayı cardio lar pek uzun süreli olmuyor ve çok yorucu oluyor diyet konusunda da bir ayda 3-4 kilo vermek ideal olanıdır fakat bi etkisini görmedikçe tüm hevesim kaçıyor ve psikolojim acayip derecede bozuldu bende kısa yoldan zayıflama yöntemleri aramaya başladım mate çayı fln önerdiler onu içiyorum ve sitede dolaşırken yulafı gördüm bgn aldım artık aşkam yemekleri yerine yulafı yiyeceğim önerileriniz veya görüşleriniz nelerdir?

6. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Sabır çok önemli. Ve sana tavsiyem 15gün boyunca aynaya bakma ve tartılma. Sadece programlarına sadık kal ve sabırlı ol, sonuçlarını alıcaksın.Vücudda 2 türlü solunum var. 1. Aerobic (oksijenli) 2. Anaerobic (Oksijensiz) Kilo verirken aerobic solunum dediğimiz oksijenli solumun kullanılır ve bu özelliğin antrene düzeyi önemlidir. Yani uzun süreli ve düşük şiddetli antrenmanlar yapmalısın.

Bunun açıklamasını da kısaca şöyle yapayım, hepimiz duymuşuzdur karbonhidrat,yağ,protein vücuttaki enerji kaynakları. Karbonhidratlar kolay parçalandığı, hızlı ve çok enerji verdikleri için 1.tüketici olarak vücut karbonhidratları kullanır. Fakat uzun süreli ve düşük şiddetli antrenmanlarda vücut birim zamanda daha az enerjiye ihtiyaç duyar. Bu düzey yağlardan karşılanabilir duruma geldiğinde vücut bu sefer yağları kullanmaya başlar ve amaca ulaşmış olursun, tabi sadece yağ kullanması mümkün değil ağırlıklı olarak yağ rezervelerini kullanırız bu şekilde. Fakat şu yanlışı yapanlar çok, çıkıyor koşu bandına, soğuk ve yorgun bi vücut olmadığı için açıyor en hızlısında koşmaya başlıyor, tabi bu koşu maximum 3dk sürüyor. Bu sürede tabi vücut hızlı şekilde enerjiye ihtiyaç duyduğu için anaerobic solunum kullanıyor ve sürekli karbonhidratları kullanıyor.Sonuç olarak bi anda vücutta inanılmaz bi laktik asit birikimi oluyor, ve buda bacaklarda yorgunluğa neden oluyor doğal olarak daha sonra yavaşlatsada 5 10dk dan fazla koşamıyor. Tabi asla amaca yönelik bir antrenman olmuyor bu yaptığı. Biraz uzun oldu ama ne yaptığında ne olacağını bilirsen yanlış yapmazsın diye bu kadar uzun anlattım.

Yani yürüyerek başla koşu bandına çıktığında ve ortalama %30 %40 tempoyu geçme.

Hedeflerini de kısa hedefler olarak belirle. Mesela ilk gün denedin maximum ne kadar koşabileceksin diyelim. 30dk koşabildin. 1. hafta 30dk koş. 2. hafta bunu 35dk ya çıkar. 3. hafta 40dk.... Bu şekilde çalışıp kondisyonunu arttırabilirsin ve çalışmalarında verim alırsın....

Ama Beslenmeyi ihmal ettikten sonra bu yaptıklarının hiçbi anlamı olmaz... Beslenmeyi sakın ihmal etme. 1tanecik yedim 1avuç aldım gibi kendini kandırmalardan kaçın. Zaten beslenme programına bağlı kalıp o azcık şeyleri yemezsen istediğin sonuçlara ulaşıcaksın emin ol.

HeqpeH bunu beğendi.
  7. alit

alit Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    seni çok iyi anlayabiliyorum bende o zamanlardan 2-3 kere geçtim. bir kere bu yazı unut düzenini bozmadan istikrarlı çalış. eliptik bisiklete ilk çıktığımda 2 dak. dayanamamıştım 2 ay sonra günde 60 dak yapıyordum koşu bandı ona keza. umutsuzluk seni zayıflatmaz. önce bir salona başla profesyonel yardım al biraz azim gerisi gelir.

HeqpeH bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş