Jiu Jitsu vs Bodybuilder

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve smltncr tarafından 22 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    castorpullux,bende tam tersi bozokaydina katılıyorum çünkü fedor emilionko gibi bir adamın karşısında jiu jitsunun işe yaramayacagını düşünüyorum çünkü full kontak dövüşen bir adamın karşısında teknik bir hareket işe yaramayacaktır hele yerde yakın dövüşe girildiği anda cüsseli vg yapan birisi ufc tarzı bir eğitimi varsa rahatlıkla alabilir gibi jiu jitsu sporu yapanı..heleki gerçek bir ufc dövüşçüsü ile karşılaşırsa jiu jitsucu yenilir bence.. onun dışında vg yapan birisi zaten ağırlık kaldırıp poz vermekten başka birşey yapamaz ama ufc gibi bir eğitim aldıysa işte o zaman fark olur...

2. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    Şimdi bu tartışmada bir yanlış anlaşılma var.Vg nin dövüşü alacağını düşünen arkadaşlar için söylüyorum dikkatinizi çektiyse sürekli vg eleman için bir arkadaşımız push kick atsa alırdı demiş bir başkası biraz şu tekniği bilse kesin alırdı demiş.Buradaki tartışmayı hayatını vgye adamış standart bir insan üzerine yapıyorsak bu kişinin teknik bir bilgisi olmadığını varsayarak konuşmak daha doğru olucaktır.Bu tartışma tekniğe karşı kas kütlesi üzerine olduğunu düşünüyorum.Bu yüzden jiu jitsucuda biraz daha biceps olsaydı demek ne kadar komik olucaksa vg elemanda da biraz şu teknikden biraz bundan olsa diyerek yorum getirmek bence mantıksız.

Castorpollux güzel bir noktaya değinmiş, bir vgci bu iş birini alt etmek dövmek yada yenmek bilinciyle yapıyorsa zaten bu tamamen farklı bir tartışma konusu.Üstelik bence dövüş sporları hariç vgci kimi döver kimi dövemez diye bir tartışmaya girilmesi bile son derece hatalı.Bunu hararetli biçimde savunursanız o zaman bilinçaltınızda bu işi güçlenip kavgada üstün gelmek için yaptığınız sonucu su yüzüne çıkar.Buda öncelikle kendi yaptığınız spora hakaret etmeniz ikinci olarakda sokaktaki insanın vg üzerine yapılan saçma sapan yorumlarınada malzeme vermiş olursunuz.

Bunu savunan arkadaşlar için söylüyorum tabiiki belli bir fiziğe sahip olmak insana güven verir,karakter yapınıza bağlı olarak değişimden sonra daha çok sakinleşebilir yada agresifleşebilirsiniz bu olağandır.Bu güven sizi normalde girmiyeceğiniz tartışmalara girmenize ve kavga sebebi yaratmanıza yol açabilir.Evet teknik yada gücü olmayan sokaktaki adamı yüksek ihtimalle alt edilebilir.Ama o kişi yıllarını dövüş sporlarına vermiş bir kişi ise ders alan siz olursunuz.Ben bir dövüş sporcusu olarak her hafta sayısız tekme yumruk atıp maç yapıp birebir olası bir dövüşü simüle ederken hayatında 1-2 kez kavgaya karışmış öyle böyle almış ve bu güvenle konuşan bir kişinin tadsız bir ders alması kuvvetle muhtemel kimse kusura bakmasın.Ben tam bir VG olsam bırak kimi döverim kimi dövemem tartışmasını kesinlikle vgnin adının kavga dövüşle yanyana durmasını dahi istemezdim.Bu bir sporsa bunu sağlık için yapıyorsan bunu kendin için yapıyorsan bu böyle olmalı.

castorpollux bunu beğendi.
  3. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    dövüş teknikleri fazla abartılıyor bence...istanbulda sat komandosunu 15-16 yaşında tinerciler bıçaklıyarak öldürdüler...sokakta çok değişik şeyler geçerlidir,ringte ise başka şeyler...ringte öldürülme ya da bıçak silah çıkacak korkunuz olmaz direkt dövüşürüsnüz...sokakta ise 3-4 kişi etrafınızı sarınca teknik falan kalmaz Allah ne verdiyse başlar,yani güç,cesaret devreye girer...ringte yapılanlara sadece gösteri gözüyle bakıyorum ben....

4. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut geliştirmeyi kimin yaptığıda önemli tabi genetik olarak güçlü biri body yapsa başka olur aynı kas kütlesine sahip iki kişinin güç dengesi çok farklı olabilir..ama vücutlu olup dayak yemekte utancı ikiye katlar..

5. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Tek başınada vücut geliştirmekte bir işe yaramıyor ki(yani son model bir arabayı kullanamayan birinin eline versen ne fayda eder ama usta bir ralliciye ver külüstür bir hacı muratı o arabaya tur bile bindirir.)
    Bu vücut geliştiren adamın çok iyi bir boks tecrübesi olsa vücutla birlikte ortaya tam bir dövüş makinası çıkabilirdi.

6. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Kutlukan ringte yapılanlara gösteri gözüyle bakıyorum yazmışsın burada kavgada ne avantaj sağlardan bahsediliyor yani biri bıçak vurmuş falan değil sen şimdi taysonun badr harinin oscar dela hoyanın gidip normal insanların takıldığı kahveye gidipte dayak yiyeceğini düşünebiliyormusun izle nuh demircan 3-4 kişiyi nasıl indirdi..hiç şüphen olmasın selçuk aydın gelsin sizin semtteki herkesi istisnasız döver emin ol dostum..boşuna mı spor yapıyorlar ne kadar dayanıklı onlar biliyormusun sen normal bir insanın yumruğu etki bile etmez onlara demir gibi karın kasları bitmek bilmeyen enerjileri güçleri dayanıklılıkları sen bunları nasıl es geçersinde normal insanla bir tutarsın en başta nefesin yetmez mücadeleye güreşçileri düşün yani tabiki ben profesyonellerden bahsediyorum yoksa korkaksan boksör olsan ne yazar...yoksa dersek bu adam bunu bıçakladı 3 kişi şunu dövdü hiçbirşey işe yaramaz boksör olsan bir kafada işin biter falan bunlar başka şeyler...ufc şampiyonlarını düşün adamlar o işten para kazanıyorlar yoksa git sok emaneti bak kasları işe yaramadı de o konu başka teke tek dövüş o zaman anlaşılır..

Son düzenleme: 30 Ekim 2009
  7. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    o zaman mike tyson badr hari neden koruma ile geziyor onuda açıklarsan sevinirim okaan süper dövüşcü bunlar ok tamam Türkiye de 3-4 ameleyi dövmek için çok spor yapmana gerek yok o da ayrı konu...Selçuk aydın falan demişin alakasız şeyler yazmışın yok semte gelse dovse çocukca şeyler bunlar ben fikrimi yazdım sende yazarsın olur biter....Kavgada kimin kazanacağını kimse bilemez,sadece bu tip spor yapanlar ne hikmetse fazla abartıyorlar takıldığım konu o...

8. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    kutlukan tabi senin dediğinde doğru birisi boks antrenmanı yapıyor diye herkesi dövecek diye bir şey yok ancak bazı şampiyon profesyonelleri ayrı kefeye koymak lazım..

9. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    ya bu adam baya boşmuş o kadar kası nası kullanamadı hayret yani hiç olmadı adamı tutup sallasa bari ben bruce lee hastasıyım onun vücudu çok kaslıdır ve esnektir biliyosunuz dünyanın gelmiş geçmiş en iyi dövüşçüsüdür dövüş için kasta lazım bilgi de esneklik te refleks te dayanıklılık ta tecrübe de yürek te şimdi bi kere siz bi kaslı adama karşındaki 15 yıllık dövüş ustası deseniz o adamın yeneceği varsa da yenemez korkudan sürekli bişey bekler siz 20 kişinin karşısına bruce lee yi koysanız adamların dövüceği varsa da dövemez çünkü hepsi tedirgindir ya bana vurursa diye yüreksizlik bu gibi durumlara deniyo

10. drazor

drazor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    body building yapmanın bence kagaya pek bir yarar yok en önemlisi yürek, dayanıklılk ve ofkedir bide insan soğuk kanlılğnı korursa ona pek birşey olcağını sanmam ama kavga en son caredir ama bu ülkemizde ilkk care olarak görülüyor ve haliyle bende dahil buna merak sarıyoruz

saygılar

manhood bunu beğendi.
  11. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    çok doğru buna merak sarma mecburiyetinde gibiyiz çünkü artık her yerden pislik çıkabiliyor üzerinde 4-5 çeşit bıcak taşıyan insanlar var zaten onlar bıçağı çektimi artistliğine deil sokmaya çekerler yani bıcağı gördün mü 3-5 saniye sonra bıcağı içinde hissedersin yani artık kalleş çok bu devirde eskiden bıçak olsa bile çekmezlerdi şimdi....:(

12. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    ROYCE GRACIE şu adamı bir araştırın inanamayacaksınız dev gibi adamları perişan ediyor 1 gram kas yok adamda https://www.youtube.com/watch?v=Wd583xhgjPE tabi daha bir ton videosu var inanılmaz gerçekten..birde Renzo Gracie var oda müthiş jiu jitsu gerçekten işe yarıyor galiba acaba nasıl antrenman yapıyorlar..

13. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bahsettiğin adamın çok pis bir dayak yediği videosunu izledim dademin:)

mondas bunu beğendi.
  14. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara

Benim favori dövüşçümdür Royce Gracie... Youtube'da gezindiysen birçok videosu içinde birçok videom vardır... dövüş dünyasında bir efsanedir...
    zaten aynı ekolün dövüşçüsüdür, Pedro Sauer...

Royce Gracie'nin ağbeyi Ricson Gracie'nin kayıt dışı 400 dövüşünün 400'nü kazandığı söylenmektedir... (bununla ilgili bir forumda tartışma)
    MMA kayıtlarında da yaptığı 11 karşılaşmanın 11'nide kazanmıştır...
    Böylesine efsane bir ağabeye (hoca'ya) sahiptir...

Brezilya'da Vale Tudo (kural yok) müsabakalarında dövecek-karşılaşma yapacak insan bulamadıklarndan UFC'yi kurup tüm dünyaya BJJ'yi tanıtmaya karar vermişlerdir...

UFC'de sizinde söylediğiniz gibi hem iri-güçlü-kaslı hem de profesyonel dövüşçüleri bir zavallıya çevirerek, BJJ'yi dünyada popüler hale getirmiştir... (fbi teşkilatı çalışanlarına ders vermeye başladılar, NewYork polis teşkilatında eğitim vermeye başladılar.)

ortada Rickson

Rickson Gracie video

okaaan bunu beğendi.
  15. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    costorpollux çok teşekkürler değerli araştırman vrve verdiğin bilgiler için ne dövüşçüler varmış haberimiz yok şu anda tvde izlediğimiz hayran olduğumuz dövüşçüleri duman eder bu adam şaşkınlık içinde bende hayran oldum o 2 dövüşçüye herkesin tanımasını isterim..

castorpollux bunu beğendi.
  16. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    bence o kadar iyi değil yaw yani yağlı güreş gibi :D dövüş sitili bence o kadar herkesi duman edicek bir adam değil siz hiç tony jaa videolarını seyrettiniz mi bi seyredin sonra karar verin

17. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    şaka mı yapıyorsun ciddi mi anlamadım?

hayır bahsettiğimiz dans ve şov programı olsa evet haklısın :) bu adam bir aktör kendi çapında, filmlerde sırtındaki ipi ile, dayak yemek için ücret almış dublörlerle çalışıyor...

18. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    yaw ne diyosun sen yaw bu adamın daha sırtına ip değmedi film çekerken filmlerini nasıl çektiğini gösteren videolar var ben sana diyim yani o zaman bruce lee nin hiç bi şeyden çaktığı yok bi yumrukta adam seriyo ama o dünyanın en iyisi :Dhem videolarını seyretmeden karar verme hiç bi filminde yaptığı hareketler sırtta ip ile yapılacak hareketler deil

19. mamossa

mamossa Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yemek yemek
    Yer:
    Albania
    vg ci kütük gibi sadece kas yapmış belkide hayatında hiç dövüşmemiş,insan bi yumruk atma tekniği felan öğrenir resmen güreşti.bence o vücutla yuh yani

20. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    tamam onu geçtim peki dayak yemek için ücret almış oyuncular hakkında ki yorumunuz nedir? :evil:

manhood bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş