Köprücük kemiği kırığı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Yojesse tarafından 24 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Yojesse

Yojesse Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ocağın 7sinde köprücük kemim kırıldı bu kırık hakkında bilgisi olan var mı gecmiste yasayan falan spor yapmayı ne kadar süre etkiler

2. Hüseyin özbay

Hüseyin özbay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğrenci
    Sanirsam 3 sene gecti aradan hala kemigin kiriksa gece yatarken bi havluyu rulo sekline getir ve ustune yat saga sola donemessin zaten bu yuzden geceleri aglardim ismini unuttum ama doktor omuz bolgesine bez koyar onlarla asla oynama 3 sene gecti aradan ben spor yaparken hala acisini cekiyorum gecmis olsun hemen spora donmememi tavsiye ederim yada ust vucut calisma

3. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
  4. Hüseyin özbay

Hüseyin özbay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğrenci
    Hocam köprucuk kemigi kiriginda kol askidan ciktiktan sonra 20 gun cok yetersiz bi surec omuz kisminda oldugu icin yapilan en ufak bi hatada kaynayan kemigin tekrar eski haline donmesi munkun 3 sene oldu hala omzumda kirik belli oluyo barfiks cekerken omuz calisirken sinav vb hareketlerde inanılmaz agri giriyo acaba benim kemigim tekrar spor yaparken kaydi ondanmi agri giriyo die doktora gorundugumde doktorum cok tehlikeli bi yerimi sakatlayip aradan 3 sene gecmesine ragmen spor yaparken normalmis ben koprucuk kemigi kirigi sonrasi hemen 20 gun ardindan spora gitmeyi dusunemiyorum bile

5. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Tam olarak ne demek istediğini anlamadım , ama şöyle bir durum var.. Alçılı bölge için 20 gün ancak fizik tedavi süreci olabilir.
    alçı içerisinde kalan kaslarda atrofi meydana geleceği için , fizik tedavi özel kuvvetlendirici egzersizler ile önce kaslar arası gün dengesi sağlanıyor.
    Daha sonrasında çok hafif ağırlıklar ile spora geri dönüşler yapılabilir.

Benim sana tavsiyem bulunduğun ildeki var ise spor hekimine gitmen yönünde. İstanbuldaysan sana birisini tavsiye edebilirim..

Sayfayı Paylaş