Kötünün İyisi Yorumlarınızı ve Tavsiyelerinizi Bekliyorum

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve yaralisisman41 tarafından 13 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. yaralisisman41

yaralisisman41 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Yaşım 18 boyum 1.87 İlk fotoğrafı bu yaz çekilmiştim kilom 107 , ikinci fotoğrafı ise spora başladıktan 4 ay sonra çekildim kilom 85. Son 1 aydır bölgesel ağırlık çalışmaya başladım.Belin üst kısmında ilerleme kaydettiğimi düşünüyorum fakat o kadar kilo vermeme rağmen göbek çevremde gözle görülür bir değişiklik olmadı. Daha fazla kilo vermeli miyim yoksa kilomu koruyarak yağ oranımı düşürmeye mi çalışayım.Kardiyo ve ağırlık oranım ne olmalı. Yani bundan sonra nasıl bir yol haritası izlemeyeliyim? Tahmini olarak şuan yağ oranım kaçtır? Yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

2. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    En başta kardiyo ile birlikte mekik,şınav,barfix,squat,dambıl çalışman gerektiğini düşünüyorum,Vücudun hızla zayıfladığı için olsa gerek çok omuzların cılız ve karın altın çok sarkmış görünüyor yağ ve şekeri hayatından tamamen çıkartman ve protein hayatında olmalı mutlaka dikkat etmelisin ayrıca omuz,kol ve göğüs egzersizlerini toparlaman gerekli,squat çalış bir şekilde vücudunu disipline sokman gerektiğini düşünüyorum başarılar ;)

3. xbress70

xbress70 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Sarkmalar olmuş 22 kilo vermissin.vücudun böyle olmasi normal değil tabiki kilo verirken Belli ki bazı hatalar yapmisin ondan dolayı Ins anda hırs azim kararlılık sabır olduktan sonra yapamayacağı şey yoktur şimdi benim gibi yağ oranını düşürmen gerekiyor.

4. yaralisisman41

yaralisisman41 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikl degerli yorumlariniz icin cok tesekkur ederim. Yag oranimi dusurup belki bir 5 kilo daha vererek yoluma devam edicem. Bölgesel calismayi birakip temel egzesizlerle tüm vucudu 1-2 hareketle calistirip kardiyoyu mu arttirayim. Yoksa gogus biceps. // omuz triceps // sırt // bacak şeklinde haftamı bölgelere ayırıp daha agir calisarak kas oranimi arttirmaya mi calisayim. Yani acikcasi yağ yakimi konusunda nasil bi program izlemliyim?

5. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Günde kendine ayırdığın ilk saatlerde koşu yap,bisiklet çevir,takla at,squat çalış bir yarım saat vücudunu ısıt sonra kollar,omuzlar,göğüs,bacaklar,sırt,kanat,karın kaslarını mutlaka setler halinde aynı gün çalıştır kardiyo çalışmadan egzersizlere başlama vücudunu ısıtmayı unutma kendine ait 2 adet dambılın olsun ağırlık kapasitesi sana kalmış,hafta içi 5 gün kendini spora ayır 2 gün dinlen mesela kendine kardiyo,egzersiz,besin programı uygula dengesiz spor ve besin tüketme eğer vücudunu gelişmiş istiyorsan sıkı bir disiplin uygulamalısın vücuduna 6 ay gibi bir zaman da mutlaka pozitif sonuç alabilirsin bu sana kalmış başarılar ;)
    Alt link'de çok faydalı karın egzersizleri var
    http://www.uzmantv.com/evde-yapabilecegimiz-bel-ve-karin-egzersizleri-nelerdir

6. Sithari

Sithari Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    13
    İlk önce güzel kilo vermişsin tebrik ederim.Bence 3 gün ağırlık çalış (hacim için) 1 gün kardiyo yap(kalp sağlığı için). Kas yapmak kilo vermekten daha zor. Ağır çalış ki hacim kazan ,yemek düzeni clean bulk şeklinde olsun ve bu tarz çalışmayı uzun süre uygula.

7. yaralisisman41

yaralisisman41 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlar için teşekkürler program yazma aşamasında fikirlerin çok yararlı oldu sithari 4 günlük bir programa ihtiyacım vardı zaten dediğin gibi düzenliycem belki kas çalıştığım günlerde de 20 dakikalık ufak koşular ekleyebilirim kardiyo ve yağ yakımı amaçlı

bodykazm bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş