Jinekomasti Sorunsalı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve PiwaRadagast tarafından 11 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. PiwaRadagast

PiwaRadagast Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba arkadaşlar kafam çok karışmış durumda göğüslerimden şikayetçiyim aşağıda size olayları anlatayım;

İlk gittiğim hastanede Genel Cerrahi Uzmanı görünürde jinekomastiye benziyor dedi ultrasona yönlendirdi ultrasonda herhangi bir kitle vs. tespit edilmedi yağ hücreleri büyümesi tarzı bişey dendi. Tabi benim kafam hiç rahat değildi başka bir hastaneye Doç. Dr'a muayene oldum doktor göğüslerimi elleyerek muayene etti kitle vs. hissedilmiyor ama tekrardan ultrasona gir ve plastik cerrahiye görün dedi ultrason sonuçlarımı bugün aldım bakan Radyoloji uzmanı jinekomasti bulunmadığını söyledi. Plastik cerrahiye gittiğimde ise doktor göğüslerimin resmini çekti ultrasonda birşey çıkmadı hocam dememe rağmen ben bunları konseye göstereceğim 2. evre jinekomasti var eve gidince araştır "Jinekomasti Simon 2a" dedi. Ameliyat olmasanda olur sporu hiç bırakma belki düzelir dedi ama burda çelişkiye düştüm işte hem jinekomasti diyor hem ameliyat olmasanda olur diyor. Jinekomastinin tek çözümünün cerrahi müdahale olduğunu biliyorum. O yüzden şu an kafam karışık sporu asla bırakmayacağım hayatım boyunca çok kararlıyım beklesem mi ameliyat mı olsam... Sizce ne yapmalıyım fotoğrafları aşağıya koydum ilgilenirseniz çok sevinirim.

Önden -> https://i.hizliresim.com/Q7O8R3.jpg
    Sağdan -> https://i.hizliresim.com/qWOQ4D.jpg
    Soldan -> https://i.hizliresim.com/MvA86Q.jpg

2. velimontana

velimontana Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Benim kuzen ameliyat oldu ama hala biraz var cunku gobekte var

PiwaRadagast bunu beğendi.
  3. Ftr_ve_fitness

Ftr_ve_fitness Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Yer:
    Van-istanbul
    Benim gozlemime göre cok ciddi bi sorun yok (spor yapacagini ve ileriyi dusunerek bunu diyorum) yani simdilik seni rahatsiz etmesi normal spor yaparsan eger gögüs kasları bu goruntuyu egale eder her nekadar yağları kasa ceviremesekte kas yağ kitlesini bir miktar sabit tutuyor ve sıkı görünmesini sağlıyor.
    Sana 1. Tavsiyem spor yaparken gögüse onem göster (en cokda üst gögüse çünkü alta meyilli olan sarkmayi dengeler ) bu dedigime bakarak alt gögüs calismasammi diye bisey de düşünme tabi gögüs kasi komple senin ilacindir.
    2. Tavsiyem sirt (row hareketleri) ve trapez calismayi da ihmal etme cunku bu kaslar senin omuzunun one yuvarlanmasini (protraksiyon) engelleyecektir dik durmani saglayacaktir ve gogus derisini gerginlestirip sarkmayi azaltacaktir
    3. Tavsiyem gögus calistigin her antreman sonrası gögüs esnetmesi yapmayı ihmal etme bunun sebebi gogusu esnetirsen omuzlarin one yuvarlanmaz (protraksiyon) cunku gogus kasi omuzlarin hemen aşağı kismina yapisir gogus kaslarin kisa olunca (kisa degilse bile spor yaptikca hacim yaptikca kisalacaktir) omuzlari one ceker
    Bu 3 tavsiye ve spor sendeki ufak jinekomastiyi kaslandikdan sonra farkedilmeyecek seviyeye getireceginden eminim .... Piskolojini yuksek tut...
    Sen herzaman farkedersin ama görüntü olarak nerdeyse yuzde 95 düzeltebilirsin çünkü ciddi degil ....
    (BU YAZDIKLARIMIN HEPSİ BENIM KENDI DUSUNCELERIMDIR ARASTIRMA KAYNAK VS... YOKTUR)
    (insta : ftr_ve_fitness)

PiwaRadagast bunu beğendi.
  4. PiwaRadagast

PiwaRadagast Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Teşekkürler sanırım bahsettiğin yağlanmadır çünkü ameliyattan sonra jinekomasti tekrar oluşmuyor.

Çok teşekkür ederim bende sizin gibi düşünüyordum :)

Sayfayı Paylaş