Judo VS Wing Chun

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve PapillonV tarafından 28 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar bilenler bilir ben boks yapıyordum ama beyne olan zararını araştırdım ve yapmaya değmez olduğunu düşünüyorum artık ciddi kalıcı hasar birikiyor yumruk yedikçe, kariyer yapmayacaksam daha fazla boksa gerek yok dedim ve bıraktım sonuçta ring dışında bir sokakta dövüşmem gerekiyor onda da zaten 2 kişiyi indiririm sanırım daha fazla öğrenmeye gerek yok... Neyse bugün Ankara'ya taşındım burda imkanlar daha çok malum... Uzun zamandır Judo meraklısıyım boksu bırakınca judoya başlarım diyordum. Ama wing chun da aklımı çeliyor açıkçası hatta biraz düşününce neden Kraw Maga olmasın diyorum... sonuçta Kraw maga ve wing chun sokakta daha efektiftir. Ne dersiniz hangisini öğreneyim? Hepsini öğreneceğim ileriki yıllarda da sıralamaya karar veremedim. Bir de youtube da "Sağlam Dövüş" kanalında ki arkadaşları önerir misiniz wing chun için ? Judo önerirseniz de salon ve hoca önerisi bekliyorum :)

2. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Boks sandığın kadar zarar vermez. Yeğenim ilkokuldan itibaren hep boks yaptı, liseye gelince boks turnuvalarında iyi kötü başarıları oldu.
    Üniversite sınavında da sayısalda 300 küsuruncu oldu ve ODTÜ elektrik elektronik müh. kazandı. Aptallaşsa o Aptallaşırdı, okuduğu soruları bile anlayamazdı.

3. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    hocam 13-14 yıl boks yapmış bir tıp öğrencisi ile konuştum zaten ha deyince çıkmıyor hasar 40-50 yaşına geldiğinde güçsüzlük, kontrol kaybı, hafıza zayıflaması gibi çıkıyor ortaya

4. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Onu bilmiyorum tabi ,öyle bir kanıt varsa saygı duymak düşer bize:)

5. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Kendini koruduktan sonra hiçbirşey olmaz burda muhammed aliyi örnek alıacksan eğer son maçlarında çok darbe aldığı için o hale geldi.

6. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    yani sonuçta öyle yada böyle darbe alıyorsun hiç yumruk yememiş boksör yok en nihayetinde

7. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Çok darbe alırsan ilerde etkisini görürsün normal derecede alınan darbeden bişey olmaz. Judo vs yap boks yapamıyosan judo iyidir bende başlamayı düşünüyordum ama bişşeyler oldu başlayamadık.

8. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Sen bence hiçbirini yapma . sadece spor neden yapılır bunu araştır. Sokakta kavga ederken işine yaraması için bir spor yapılmaz. Adam bıçağı vurur asıl efektifin o olduğunu anlarsın. Sporu spor için yapın sokakta kullanmak için yapnayın

Darksafir2 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş