Jiu Jitsu vs Bodybuilder

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve smltncr tarafından 22 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Yorumlarınızı bekliyorum :)
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=ho2MUZBtAwM[/YOUTUBE]

Son düzenleme: 22 Eylül 2009
    Raish bunu beğendi.
  2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Görüntü kalitesinin dışında video güzel sayılır.. Ama vg'ci diye koydukları adamda hayatında hiç kavga etmemiş bence daha önce.. Hani olabileceklerin en kötüsünü seçmişler.. :D

3. Raish

Raish Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    goruntu kotu ama basarili bi video ben stress oldum onlar dovusurlerken:D

4. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Birazdaha sağlam bir vg olsa sonuç daha farklı olabilirdi sağlam demekten kastım bir kaç tekniği olsa .Bence dayak yiyen vg olsa bile olsa jiu jitsu yapanda bayağı bir ezildi.
    Bu arada adamda siyah kuşak yani hiçbir teknik bilmeyen birine karşı bu kadar zorlanması vg lerin hafife alınmayacak olduklarını gösterir. :)

Ocensers bunu beğendi.
  5. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    Ben yere düştükleri anda vg ci gitti dedim ama jiu jitsucu adamı tam kilide alamadı yada adam aldırtmadı yoksa direk pes die yere vurdurması lazımdı bi eklemini gidemeyeceği yöne gitmesi için ısrarlı davranarak :)

6. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    C:/Windows
    Kilit?

Dövüşcü de iş yoktu... Vücut geliştirici de ondan beterdi... Ama samimi söylüyorum bu haliyle dahi vücut geliştirici bence iyi dövüştü, arkadaşlar teknikten söz etmiş, ben sadece şunu söyleyebilirim en azından vgci bırakın derin tenikleri, yumruk atmayı bilse dövüşü alırdı...

7. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    Kilit demek rakibi hareket edemeyecek hale getirmek vücüdunu etten bir kafes gibi kullanarak eklemlerini oynatmasına izin vermemek bu arada boyun kol yada bacağı ters yönde bastırarak rakibi saf dışı etmek.Adam jiu jitsu yaptığı için öyle çok tekme yada yumruk atmasını beklemek yanlış olur öncelikli amacı rakibi yere düşürmek için yaklaşıcak kadar sersemletmek.En büyük avantajlı olduğu nokta yerdeki dövüştür.Ama adamda nedense yerde çok etkili olamadı.

8. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    C:/Windows
    Anladım ama zaten sonuçta rakibi bir vücutcu... Bu kilit olayı zor gibi geldi bana...

9. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Jiu jitsu tekniklerini araştırmanı öneririm. Adam bütün vucuduyla kolunu yakalamış pazunla ne kadar kaldırabilirsin ki ? Üstelik adam kolunu beliyle falan çekiyor + bütün vucuduyla kuvvet uyguluyor. Ayrıca şunuda es geçmemek lazım. Ne olursa olsun iki insan arasındaki fark hulk ve karınca arasındaki fark gibi değildir. Artı adam güreş gibi bir dalla uğraşan bir insan yani vgciye göre güçsüz ezik sayılmaz. Ben Wing Tsun'a başladım yer güreşi yapıyoruz son 15-20 dk boyunca. Bi gün boynumdan feci halde yakalanmama rağmen bacağından yakalayarak dizinini sağa doğru büktüm rakibimin bacağını kastığını hissetmeme rağmen ittirirken hiç bir karşı güçle karşılaşmadım. neden ? çünkü dizini doğrultucak bir kası yok vucudunda her insanda geçerli. olsa bile parmak kası gibi kalır. Sonuçta göğüsümle kollarımla omzumla ittiriyorum ordaki kas ne kadar tepki verebilir ? Hoca ayırdı fark edip sakatlık çıkmadı. Her zaman söylemişimdir güç mutlaktır fakat teknik sonuca götürür.

10. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Vg nin beli ve bacakları birazdaha güçlü olsa o pozisyonda adamı kaldırıp yere çarpabilirdi.
    Bu arada bunu izledikten sonra normal bir insanla vg nin kavgasını düşünmek bile istemiyorum adamı öldürürdü herhalde.

Son düzenleme: 24 Eylül 2009
    Sedif bunu beğendi.
  11. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    kendisinden 45 kilo fazla birisiyle (hemde vgci) bu şekilde boğuşabilmesi inanılmaz. jiu jitsu işe yarıyor. :)

Sedif bunu beğendi.
  12. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Vücut geliştirme tek başına fazla bir işe yaramıyor.Adamın vücut var ama kullanmasını bilmiyor.

13. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    kontrolsüz güç güç değildir.
    vg'ci ne kadar güçlü olursa olsun elindeki gücü kullanamadı
    ama Jiu jitsu'cu sınırlı olan gücünü en iyi şekilde kullanıp karşısındakini yendı hemde karşısındakinin ondan 30 40 kilo fazla olmasına rağmen

14. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    bu videodaki vgci hakkaten bos saglam bi vgci saglam bi push kick cekse ve tuttursa jui jitsu cu kendini kaybeder:)

15. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Vücutcu ynalış yaptı başta bekledi onun yerine jiu jitsucu'yu güreşip çok rahat alt edebilirdi bence gücünü kullanıp hele yere yatırdığında gayette yamulturdu bu adamı ama işte..bas rutten'i ve ufc'yi bu yüzden seviyorum :) Bas Rutten gibi bir adam ne jui jitsu dinler birşey..Ama vücutcu birisi kavga etmeyi bilmiyorsa kasları işe yaramaz..yaramasında zaten kavga etmek neyimize bu spor görsel bir spordur kimse incitmek,yaralamak maksadı taşımıyor zaten vücut geliştirmeyi zor yapanda bu disiplin..

16. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Şu an Moskova'da senede 2 kez, Rings World Heavyweight ve King of Kings Championships, the World Heavyweight ve Heavyweight Grand Prix Championships ve the World Alliance Heavyweight Championship, Pride şampiyonu ve ESPN, Sherdog, Full Contact Fighter, MMA Weekly, ve Nokaut tarafından son 6 yılın en iyi dövüşçüsü kabul edilen Fedor Emelianenko'nun ground and pound olarak özeteleyebileceğimiz rakibi yere düşürüp yer dövüşüne devam etmek olarak üzere özetleyebileceğimiz ama ji-jitsu'dan daha sert olan teknik eğitimleri veriliyor. Kurslar 1 ay sürüyor. Video'daki vücut geliştirmeci sporcunun asgari miktar yer dövüşü bilgisi olsaydı rahatça kazanırdı.

17. memet12

memet12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ufc dıe bıse var bu ju jıtsu teknıklerıyle yapılıo aır sıklettekı adamların badıcıden farkı olmadıını dusunuorum :) kımbo slıce ı ızlemenızı tawsıye ederım ;)

18. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Kimbo Slice UFC'de tutunamadı 15 saniyede Seth Petruzelli'ye yenildi..eskiden Bas Rutten çok iyidi o dirsek vuruşu national geography'de test edilmişti bir insani öldürecek güçte bir kuvvet uyguluyordu :) bozokaydin'in bahsettiği adamda çok çok iyi..

19. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Bu videodaki olayı canlı şekilde gördüğümü söyleyebilirim :) jiu jitsuda temel prensip enerji harcamamak ve düşmana enerji harcatmaktır. bir jiu jitsu kullanıcısı rakibini en kısa zamanda yere düşürmeye bakar çünkü jiu jitsunun güreş teknikleri çok ileri , dövüş teknikleri çok geridir. kişiyi yere aldıktan sonra jiu jitsucu her zaman sakin olur. rakibinin onu boğmaya çalışmasını , tutup savurmasını , sıkışırmasını yani onu alt etmek için debelenmesini zevkle izler ve her zaman rakibinin hamlelerine karşı yine onun vücut ağırlığını kullanır.

bilmiyorum burada izmir pirinç centerda erdoğan hocaya gitmiş olan varmı. yaklaşık 2 sene önce kış ortasında Amerika'dan 2 adet deniz piyadesi geldi. Bu adamlar jiu jitsu eğitmeniydi. bizde ninjitsu çalışıyorduk. bize jiu jitsu öğretmek üzere geldiler. erdoğan hocanın oğlu , Alper abi uzun süredir jiu jitsu çalışıyordu. Amerikalılardan yanlış hatırlamıyorsam Mike ile bir müsabaka yaptı. Mike 1.98-2m boylarında , sorduğumda yaklaşık 120-130kg olduğunu söylemişti. Alper abi yaklaşık 1.75 boylarında , 75-80kg idi. hepimiz yerde Alper abinin Mike'ı sadece ayaklarıyla havaya kaldırıp başının üstünden geriye fırlattığını , Mike'ın Kaleci volkan gibi havada asılı kaldığını kabak gibi gördük. zaten sonra bir kaç gün gelmedi Mike :)

20. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Kullanılan teknik Jiu-jitsu değil daha kapsamlısı olan Brazilian jiu jitsudur... Bu dövüşçü o siyah kuşağı takabilmek için minimum 10 yılını vermiştir... kuşak geçişlerinin en zor olduğu dövüş disiplerinden biridir BJJ. ( Pedro Sauer üstelik 2.dan siyah kuşak sahibiyken yaptığı maç şimdi, 7.dan)

Dünyanın en iyi dövüşçüsü de size değil bir ay, bir yıl eğitim de verse böylesi bir adam karşısında hiç şansınız olmazdı... o açıdan bozokaydin'a katılmıyorum...
    bir aylık yüzme eğitimi ile yüzme şampiyonlarını geçebiliyor muyuz? bir aylık eğitimle, golf üstadı olabilir misiniz? aynı mantık, kol ölçüsü 55 santim diye, 1 ay eğitim alıp, hiçbir siyah kuşak dövüşçüsünü dövebilmeyi hayal etmeyin...

Çok sert bir dövüş disiplininden bahsediyoruz, bu adamlar bayılana kadar pes etmeksizin dövüşen tipler... vg'ci cahil cesareti göstermiş, karşısındaki adam siyah kuşağı -marketten alıp takmadan önce- binlerce kez dayak yemiş, binlerce kez dayak atmış... bench presste 160kg basacağım diye yemedik iğne bırakmamış, kolu bilmem kaç santim olması dışında hiçbir özelliği olmayan bu basit adamla maç yapması bile kendisine saygısızlık olmuş...

BJJ tekniğini kuran ve geliştiren Helio Gracie, kendi dönemin üç ağır sıklet şampiyonu'na (Lois, carnera, charles) meydan okur ama hiçbiri dövüşme cesaretinde bulunamaz...
    Helio o derece zayıftı ki dövüş sporuna uygun olmadığını doktorı söylemişti...
    bu yüzden tekniği minimum güç, maksimum teknik esasına göre kurup geliştirmiştir...

VG'me işini yıllarca yapmış kişiler olarak emeğin önemini sizler çok daha iyi bilmeniz gerekir...
    Üstelik dövüş VG'cilerin işi değildir zaten amaçta o değildir... birileri eğer ben dövmedik adam bırakmayım kaygısı ile ağırlık çalışıyorsa en kısa zamanda vg'meyi bıraksın, aksi halde bir aylık eğitim ile underground karşılaşmalarda çok fena hevesiniz kursağınızda kalır...

işin özü,
    çok farklı kulvar, farklı spor dalı, nasıl bir bilardo oyuncusuna gidip bak benim kolum nasıl sert, gel kim daha iyi bilardo oynar diye restleşmiyorsanız, bir siyah kuşak herhangibir dövüş disiplininden gelen sporcu ilede, kol ölçünüz çok büyük diye sakın dövüşmeyin derim...

erlik ve MeTaLLiCaT bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş